Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 456777 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 18:24 - pre 103 meseci
Citat:
vladd: Kakvi bre lidari i detekcije, obracuni i odluke... covek vozikao modul, proterao autobus tuda
Ima na You tube


Kakvo pitanje, pa šta misliš zašto su u saobraćaju samovozeći automobili još uvek u fazi ispitivanja, iako svaki klinac od 13-14 godina može da nauči da vozi auto za par dana?
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
94.24.85.*



+531 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 18:31 - pre 103 meseci
Imajuci u vidu koliko je malo vremena 60-tih trebalo da se razvije i uspesno primeni tehnologija za spustanje na Mesec, i koliko je vremena proteklo od tada uz sav danasnji napredak tehnologije i nauke, meni ocajno smesno deluje pokusaj dokazivanja necega bez da se to ponovi bar jos jednom. Za ovih skoro 50 godina sve se svodi na ubedjivanje ostatka sveta u nesto sto se danas sve vise sumnja.
Zar je bilo moguce tada, u trci sa SSSR otici na Mesec, i posle toga vise nikad pa evo cak i do danasnjih dana. Sve vise izgleda da je tada bilo vazno samo da se bude "pobednik" u trci za osvajanje svemira. Cista reklamna propaganda, to je moje misljenje.

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
+4

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.web.vodafone.de.



+7178 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 18:38 - pre 103 meseci
Err, pa otisli su vise puta. (6) - dok Apollo program nije ugasen.

Mislim, verovati u zavere je jedno - totalna negacija realnosti je nesto sasvim drugo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 18:44 - pre 103 meseci
Citat:
peromalosutra: Odakle ti uopste ideja da je bio jedan pokusaj? Iznosis neke proizvoljne i netacne argumente.


Bilo je 11 apolo misija prije sletanja, svaka se nadogradjivala na prethodnu. I nisu sve bile uspjesne: Posada Apollo 1 je poginula na lansirnoj rampi. Posada Apollo 13 se za dlaku izvukla. Poslije prvobitnog sletanja, uslijedilo je jos nekoliko misija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_program#Mission_summary

Takodje, sam Apollo program nije iznikao sa neke njive, prije njega su imali iskustvo sa na Mercury i Gemini projektima.

Takodje, za sve pobornike teorije zavjere, zanima me koji je prelomni trenutak izmedju teorije zavjere i realnosti? Da li su kompletni letovi 60-ih i 70-ih lazirani? Da li su sve Apollo misije lazirane, ili samo one sa ljudskom posadom?


Nisi me bas razumio.
Pod jedan pokusaj sam mislio dio navodne misije kad se LM odvoji od komandnog modula i krene u susret mjesecevoj povrsini.Svaka navodno uspjela misija imala taj jedan pokusaj u kome kad se predje odredjana tacka nema povratka.Na filmskoj sceni samu viknu "rez" malo gundjaju i kazu ajde saberite se idemo ponovo "klapa".
Mala promjena ugla LM-a i katastrofa.Malo duzi rad tog motora od predvidjenog i katastrofa.Nepredvidiva povrsina na koju se sputi LM potone jedan oslonac i stoji ukoso(bas katastrofa).

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 19:32 - pre 103 meseci
Vllad

Precizan odgovor je, recimo: kilo kupusa košta 30 dinara.
Ili, radijacija koju su dobili astronauti programa Apolo je:


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 21:59 - pre 103 meseci
Broj probnih lansiranja LM sa mjeseca bez posade (da bi se testirala izvedivost) nula :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2156
*.customer.blic.net.



+197 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 00:16 - pre 103 meseci
Citat:
zica49: Broj probnih lansiranja LM sa mjeseca bez posade (da bi se testirala izvedivost) nula :)


Za sve koji znaju zakone fizike ovakav test se može prethodno računski izvesti.A onda i praktično (bez posade) provjeriti.Ja znam napraviti takav račun i on kaže da je to nemoguća misija.


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 00:19 - pre 103 meseci
Žica, bio sam dobar sa Milivojem Juginom. Živeo je u istoj zgradi gde i moji kumovi.

Nikada, ali apsolutno nikada kod njega se nije pojavijo ni trun sumnje u Apolo poduhvat.
A kao što znate ( nadam se ) on je imao ovorena vrata i na zapadu, i na istoku. U SSSR
su mu svugde bila otvorena vrata jer je govorijo i ruski, a mnogo su ga voleli jer im je bi
dobar kontakt sa zapadom.


Izvršeno je šest proba u okviru Apolo programa bez ljudi.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 04:45 - pre 103 meseci
Ja dok nebudem video da je neko od astronauta napravio selfi ,necu verovati da se sletelo na mesec.

Naravno,totalno razuveravanje bih priihvatio tek kad se bude kacio na net i dao mi laj ya ovaj post.

Do tada,samo mesecina,mesecina,joj joj.
 
+3

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 05:48 - pre 103 meseci
Citat:
branko tod:
Žica, bio sam dobar sa Milivojem Juginom. Živeo je u istoj zgradi gde i moji kumovi.



Pošto si ti znao poštovanog Jugina, sad si me "preobratio" kao misionar urođenika; verujem u tvog Boga ali mog Idola držim iza vrata za svaki slučaj.
Uz dužno poštovanje, pokojni Jugin je bio posmatrač isto kao i ja, doduše ja sam bio balavi klinac otvorenih usta koji nije imao pojma šta to aluniranje ustvari znači. Uostalom ko je u to vreme i imao smelosti da postavi poneko pitanje? Bio bi verovatno u najmanju ruku ismejan ili strpan u ludnicu.
Svedoci smo svakodnevnih laži "imperije" koje se uzimaju zdravo za gotovo zbog političkih ciljeva i malo je onih koji postavljaju pitanja, vrlo brzo bivaju ućutkani ili izolovani.
Možda onaj astronaut veruje u Boga pa nije hteo da se zakune sa rukom na Bibliji da je zaista kročio na mesečevo tlo. Pa mi moramo da mu verujemo jer on je taj koji je to i učinio, autoritet bez ikakve sumnje, njegova reč je zakon.
Gledao sam, doduše nisam pratio dalje šta se dešava, kako Kinezi šalju svoj modul na Mesec, i sa sadašnjom tehnologijom koja sigurno ne zaostaje za "imperijskom"; nisu se usudili da ubace ljudsku posadu. Pitam se zašto? Uspeh bi bio veličanstven, neuspeh katastrofalan.
Nisam sposoban da matematički izračunavam promenu brzine i uglove sletanja LM, koristim se samo zdravom logikom.
U to vreme NIJE postojala mašina koja bi trenutno mogla da izračunava poziciju dva objekta koji se razdvajaju, trenutak i dužinu paljenja motora za kočenje, podešavanje ugla kočenja do zaustavljanja LM na nultu brzinu, i "lagano padanje" prema površini i konačno zaustavljanje. Nema rupe mlaznog motora na tlu ispod LM, nije alunirao na ravnu površinu, znači morao je biti nagnut u odnosu na osu Meseca; poletanje mora biti u tačno određenom trenutku da bi sustigao nosač koji juri ogromnom brzinom, računanje elevacije i "gađanje" nosača je u to vreme sa računaljkom na kuglice, je prosto bila nemoguća misija.
Sva ta priča o mlaznim korektorima putanje je prosto smešna. Metak gađa metak sa korektorima, haheh.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 07:37 - pre 103 meseci
Mislim da je LEM testiran na zemlji i bukvalno su Amstrong i ekipa, letela kao sa helikopterom. Mislim da je bilo situacija kada umalo nisu zaginuli tokom tog treninga, ali je rezultat na kraju bio uspesna misija na Mesec.
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 08:26 - pre 103 meseci
LEM nije imao NIJEDAN uspesan let na zemlji...

Citat:
Vllad

Precizan odgovor je, recimo: kilo kupusa košta 30 dinara.
Ili, radijacija koju su dobili astronauti programa Apolo je:



Gde, u pustinji NEVADE?..i koje radijacije, one merene gajgerom? Udji u neko kotao sa gajger milerovim brojacem pa da vidimo koja je smrtonosna doza..?

NEMA takvih podataka, mislim proverljivih, ima za kupus, ali ne i za doticni let. Pa zar mislis da bi uz toliku pripremu, i propagadu, propustili tako ocigledan detalj.

Sto ih sada ne zanimaju gajger milerovi brojaci, vec za energiju plazme koriste hairpin sonde, Langmuirove probe, energetske spektrometre???
"Jonizaciono", zracenje NULA!!! Koliko bi to jonizaciono zracenje(koje detektuje prosti gajger milerov brojac) u mikrotalasnoj pokazao gajger milerov brojac?

To je isto kao da se postavilo pitanje, da li ima lavova u svemiru?m nema", onda nije opasno..

A to "nuklearno zracenje"...je prezentovano nekako bas kao za mase, poluinformativno i zastrasujuce, inace je mnogo prisutnije nego sto mislimo.

Citat:
From the radionuclides that are present in our bodies, the average man in the United States receives an effective dose of about 0.3 mSv each year. This is about one-tenth (or 10 percent) of the 3.1-mSv dose that the average U.S. man who weighs 70 kg receives each year from all sources of natural background radiation (not including medical sources). For women and children, the dose is less, in rough proportion to their smaller bodies.


P.S.

Svemir se uopsteno nije promenio u poslednjih 50god, koliko su se promenile metode i oprema za merenje, i tehnologija, naravno. O saznanjima da ne govorim... Pa je sada daleko teze i opasnije da se ode olako na Mesec...pa taman da se udruze i EU i SAD i Rusija..da pokriju troskove..jedne rakete jednog modula i tri astronauta...
Taj "ispit" u karijeri osvajaca svemira su izgleda polozili na puskice, a nastavljaju da uce za ostale
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 09:11 - pre 103 meseci
Citat:
rade.zrnic:
Pošto si ti znao poštovanog Jugina, sad si me "preobratio" kao misionar urođenika; verujem u tvog Boga ali mog Idola držim iza vrata za svaki slučaj.
Uz dužno poštovanje, pokojni Jugin je bio posmatrač isto kao i ja, doduše ja sam bio balavi klinac otvorenih usta koji nije imao pojma šta to aluniranje ustvari znači. Uostalom ko je u to vreme i imao smelosti da postavi poneko pitanje?


Vidi Rade, ja ni nemam nameru da tebe preobratim. Niti mislim da je to moguće. Ti si nepodoban za to.
Ja sam izneo samo ono što je verovatno retko ko od vas imao mogućnost da čuje u svom životu.
Ovi mlađi verovatno ni ne znaju da je Beograd ( Jugoslavija ) bio izuzetno visoko kotiran u tim svemirskim
pozicijama. I Ameri i Rusi su vrlo brzo posle svojih letova po svemiru organizovali grandiozne izložbe
opreme prvo u Beogradu. Ameri su posle te izložbe išli po celom svetu, za Ruse ne znam.


Sajmište


Trg Marksa i Engelsa


Apolu 11 sviraju na uvce

Ono što sam ja hteo da kažem da Jugin i posle 30 godina od leta nije imao ni trunku dileme. Da li ja
imam dileme to nigde nisam napisao.

(Ps : Mašinski fakultet u Bg je šezdesetih godina napravio višestepenu raketu koja je dostizala 25 km )

Vlad, u Nevadi ne raste kupus. Zato u Beogradu raste demagogija i proizvodnja magle.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 09:25 - pre 103 meseci
Citat:
vladd:
P.S.

Svemir se uopsteno nije promenio u poslednjih 50god, koliko su se promenile metode i oprema za merenje, i tehnologija, naravno. O saznanjima da ne govorim... Pa je sada daleko teze i opasnije da se ode olako na Mesec...pa taman da se udruze i EU i SAD i Rusija..da pokriju troskove..jedne rakete jednog modula i tri astronauta...
Taj "ispit" u karijeri osvajaca svemira su izgleda polozili na puskice, a nastavljaju da uce za ostale


Da se opet poslužim analogijom sa auto industrijom - zemlja i putevi se nisu bitno promenili, ali je danas daleko teže napraviti automobil nego u vreme Spačeka i Fiće, jer danas mora da imaju xy vazdušnih jastuka, euro 5/6 itd. Tehnologija napreduje, ali i očekivanja.
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 09:31 - pre 103 meseci
Tsutomu Yamaguchi je umro 2010 u 93 godini. Ovaj japanac je imao nesreću
da je bio u trenutku obe ekspozije atomske bombe udaljen samo 3 km od nulte
tačke. Opala mu je kosa posle Hirošime, znači da je primio žestoku dozu. Bio
je bolestan od posledica, ali je dobi troje dece sa ženom koja je bila otrovana
radiaciskim kišama. Umro je od nekih rakova ali u 93 godini !
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 10:11 - pre 103 meseci
Citat:
vladd: LEM nije imao NIJEDAN uspesan let na zemlji...

Da, nije bio LEM, vec kopija koja simulira fiziku LEM-a i gravitaciju na mesecu:
https://www.youtube.com/watch?v=rbdJPuq08Wc

Sto se tice mehanike leta na mesec, vecina elementata se mogu naci u ispitnim zadacima iz mehanike tacke/sistema, a ceo matematicki model, asistenti mogu da istresu na bilo kojoj katedri za mehaniku(masinski) i/ili pmf u 4 sata ujutro.

Implementacija je ono sto fascinira, tj. jednostavnost, pouzdanost, efikasnost... elemenata pojedinacno i u sistemu.
Mislim da je to ruku "genija" tamo tipa von Braun-a i ekipe.

Jedino, sto mi je nejasno, jeste "blast off" LEM-a sa meseca i spajanje sa maticnom letelicom. Za to vreme, fantastican poduhvat.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 10:56 - pre 103 meseci
Citat:
branko tod: Žica, bio sam dobar sa Milivojem Juginom. Živeo je u istoj zgradi gde i moji kumovi.

Nikada, ali apsolutno nikada kod njega se nije pojavijo ni trun sumnje u Apolo poduhvat.
A kao što znate ( nadam se ) on je imao ovorena vrata i na zapadu, i na istoku. U SSSR
su mu svugde bila otvorena vrata jer je govorijo i ruski, a mnogo su ga voleli jer im je bi
dobar kontakt sa zapadom.


Izvršeno je šest proba u okviru Apolo programa bez ljudi.


Bio sam mali imao na sebi pionirsku kapu i maramu,tako desi se nekakav drzavni praznik mi pioniri slusamo "sranja" nekog navodno prvoborca iz neke proleterke brigade.
On imao kako kaze 16 prostrela na sebi i odbio "morfij" dok su ga krpali te rekako ima tezi ranjenika od mene cuvaj to za njih.
Ja sam u to tad bio povjerovao!

Sto se mene tice.Mogu prihvatiti da su ljudi uspjeli doci u letjelici do mjeseca i orbitirali.Mogu se sloziti da su radili te lazne radijske veze i simulirali spustanje da iz*ebu ruse i ostale radoznalce,dobro znas da postoji nacin da se locira radijski izvor.

U danasnje vrijemme izlazak iz ISIS-a u svemir je pokerski poduhvat iako postoje radari za mjerenje i detekciju meteora velicine zrna psenice do oraha koji svakodnevno pogadjaju satelite.Brzina istih je strasna prostrijelio te i prosao jos desetke kilometara a tek onda "jao".



Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2156
*.customer.blic.net.



+197 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 11:35 - pre 103 meseci
Citat:
dejanet:
Mislim da je LEM testiran na zemlji i bukvalno su Amstrong i ekipa, letela kao sa helikopterom. Mislim da je bilo situacija kada umalo nisu zaginuli tokom tog treninga, ali je rezultat na kraju bio uspesna misija na Mesec.


Jedan od učesnika u projektu je evocirao uspomene na ta vremena.Testirali su LEM na poligonu pa se desila katastrofa.Zajedno sa modulom izgorjela su dva astronauta.Nova kapsula napravljena je u kratkom roku na veliku brzinu....

Ovo je za mene bila šokantna novost prikrivana preko 30 godina.Priznam da do tad nisam sumnjao u lažiranje.Čuo sam za neke ljude koji iznose sumnje ali me to ranije nije zanimalo.Uz pomoć malo računanja može se dokazati da je takav pothvat neizvodiv.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3947



+9460 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 14:35 - pre 103 meseci
Citat:
zica49:
Bio sam mali imao na sebi pionirsku kapu i maramu,tako desi se nekakav drzavni praznik mi pioniri slusamo "sranja" nekog navodno prvoborca iz neke proleterke brigade.
On imao kako kaze 16 prostrela na sebi i odbio "morfij" dok su ga krpali te rekako ima tezi ranjenika od mene cuvaj to za njih.
Ja sam u to tad bio povjerovao!

Kada sam ga zadnji put video ja sam imao više od četrdeset. On je bio baš starac.
I nikada nije bio partizan.

Vrlo je inerensantan let Lune 16. Ona sletela na Mesec, uzela uzorke i vratila se na
Zemlju BEZ KOREKCIJE putanje i sletila vrlo blizu predviđenog mesta u Kazahstanu.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 736
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 14:52 - pre 103 meseci
Je ne znam zašto je ljudima teško da poveruju u sletanje na mesec. Pa nije to toliko neshvatljivio, nerazumljivo i tehnički nedostižno.
Koliko smo malo otišli u istraživanju svemira. Zamislite koloiko bi zahtevan bio intergalktički let.
Pa nije vam niko rekao da smo posetili Andromedu (najbliža galaksija). Već jbn. Mesec koji je tu. Vidiš ga golim okom i ti detaljno. Stvarno ne znam zašto bi ta misija bila ne izvodljiva.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 456777 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.