Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista bashing - protekted procesi

[es] :: Advocacy :: Vista bashing - protekted procesi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11525 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 10:20 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: - Podrzanosti hardvera

E ovo moram da prokomentarišem :)

Da l' može najnovoji Win da se instalira na nekoj malo starijoj mašini? :)
Mnogima je takva podržanost hardvera mnogo bitnija od toga što, recimo, nekom neće odmah da radi neka najnovija grafiča kartica.

Citat:
Ivan Dimkovic: evo, na drugoj temi vidimo kako to izgleda

Pa videli smo isto i za Vistu :)

Citat:
bojan_bozovic: GNU je krs

Pa dobro, kad ti napraviš neki program, onda ga predaj u javno vlasništvo. Kad bi to uradio, onda bi vrlo brzo neko samo malo prepravio taj program i počeo da ga prodaje kao svoj.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 10:32 - pre 208 meseci
Citat:

Da l' može najnovoji Win da se instalira na nekoj malo starijoj mašini? :)


Vista se placa, ima lepo info na cemu radi...

Nije ko Linux - "probas i vidis" :-)

Citat:

Mnogima je takva podržanost hardvera mnogo bitnija od toga što, recimo, nekom neće odmah da radi neka najnovija grafiča kartica.


Dopada mi se ovo "mnogima"... "mnogi" u ovom slucaju predstavljaju tu negde oko 1% desktop korisnika... al dobro, za tih 1% eto postoji Linux :)

Citat:

Kad bi to uradio, onda bi vrlo brzo neko samo malo prepravio taj program i počeo da ga prodaje kao svoj.


Dok u slucaju GNU-a moze da ponudi "bolju podrsku" i da ti presece izvor zarade (Jboss... hint hint ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 10:39 - pre 208 meseci
Citat:
Pa dobro, kad ti napraviš neki program, onda ga predaj u javno vlasništvo. Kad bi to uradio, onda bi vrlo brzo neko samo malo prepravio taj program i počeo da ga prodaje kao svoj.


A zasto bih? Meni je odavno postalo jasno da od toga nema 'leba, jedno je napisati program, a prodati ga, sasvim deseto. Dalje, ako si ti sposoban da prodas program koji je javno vlasnistvo, uz tvoje dodatke, a ja nisam, ne bi mi bilo krivo da ga prodajes. Kad poklonim nesto poklonicu ga.
Samo stavljam do znanja da, prakticno, softver beta kvaliteta, po GNU moze biti i finalna verzija. A sto se gcc tice, idiotizam je kompajler na koji je utroseno toliko vremena ne istestirati, i ne izbaciti kvalitetnu finalnu verziju.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 10:43 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: "mnogi" u ovom slucaju predstavljaju tu negde oko 1% desktop korisnika

Možda na Beverli Hilsu, al' ne i u Srbiji.

Citat:
Ivan Dimkovic: ima lepo info na cemu radi

Al' ni za taj hardver koji ima nalepnicu "Vista ready" nije baš 100% sigurno da će da radi.

Na prethodnoj temi je bio klip o tome kako čoveku nVidia 8800 radi pod najnovijim Win-om. Iako hardver zvanično radi, nekima se dešava da ne radi.

Da ne pominjem to što u nekim prodavnicama i hardver koji ne radi ima tu nalepnicu. Da l' prodavac lepi te nalepnice da bi prodao robu, ili to radi neko drugi, ne znam, al' se dešava da hardver sa tom nalepnicom ne radi.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 08.04.2007. u 11:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 10:58 - pre 208 meseci
Hehehe, kako je lepo slušati prevod /. vesti ovde.

Nego, DŽeronimo, pošto si tako iskusan sa operativnim sistemima, kad šta kome treba. Da li možeš ukratko da nam objasniš pod kojim uslovima prosečan (95%) desktop korisnik menja svoj operativni sistem?

Evo da ti dam ideju: kad kupi novi računar. Znači, podrška starom hardveru je mnogo manje bitna nego što biste vi Linuxovci voleli, pošto je stariji hardver jedino što zapravo podržavate - vidi diskusiju o drajverima i softverskoj podršci.

Marko.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 11:06 - pre 208 meseci
Citat:
markom: Da li možeš ukratko da nam objasniš pod kojim uslovima prosečan (95%) desktop korisnik menja svoj operativni sistem?

Ja nisam ni pisao da neko treba da prelazi na neki drugi OS. Nek koristi svako ono što mu najviše odgovara, bilo da je to Win, Mac, BSD, Solaris, Ubuntu...
Ako je čovek zadovoljan OS-om koji koristi, ne vidim razlog zašto bi prelazio na neki drugi OS.

Ako nekom čoveku ne odgovara OS koji koristi i želi da pređe na neki drugi OS koji mu više odgovara, ne vidim ništa loše u tome.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 11:10 - pre 208 meseci
Citat:

Možda na Beverli Hilsu, al' ne i u Srbiji.


Linux je zastupljeniji u Srbiji? A sme li se znati zasto, posto u Srbiji Windows kosta koliko i Linux :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 11:11 - pre 208 meseci
Vidis Dzeronimo, ni ja nista lose u tome ne vidim. Ali kad neko kaze da je neki distro naj i da ce da pomete OSX i Windows, to je nesto sasvim drugo. Ako ko ima vremena linuxu da se posveti, neka ga koristi, ali i reci da ce sekretarica Marica isto zeleti da radi je nonsens.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 11:17 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Linux je zastupljeniji u Srbiji?

Nisam rekao da je Linux zastupljen u Srbiji. Mislio sam na to da je ljudima podrška za stariji hardver, koji imaju, mnogo bitnija od toga da li neka najnovija grafička kartica, za koju oni nemaju pare, radi.

Citat:
bojan_bozovic: Ali kad neko kaze da je neki distro naj i da ce da pomete OSX i Windows, to je nesto sasvim drugo.

A je l' sam to ja rekao? Nešto se ne sećam.

Pa kolko sam samo puta ponovio zašto sam na Linuxu i koji je desktop OS najbolji po mom mišljenju?

Za mene je Mac najbolji desktop, a i njegov OS takođe najviše odgovara mojim potrebama, al' nemam sad pare da kupujem Mac.

Znam ja da Linux nije za većinu Desktop korisnika, nikad nisam ni tvrdio da jeste, al' ja problema sa njim nemam i zato ga koristim.

Nikog ja ne teram da prelazi na Linux. Kome više odgovara OS koji trenutno koristi, nek nastavi da koristi taj OS, bilo da je to Win ili bilo koji drugi OS.

Meni nije problem ni da editujem xorg.conf, ni da kompajliram programe, ni da koristim Terminal, tako da mi nije ni poblem da koristim Linux.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 08.04.2007. u 12:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 12:38 - pre 208 meseci
Citat:
Džeronimo: A je l' sam to ja rekao? Nešto se ne sećam.

Pa kolko sam samo puta ponovio zašto sam na Linuxu i koji je desktop OS najbolji po mom mišljenju?

Za mene je Mac najbolji desktop, a i njegov OS takođe najviše odgovara mojim potrebama, al' nemam sad pare da kupujem Mac.

Znam ja da Linux nije za većinu Desktop korisnika, nikad nisam ni tvrdio da jeste, al' ja problema sa njim nemam i zato ga koristim.

Nikog ja ne teram da prelazi na Linux. Kome više odgovara OS koji trenutno koristi, nek nastavi da koristi taj OS, bilo da je to Win ili bilo koji drugi OS.

Meni nije problem ni da editujem xorg.conf, ni da kompajliram programe, ni da koristim Terminal, tako da mi nije ni poblem da koristim Linux.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 08.04.2007. u 12:41 GMT+1]


Pa imas novi Mac OS X za intela pa koristi to, porediti Mac OS X i Ljinux ne moze se ni u najvecem ludilu.
Linux kao desktop je jedna hrpa lose napisanog softwarea i sve tako skarabudzeno u nesto sto na kraju moze da radi a moze i da ne radi, zavisi verovatno od rasporeda zvezda u galaksiji, ako je svaka zvezda na svom mestu i formiraju oblik velikog pingvina vrlo je verovatno da ce vam linux prepoznati 90% uredjaja.

Ja sam se jedno vreme patio sa Linuxom cisto iz radoznalosti, trebalo mi je nedelju dana da namestim sve da radi, da ne pominjem to sto sam prepravljao Ljinux software i patchovao pola gluposti, istrosio sam jedno 20 sati na programiranje i krpljenje koda, a onda jos par dana za trazenje nekih drivera za odredjene uredjaje, sve u svemu to potroseno vreme kosta isto onoliko koliko kosta vista, you do the math.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 12:54 - pre 208 meseci
Citat:
staticInt: Pa imas novi Mac OS X za intela pa koristi to

Ima, al' za Mac-ove sa Intel procesorom, a ne za PC-je.

Citat:
staticInt: porediti Mac OS X i Ljinux ne moze se ni u najvecem ludilu.

A ko poredi?

Citat:
staticInt: ako je svaka zvezda na svom mestu i formiraju oblik velikog pingvina vrlo je verovatno da ce vam linux prepoznati 90% uredjaja

To što si ti imalo loša iskustva sa Linuxom, ne znači da je kod svih tako.
Kod mene je kompletan hardver prepoznat i sve osim WinModema radi out-of-the-box (bez ikakvih dodatnih drajvera i podešavanja), a WinModem se instalira u par klika mišem. Ista situacija je i kod mojih komšija i drugara koji koriste Linux (Ubuntu i SuSE). Uglavnom im sve osim WinModema radi out-of-the-box. E sad, da l' je to samo slučajnost, ne znam.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 12:56 - pre 208 meseci
Tako je staticInt, nije bas on uporedjivao OSX i Linux.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 13:02 - pre 208 meseci
Citat:

Ima, al' za Mac-ove sa Intel procesorom, a ne za PC-je.


Meni svejedno - morao bih da budzim i Mac OS-X kao i Linux da prorade na mojoj PC makini :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 13:18 - pre 208 meseci
Citat:
Ima, al' za Mac-ove sa Intel procesorom, a ne za PC-je.


Legalno ne, a manje legalno za 5 minuta na Google nadjes kako da instaliras OS X na PC ;-). Štaviše, na Macinotsh forumu na ES-u ima velika tema koja se time bavi.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
212.200.221.*



Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 15:22 - pre 208 meseci
Citat:
markom: Štaviše, na Macinotsh forumu na ES-u ima velika tema koja se time bavi.

To je više kao neki eksperiment, tako da nije to to, pa neću ni da pokušavam.

To se ne računa da je Mac OS X, pošto original Mac OS X ne može da se instalira na PC, a i na pravom Mac OS X-u (koji radi na Mac-u) nema problema sa hardverom i stabilnošću.

 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 18:41 - pre 208 meseci
Citat:
bojan_bozovic: idiotizam je kompajler na koji je utroseno toliko vremena ne istestirati, i ne izbaciti kvalitetnu finalnu verziju.



To kazi Apple-u...Oni mora da su idioti sto ceo MacOS kompajliraju sa gcc-om..;)
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 18:56 - pre 208 meseci
Uzivaj u pravljenju cross toolchaina, onda, ja necu. Samo zato sto Apple to koristi mora da je dobro, je li? Izvini, to je logicka greska. A takodje, valja mi dokazati da sors koji ne moze da se kompajlira nije kupus. ^_^

Nema sta, koriscenje linuxa je pogubno, jer covek ogugla, poput beskucnika koji ogugla na spavanje na asfaltu uvijen u ponjave, to mu postane potpuno normalno.
^_^
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 19:12 - pre 208 meseci
Ma jok probaj LFS za pravi mazohizam i po par puta da buildujes i patchujes toolchain :)

@Dzeronimo
Kako je onda za tebe Mac OS X najbolji OS na svetu kada
• Nemas Mac te nemas ni taj OS
• Ne zelis da ga budzis na PC

Ne kapiram sta video si shotse da je uber cool? :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 19:13 - pre 208 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Uzivaj u pravljenju cross toolchaina, onda, ja necu. Samo zato sto Apple to koristi mora da je dobro, je li? Izvini, to je logicka greska. A takodje, valja mi dokazati da sors koji ne moze da se kompajlira nije kupus. ^_^

Nema sta, koriscenje linuxa je pogubno, jer covek ogugla, poput beskucnika koji ogugla na spavanje na asfaltu uvijen u ponjave, to mu postane potpuno normalno.
^_^


Ne znam..ja sam iskompajlirao do sada sve sto sam naumio...;)
A to sto ti nemas veze sa programiranjem je druga prica...:)

Sto se tice pogubnosti koriscenja Linuxa, ja ne znam nijednog dugogodisnjeg korisnika Linuxa koji je presao na windows ( Dobro ajde, Markom...:) ) dok dugogodisnjih korisnika Windowsa koji su presli na Linux imas ohoho.

\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista bashing - protekted procesi08.04.2007. u 19:17 - pre 208 meseci
Cekaj, zasto mi ne objasnis zasto se je tvoj standard kvaliteta srozao? Ustvari, odgovori sebi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Vista bashing - protekted procesi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11525 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.