Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1272061 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lisblanc
profesor francuskog jezika

Član broj: 208843
Poruke: 4
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.02.2009. u 00:19 - pre 185 meseci
Stelarosa svaka cast! Blago tebi, mozes sada da odahnes!
Kazes da priprema ne treba da bude preduga. Jesi imala nesto iz gramatike ili je to bila neka nova lekcija? U kom razredu si drzala cas? Komunikacija je bila na stranom jeziku sve vreme ili si mogla nesto da prokomentarises i na srpskom? Nesto mislim, ako je u pitanju gramatika, kako da deci sve to objasnis na franc? Da li ce uopste razumeti?
Imam jos mnogo pitanja, pa bih te molila da mi odgovoris ako ti nije tesko. Hvala za pedagoske situacije.
Hvala svima koji se javljaju posle ispita. Srecno polagacima!
 
Odgovor na temu

streethorn
dragana janjusevic
profesor, SS dj. Natosevic
Indjija

Član broj: 211233
Poruke: 10
91.185.96.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.02.2009. u 00:24 - pre 185 meseci
Ekaterina, ja sam u takvoj panici da vise ne znam ni sta mi je jasno, ni sta mi nije jasno. Secam se kad sam polagala pedagogiju isto sam imala tremu, sda mi pedagogija izgleda kao bebica.Moj savet je kad ti jave kad polazes, obavezno zovi skolu, meni su dali nastavnu jedinicu jos pre dve nedelje.Umesto da mi to bude olaksavajuca okolnost, ja sam se uspanicila, jer imam sto nacina kako da je drzim. Glupa do bola i nezahvalna, odlomak Mopasan : Dva prijatelja. Ja je licno nikad nisam radila.Na kraju sam odlucila da odrzim klasican cas, sa ponavljanjem o realizmu u uvodnom delu, pa motivacija, citanje teksta i tek onda analiza. Kako ce ispasti videcu, ali ja ne zivim vec dve nedelje. Samo neka se zavrsi, pa taman i pala. pozdrav i javljam se posle 25. Ako se ne javim znaci da sam otresla...hahahaha...divan nas srpski jezik...
 
Odgovor na temu

ptičica06
profesor

Član broj: 206448
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.02.2009. u 09:50 - pre 185 meseci
S pravom se pojedini ljute na mene (najblaže rečeno), ali sačekalo me milion drugih obaveza, što u školi, što kod kuće. (Gnjave nas sa pripremama. Navodno gradska uprava traži i sad pišemo od početka godine.) U ,,20. oktobru" sam polagala. Sve je bilo odlično. Deca su sarađivala i znala odgovore. U komisiji je bila Zona M. Žena je fenomenalna! Bio je još jedan člana kome ne znam ime. Ne love greške i ne hvataju se za sitnice. Ja sam bila zadovoljna časom. Sve je išlo po planu. Bilo nas je pet. Sve smo položile, mada dve devojke nisu ni same bile zadovoljne svojim časom, a komisija ih je ohrabrivala rečima da sa svojim đacima sigurno ne rade tako. One su radile Mopasana. Jedna od zamerki je bila što nisu ponovile osnovne književnoteorijske pojmove vezane za dramu. U ministarstvu-gnjavaža i razvlačenje. Ped.situacije se polažu kroz razovor 5-10 min. Komisija je ok. Postavljaju potpitanja i tu neme greške. Moja grupa se i sa zakonima razvlačila. Tu zaista traže osnovno, ali ljudi dolaze nespremni, tipa : čitali u autobusu i sl., pa ih onda izvlače i postavljaju im po nekoliko pitanja da nađu šta znaju. Ja sam završila za 2 min. Imala sam dva pitanja: Nacionalni pr.savet i Školski odbor. Sve u svemu: mnogo buke ni oko čega!
Nadam se da ću svojim komentarima bar nekome pomoći, pošto sam za ove što su polagali danas (19.02.) zakasnila!
Pozz
 
Odgovor na temu

i va na

Član broj: 213261
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.02.2009. u 12:20 - pre 185 meseci
Stelarosa, hvala za pedagoške situacije i odgovore! Čestitam tebi i svima koji su položili! Nama ostalima neka je sa srećom!

[Ovu poruku je menjao i va na dana 19.02.2009. u 20:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

doroski
Sonja Doroški
Profesor engleskog jezika
Novi Sad

Član broj: 204529
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.02.2009. u 13:28 - pre 185 meseci
ljudi, i ja polozila juce!
kao sto je neko napisao - mnogo buke ni oko cega.
cas mi je super prosao, a u komisiji niko drugi do profesor paunovic! :)
u ministarstvu sam zakone prosla za 5-10 minuta. pitali me: uvodjenje u posao/pripravnik i organi ustanove.
situacija: ucenik me pred cas pita da ga pustim. uvidjam da me je vec nekoliko puta ranije pitao da ga pustim. sta radim?
akcenat je na razgovoru i individualnom radu sa detetom jer bi bilo idealno da mi to sami resimo sa ucenikom bez ukljucivanja pp sluzbe, razrednog itd. eventualno da porazgovaramo sa njegovim vrsnjacima.
sve u svemu, sve tri komisije su mi bile sjajne i ja sam prezadovoljna!!!
puno pozdrava i srece svima!

ps. ako englezima treba priprema (ja sam pisala na engleskom), slobodno mi se javite, posaljite mi adresu, pa da vam ja saljem pripremu.
 
Odgovor na temu

comi73
Mica Andjelkovic
Komercijalista, Veritas doo
Nis

Član broj: 212767
Poruke: 7
*.netnet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.02.2009. u 13:40 - pre 185 meseci
Evo i mog iskustva sa polaganja: Čas sam držala u III beogradskoj u III razredu i deca su divna: raspoložni za saradnju, voljni da odgovore na svako pitanje i jako pozitivni, tako da razbiju i tremu koju NEMA POTREBE IMATI. Čas se polaže sigurno, osim ako pokažete neznanje iz struke. Kolega je pao na materijalnim greškama koje ne bi napravio čak i neko ko nije fizičar. Komisija je više savetodavno raspoložena. Prate pripremu, kako god da ste je napisali, i ne moras se u potpunosti pridržavati nje. Meni je, recimo ostalo nekoliko minuta do kraja casa i uzela sam zbirku da uradimo zadatak koji nisam imala u pripremi, što su oni pohvalili. Pripremu za čas trebate imati iskopiranu u 3 primerka i jednu za sebe.
Što se tice polaganja u Ministarstvu, najteže je čekanje od 11h do 16i30h, ali bukvalno: treba samo pročitati zakone koji se odnose na školu i ocenjivanje. Mada, postoji vise ispitivača, tako da nesmem sigurno tvrditi da drugi ne traže nešto više. Nama su po dolasku u Ministarstvo (V sprat) rekli da imamo sreće da je komisija danas jako dobrog sastava. Ja sam imala:ocenjivanje ucenika, više iz sopstvenog iskustva nego po zakonu; udžbenici i nastavna sredstva; ciljevi i zadaci obrazovno-vaspitnog rada. Sve sam pričala bez nekog reda, na osnovu onoga sto sam već koristila u mojoj praksi.
Pedagoske situacije su vrtenje u krug: šta god da kažeš, reći će da je u redu, ali da može i nekako drugačije- naravno u svakom rešavanju problema ne narušavati integritet, individualnost, licnost i potrebe deteta. Samo se prisetite šta ste uradili u takvoj situaciji, a imali ste je sigurno, i odgovorite suprotno; šalim se, naravno, ali preteruju u toleranciji gluposti koju treba imati. Ja sam imala ono kad dete na individualnoj proveri znanja sedi i nista ne piše. Rekla sam da bih prišla da vidim da li ima neki problem sa zadatkom ili je nešto drugo razlog? Pitali su me sta bih uradila u slučaju da mi kaže da nije učio. Rekla sam da bih ga pitala zašto nije učio i u zavisnosti od toga kakav odgovor dobijem, razmislila sta uraditi. Oni su mi savetovali da bih u tom trenutku trebalo da imam spremljen lakši test koji bi on možda mogao da uradi... mislim, gluposti...! Gde je tu pravo ostalih učenika koji su učili???
Sve u svemu, već je neko rekao na ovu temu "Žali Bože dan proveden u Beogradu".
Srećno svima koji će polagati i samo opušteno!
 
Odgovor na temu

comi73
Mica Andjelkovic
Komercijalista, Veritas doo
Nis

Član broj: 212767
Poruke: 7
*.netnet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.02.2009. u 13:44 - pre 185 meseci
Doroški, čestitam! Drago mi je da smo se upoznale i završile ovu formalnost uspešno. Pozz
 
Odgovor na temu

coka loka
fizicarka

Član broj: 202420
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.02.2009. u 18:34 - pre 185 meseci
comi73, čestitam

ja sam fizičarka, molim te reci mi ko je bio iz struke u komisiji? Da li se uvek polaze u III gimnaziji? Ko radi u toj gim. i da li si kontaktirala sa nastavnikom koji u njoj radi? Koju si temu tj. cas imala? Ako nije problem da li bih mogla da vidim tvoju pripremu (pliz posalji mi na mejl [email protected])
 
Odgovor na temu

doroski
Sonja Doroški
Profesor engleskog jezika
Novi Sad

Član broj: 204529
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.02.2009. u 19:31 - pre 185 meseci
Mico, hvala na cestitkama, i ja tebi cestitam! Nisam znala sta se s vama desava jer su nas pitali odmah posle casa. Kad sam cula da su onog momka oborili i kad sam videla vasa lica dok cekate da vas pozovu, stekla sam utisak da imate jako strogu i zahtevnu komisiju. Nadam se da je polozila i ona zena sto nam je pustala Doplerov efekat :) i svi ostali! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.87.151.*



+31 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.02.2009. u 20:11 - pre 185 meseci
Pozdrav za sve kolege koje sam upoznao u Beogradu.
Moram i ja da malo pojasnim stvari iz svog ugla, jer sam ja ta osoba koja nije prosla cas.
comi73 rece da je to formalnost bez ikakvih problema, sto naravno ni u snu nije tacno.
Moja materijalna gleska se ogledala u zameni jednog znaka proporcionalnosti u znak jednakosti, a da sam u sledecem koraku ucenicima do detalja objasnio kako se vrsi prelaz i upotreba ta dva simola. Dakle greska je cisto posledica jednog umora i sigurno ne razlog da nekog obore na drzanju casa. Ljudski je gresiti, zar ne? Komisija koja je od strane drugih ljudi u samom startu ispravno procenjena, njen rad se svodi na trazenje dlake u jajetu i trazenja estetike u izrazavanju i pisanju.
Pod udar takvih strucnjaka odmah padaju ljudi koji dolaze iz manjih mesta sa juga srbije i onih ciji jezicki vokabular nije tako prefinjen po ukusu gospode iz Beograda i Novog Sada, sto je meni i expicitno receno. Situacija je jos gora ukoliko niste esteta u pisanju. Izgled, a ne postupnost u izvodenju zakona i formula. Koleginice koje su bile pametnije od mene vec su imale gotove formule i znacaje definicije pripremnjene i estetski stilizovane na velikom papiru. Kao sto rece jedan od clanova komisije, potrebno je za nas uvesti casove lepog pisanja. Tako da su muski kandidati u startu izlozeniji kritici i obaranju jer je i njihov rukopis po prirodi stvari ruzniji i manje vizualno prijemciviji. Koriscenje dodatnih informacija van udzbenika nije preporucljiva osim mozda nekih vizualnih i zvucnih efekata, sto naravno podrazumeva nosenje glomazne opreme od kuce. Dakle, moja preporuka je naucite napamet tekst iz knjige bez zamene i jedne reci time sebe pokrivate od mogucih izrazajnih gresaka. Izbegavajte zivu komunikaciju sa ucenicima, jer ono sto po nekima predstavlja dobar odnos i ziv razgovor sa uzenicima o temi, komisiji predstavlja nepotrebnu buku. Dakle, strogo zahtevajte od ucenika da dizu ruku na svako pitanje i time ste sebe obezbedili od takvih komentara. Naravno, primena psiholoskih situacija u praksi nije preporucljiva. Ukoliko uocite da paznja ucenika popusta na casu nikako nemojte to da pokusate ispraviti nekim komentarom tipa,Paznja vam je popustila ili ono sta sam ja rekao, citiram:" Koliko vidim, posto vama predavanje postaje dosadno. Odgovorite meni na sledece pitanje." Gde ja dalje pozivam ucenika koji ocigledno spava na casu da izide i resi jedan zadatak, i time ga ukljucujem u rad, jer je to od strane komisije negativno ocenjeno. Oni sa svog mesta nemaju uvid sta se desava u odeljenju, tako da sebe postedite nepotrebnih losih ocena. Ukoliko neko spava pustite ga da slobodno spava. Vrhunac njihovog cepidlacenja se posebno vidi u delu gde ja kao primer navodim, nesto sto je po mom misljenu interesantno ucenicima kao primer, ali cisto kao primer i nista vise je pojava crnih rupa. Gde gospodin insistira na strogu negde cisto po njegovom misljenju bitnu definiciju tog pojma. Kao da sam boze moj za temu imao crne rupe, a ne gravitaciju. Sto opet pokazuje, drzite se udzbenika i nista vise. Stroge definicije,a ne nesto sto trajnije ostaje deci, to je ono sto se trazi. Takva logika je po meni potpuno promasena jer se na taj nacin od dece prave bubalice, bez imalo kreativnosti i slobode u misljenju i tumacenju nekih stvari na slobodniji nacin. Nije ni cudno sto su nase obrazovanje i prakticno znanje ucenika tako nisko ocenjeni. Kako sto se kaze, Riba smrdi od glave, a ne od repa. Nadam se da ste shvatili iz mog iskustva sta vam je ciniti , a sta ne.
Da ne kritikujem sve, bilo je tu i dobrih stvari.
Ucenici III Beogradske gimnazije su stvarno odlicni, poslusna i dobra deca. Njihova nastavnica fizike je po meni izuzetan coveg i pedagog. Ljudi u ministarstvu sa koima sam se sreo su takode po svemu razboriti i dobri ljudi, koji traze sustinu stvari, a ne citiranje clanova napamet. Sto posle skoro 48 sati puta i smrzavanja, stvarno tesko pada. Naravno, koliko smo culi i tu ima raznih. Dakle sve vam se svodi na srecu ko vam se padne u komisiji, i dali zadovoljavate njegove standarde i njegovo videnje stvari.
Naravno posle 10 sati mucenja i srece da ne sletite sa puta ili ostanete zavejani u snegu, stizete svojoj kuci mrtvi umorni, ali najgore razocarani u ljude. No, kao sto sam odmah predvideo i svatio statistika se mora ispuniti. Kakva bi oni bili komisija da su svi prosli. Kako je malo verovatno da to moze biti neko iz Beograda, najlakse je da to bude neko iz malog i udaljenog mesta. Dali vas to moze kostati posla to nikog ne zanima.
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.86.112.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 00:11 - pre 185 meseci
Milane, ako si pao na držanju časa, jesi li išao na zakonodavstvo ili ne? Kako sam shvatila, jesi. kako si tamo prošao? Kada opet ideš na čas? Koliko uopšte puta može da se izlazi i polaže ovaj ispit?
Taman sam se oslobodila treme, a sada opet....
Ali, shvatila sam da moramo učiti, što i činim i naravno čekati svoju situaciju tj svoj ispit.

Čestitam svima što su položili i nadam se da će nas svakog dana biti sve više u vašem društvu, ljudi koji su položili ovaj ispit.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.86.112.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 00:17 - pre 185 meseci
autoweb,
tebi posebno hvala što si mi sve objasnio. Nadam se da će i mene uskoro pozvati i da ću položiti taj dugogodišnji ispit i dobiti vreme da se maksimalno posvetim deci iz svoje škole. Ovako čitam ove zakone, a ne znam ni kada ću polagati.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.87.151.*



+31 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 00:53 - pre 185 meseci
Nisu me obavestili. Polagao sam i polozio. Najbolje je to spremiti na vreme jer kada te pozovu nemas vremena sve da spremis. Ja sam imao 8 dana, od toga sam vecinu vremena potrosio na zakone, a da ih opet nisam dobro znao.
 
Odgovor na temu

pika80
profesor engleskog jezika

Član broj: 205676
Poruke: 46
91.150.105.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 08:05 - pre 185 meseci
Ja se javljam da vas obavestim da sam polozila. Ukratko, sve zavisi od komisije. Cas sam polagala u OS ,, Mladost" u Beogradu i imala sam cas koji se zavrsio u 9:35. Nakon velikog odmora komisija je pozvala koleginicu koja je polagala 1. casa, pa mene. Bili su super.Odusevili su se pripremom koja je bila na 8 strana. Stvarno sam opisala svaki korak mada gledajuci tudje pripreme to je nepotrebno. Ljudi su imali pripreme i na 1 strani. Malo detaljnije od teza i svi su prosli. Samo su me posavetovali da priprema bude na srpskom jer ako direktor ili neko drugi gleda pripremu a ne zna engleski sta onda. To nije bila cak ni kritika nego savet. Cas su svi polozili. Posle, naravno smaranje do 16:30. Zakone je ispitivala pomocnik ministra Vladana( prezime valjda Jovic) i trazila je. Pustila je i jednu koleginicu koja je starija, a lupala je kao otvoren prozor.Izvukla je iz nje minimum minimuma i pustila je. Ako necete da se brukate, stvarno nije dovoljno procitati Zakone na putu od kuce do skole u autobusu.Pitali su:organi upravljanja,nadleznost i sastav Saveta, izbor direktora, prosvetni inspektor. Situacije su isto bile super. Kao roditelj ti uleti na cas sta bi ti uradila. Klasika. Simiris ga, kazes da saceka ako ima mnogo do kraja casa posaljes ga u pp sluzbu ili kod pomocnika, direktora bilo koga ko je tu. Ako je pijan, saljes dete po skolskog policajca. Posle casova pratis da vidis da li roditej nije sacekao dete negde blizu skole. Interesujes za dete. To je to. Ne mogu reci da je bas puka formalnost ,ali nije ni bauk. Ja sam imala 18 dana za zakone i cas i smatram da je to i vise nego dovoljno, a nisam uzela ni jedan slobodan dan. Ustav, deklaraciju i konvenciju nisu pitali. Pozdrav! Cestitam svima koji su polozili i mnogo srece onima koji tek polazu. Ako nekom treba bilo kakva pomoc,tu sam.
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
93.93.198.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 13:01 - pre 185 meseci
Zahvaljujem se svima koji otavljaju svoja iskustva.
Međutim, kao što svi možem primetiti, iskustva se razlikuju i sve je individualno. Ako se pažljivo pročita forum, od 1 - 16 strane, može se zaključiti da pravila nema, neko zna sve a padne, a neko ne zna ništa a prođe. Ili priprema za čas, od detaljne koja ne valja, od 1 lista koji prođe.
Ispit je ozbiljan i izvinjavam se svim kolegama, ali NE VERUJEM da neko može da nauči zakon u autobusu ili da "ne štreba psihologiju ili pedagogiju", kažu ovde pojedine kolege dovoljno je samo pročitati. Ja, iskreno, moram sve da naučim dobro, jer kad pročitam bilo koju knjigu, ja tek tad ne znam ništa. Znači, zagovornik sam učenja, a ne samo foliranja i listanja.
Čestitam svima koji su položili, mene još za čas nisu zvali. Kad pozovu, javljam se.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
93.93.198.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 13:04 - pre 185 meseci
A ne mogu da verujem da su od kolege koji je odgovorio pre mene, a koga su oborili, tražili tradicionalni čas, kad sad zakeraju na aktivnoj nastavi i kreativnosti dece. ??????'
Svašta ću da čujem!!!
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 14:18 - pre 185 meseci
Ponavljam - univerzalna priprema ne postoji. Na primer, pripremu drugacije pise informaticar sa PMF od informaticara sa tehnickog fakulteta u Cacku ili Zrenjaninu, ili neko sa FON-a, ETF-a...

Stvari su se poslednjih godina uslozile silnim reformama, (Gasine ideje, potenciranje decijih prava i nikakvih obaveza, aktivna nastava) tako da jos uvek nije iskristalisano u kom smeru ide citav proces obrazovanja.
Odatle zavisi od coveka do coveka u komisiji da li ce mu se vise svideti aktivna ili klasicna nastava. Nekom moze toliko da bude antipaticna jedna od ove dve metode da cak i obori kandidata, iako cas bude kako valja. Naravno, sve pod parolom 'moze im se'.

Jedno je pravilo osnovno, a to je da taj ispit treba shvatiti sto manje stresno, ipak je to 12h na nogama gde svima trebas da udovoljis i da se smeskas i da se pravis idiot i da lazes i da pricas ono sto bi oni voleli da cuju, a nikako ono sto zaista mislis jer mogu da te obore. Surova istina.

- Situacija: razmazeno dete uglednih roditelja terorise ucenike i nastavnike. Dete, za glavu vece od tebe te je pljunulo pred odeljenjem, sta ces da radis?

- Drustveno prihvatljiv odgovor: Da ga zamolis da to vise ne radi, da popricas sa njim, da nadjes gresku u sebi, da otkrijes koji je povod koji si dao detetu, da kleknes da te jos jednom lepse udari, nikako pruzati otpor, zaboga 'dete je to', mora da se isprazni, a nikako da bes skuplja u sebi.

Citaj: zavalis mu samarcinu, pa dok pada tresnes ga jos jedno dva puta a onda ga uhvatis za kosu i izvuces iz ucionice, pa hodnikom niz stepenice do skolskog dvorista. Bitno je stres izbaciti iz sebe, a ne skupljati ga pa navlaciti sebi kojekakve cireve i druge bolestine :(
Konacno, i mi smo necija deca pa i mi imamo neko od tih 'decijih' prava :D
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Miroslav Zivkovic Kobac
Leskovac

Član broj: 211815
Poruke: 9
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 14:38 - pre 185 meseci
Alo bre opusteno, pa snadji te se malo, ja sam se uspred kampanje spremao i opet polozio. nakitite malo vise pripreme, iscitajte sve, a jos ako seve izucite i naucite na konju ste :) Bas ima nervoze na ovoj temi i nekog neopravdanog straha :) Da se opustite i ne mislite na ispit, koji cete ionko poloziti, evo kako je jedan kolega vas proveo prethodnu nedelju dana :)

http://www.facebook.com/album....&id=1245768824&l=d0fcd
FACEBOOK: Miroslav Zivkovic Kobac
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
93.93.198.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 14:46 - pre 185 meseci
Samo polaganje, koje je zakonom regulisano, da ako se padne 2x gubi se posao, nameće stres i paniku sama po sebi.
Samo bih sebe lagala ako bih rekla da me nije strah i da će sve biti lako.
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
93.93.198.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.02.2009. u 15:05 - pre 185 meseci
I na kraju, da rezimiram.
Celo ovo polaganje je jedno veliko mučenje i iživljavanje. Jednostavno, može im se.
Pogledajte samo pedagoške situacije, ne zna se da li čovek da se smeje ili da povraća. Ogovori se ne slažu sa zdravim razumom, već da bi smo položili moramo da lažemo. Stvarno krajnji užas.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1272061 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.