Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 568435 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju10.01.2005. u 16:05 - pre 235 meseci
Citat:
Imam jedno pitanje... prosao sam pre par dana kroz crveno svetlo (zaista nenamerno - par metara je falilo da bude zuto). Elem, kod sebe sem saobracajne nisam imao nikakva dokumenta (ni licnu, ni vozacku) pa sam panduru iz glave rekao svoj maticni broj. On je sve to zapisao u neki blokcic i rekao da ce o svemu da odluci sudija za prekrsaje.

To je sve... nisam dobio nikakav papir/zapisnik, niti mi je ista k*njao zbog nenosenja dokumenata. Kakvu kaznu mogu da ocekujem?


Imam ja desetak takvih "prijava" u zadnjih sest godina koliko vozim- kad prasinar vidi da ne moze da se ocese za kintu za pivo, onda ti satro zapise podatke u blok. Ja sam vec poceo da ih zaje*avam u stilu "Gde to da potpisem?" Nijedna mi do sada nije stigla.

Zato, ne brini, nema od toga nista!
I did it my way!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju10.01.2005. u 16:16 - pre 235 meseci
Pozdrav,
neko od nas dvojice je pogresno shvatio smisao teme: mislim da nikako nije tema vredjanje policije vec nacini reagovanja u slucaju nepostovanja zakonske procedure. Kada god prodjes na crveno svetlo, treba da usledi kazna i oduzimanje dozvole. Jednog dana prodjes na svoje crveno i nekog drugog zavijes u crno jer ne ocekuje da neko vozi na crveno. Da bi se sprecile takve pojave, sudije za prekrsaje imaju u svom sistemu ceo niz saobracajnih kazni kojima se tereti odredjeno lice. Kada pogleda da ima nekoliko kazni za prolazak kroz crveno, postajes recidiv i bez ijednog dotadasnjeg uspesnog postupka. I ne treba zaboraviti da si u sistemu potrage pa kada stanes na salter da registrujes vozilo ili produzis vozacku/licnu kartu, pozovu odmah patrolu da izvrse privodjenje na samom salteru. Nacelno, tako i treba da bude. Jezim se od pomisli da vozim kroz grad ili pustam dete preko ulice dok postoje vozaci koji svesno i bezobzirno prolaze kroz crveno.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.suonline.net.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju10.01.2005. u 16:45 - pre 235 meseci
U potpunosti se slazem s ovim stim da se to odnosi na one kojima osta prijava stize vise puta,nikako na one kojima stigne prijava zbog crvenog a presli na zuto i to prvi put...

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 12.01.2005. u 17:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.154.eunet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju10.01.2005. u 16:52 - pre 235 meseci
Lancia je u pravu.....
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju10.01.2005. u 17:03 - pre 235 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,
neko od nas dvojice je pogresno shvatio smisao teme: mislim da nikako nije tema vredjanje policije vec nacini reagovanja u slucaju nepostovanja zakonske procedure. Kada god prodjes na crveno svetlo, treba da usledi kazna i oduzimanje dozvole. Jednog dana prodjes na svoje crveno i nekog drugog zavijes u crno jer ne ocekuje da neko vozi na crveno. Da bi se sprecile takve pojave, sudije za prekrsaje imaju u svom sistemu ceo niz saobracajnih kazni kojima se tereti odredjeno lice. Kada pogleda da ima nekoliko kazni za prolazak kroz crveno, postajes recidiv i bez ijednog dotadasnjeg uspesnog postupka. I ne treba zaboraviti da si u sistemu potrage pa kada stanes na salter da registrujes vozilo ili produzis vozacku/licnu kartu, pozovu odmah patrolu da izvrse privodjenje na samom salteru. Nacelno, tako i treba da bude. Jezim se od pomisli da vozim kroz grad ili pustam dete preko ulice dok postoje vozaci koji svesno i bezobzirno prolaze kroz crveno.


Pozdrav,

Ne slazem se sa tobom da je pogresno shvacen smisao teme. Vidim da ti smeta sto ja pripadnike policije nazivam pandurima, magarcima,... Uopste ne zelim da se krijem iz bilo kakvih formalizama ili lazne kurtoazije, jednostavno nazivam stvari pravim imenom. Jer to i jesu. Vidis, toliko sam imao situacija sa njima, pocev od toga kada ih zamolis da te zastite i SAMO RADE SVOJ POSAO, nikada necu zaboraviti kada sam kao klinac na Bezanijskoj kosi prepoznao moj ukradeni MTB, obratio se "ovlascenom sluzbenom licu na duznosti vrsenja poslova javne bezbednosti", na sta mi je on drsko odbrusio: "Mali, kako ja da ga sad jurim? Sto nisi cuvao bicikl?" (A bajs ukraden obijanjem mog podruma), pa do milion jednog natezanja sa njima u saobracaju. Na primer, kada su mi naplacivali kaznu zato sto sam na Novosadskom autoputu prekoracio brzinu za 15 km/h, u tom trenutku prolecu BMW i AUDI brzinama od preko 150 km/h, ja pitam "ovlasceno sluzbeno lice na duznosti vrsenja poslova bezbednosti saobracaja", on odgovara " Kako da ga zaustavim kad toliko juri?" Nista oni ne znaju, nista oni ne mogu, osim da zaje*avaju (izvini na psovci) obicnog, malog gradjanina u banalnom prekrsaju! ! ! Pa onda kad su mom komsiji na Slaviji bukvalno prepolovili auto jer su bez rotacije u kruzni tok, bez postovanja prava prvenstva uletela "ovlascena sluzbena lica na duznosti vrsenja poslova drzavne bezbednosti", a potom mu prikacili prijavu da je navodno vozio pod dejstvom alkohola, iako je covek tezak srcani bolesnik, u zivotu nije popio ukupno pet piva. Zatim kad mom ocu prilikom vadjenja moje prve licne karte nisu dozvolili da potpise moj identitet samo zato sto on ima licnu kartu sa oznakom "T" (izbeglicka). Lepo, covek nije mogao da potvrdi da je napravio sopstveno dete, kao da je gradjanin XIII reda u ovoj drzavi. Imam jos mali milion primera, ne zelim da gusim druge ucesnike, znaju oni i sami kakvi su nam policajci...

Toliko o njihovim sistemima, sposobnosti (samo na primerima iz mog licnog okruzenja), a o postenju i obrazu kao djon na "Timberland" cipeli neki drugi put. Samo pokusavam da ti objasnim zasto ih tako zovem. Izvinjavam se svim ucesnicima zbog trollovanja.

Sto se tice prolaska kroz crveno svetlo, taj semafor je postavljen dok su IMT i FOB radili punom parom, kako bi se kamioni lakse ukljucivali u saobracaj. Te fabrike odavno ne rade ama bas nista, i taj famozni semafor je izgubio svaki smisao, osim da "ovlascena sluzbena lica na duznosti vrsenja poslova bezbednosti saobracaja" pravdaju sopstveni nemar i nerad, blejanje po kaficima, pekarama i grilovima!

Dosta sam putovao po Evropi i video da periodu 21-05h vecina semafora na raskrsnicama sa manjim intenzitetom saobracaja radi u rezimu trepcuceg zutog svetla. Ajde da vidimo koliko nama treba decenija da nas sistem (i dalje pod velikim uticajem boljsevizma staljinovskog tipa) uradi makar jedan iskorak u smislu poboljsanja funkcionisanja saobracaja? Ogranicenja su stara vise decenija i apsolutno mi nije jasno zasto kroz Ulicu cara Dusana u Zemunu mora da se celom duzinom vozi je*enih 40 km/h? OK, stavi toliko ogranicenje oko skole, stavi tu radar, i ja bih vesao na bandere ljude koji jurcaju oko skola! Ali, nemoj duz cele ulice od 2 km! Zasto se uvece, kada nema vozila GSP-a ne sme skrenuti levo iz Makedonske kod Doma Omladine, ka tunelu, vec se mora kruziti preko pola grada? Koliko je volje i novca potrebno da se doda parce lima 60x30 cm da ogranicenje vazi samo u spicu? Ja cu ga platiti ukoliko je potrebno! Toliko i o sistemu.

Ocigledno se tvoj i moj stav i odnos prema "sistemu" razlikuju, samo ti ja dugujem objasnjenje posto si me pogresno razumeo: NE POZIVAM JA NI NA KAKVO MAD-MAX KRSENJE SAOBRACAJNIH PROPISA, A PO NAJMANJE UBIJANJE DRUGIH UCESNIKA U SAOBRACAJU, vec zelim da (ako mogu) pomognem ljudima protiv kojih su pokrenute prekrsajne prijave da prodju sa sto manjom kaznom ili da se izvuku. Nemoj mi samo reci da si ti, licno, u stanju da za prekrsaj odgovoris u stilu Ilije Cvorovica "Jeste, drugovi, jeo sam g..., kaznite me !" Ionako je davno Brana Crncevic rekao "Onaj ko je kriv, isteran je iz raja, a da li je neko nevin vracen iz pakla?"

P.S. Da li "ablendujes" vozacima koji ti dolaze u susret da ih upozoris da nailaze na policijsku patrolu, ili rezonujes da je bolje da plati kaznu da te sutra ne bi ubio u saobracaju? Ili samo moralises dok si on-line?

Srdacan pozdrav!!
I did it my way!
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju12.01.2005. u 12:26 - pre 235 meseci
Danasnji "BLIC":

Uskoro novi zakon o bezbednosti saobraćaja
Bez mobilnog u automobilu

Prema Nacrtu zakona o bezbednosti saobraćaju koji uskoro treba da se nađe pred Vladom Srbije, vozači koji budu koristili mobilne telefone ili druga sredstva komunikacije tokom vožnje biće kažnjeni sa 50 evra. U ovom nacrtu je predloženo i uvođenje kaznenih poena za vozače koji prekrše saobraćajne propise i mnoge druge izmene u oblasti bezbednosti koje se već primenjuju u zemljama Evropske unije, a biće uvedene i strože kazne za vožnju pod dejstvom alkohola.

Upotreba alkohola biće potpuno zabranjena. U slučaju da se u krvi vozača pronađe do 0,3 promila alkohola, to se neće sankcionisati, jer tolika količina alkohola u krvi može da nastane, na primer, i od neke hrane. Ako je koncentracija od 0,3 do 0,5 promila, vozaču će biti naplaćena kazna, ali će biti pušten da nastavi vožnju. Za koncentraciju veću od 0,5 vozač će dobijati negativne poene i biće mu zabranjeno dalje upravljanje vozilom, a ako ima 1,2 i više promila, sledi mu kazna zatvora od 24 sata i sve ostalo što je predviđeno postojećim Zakonom o bezbednosti saobraćaja (novčana kazna do 9.000 i privremeno oduzimanje vozačke dozvole).

Od zabrane upotrebe mobilnog telefona biće izuzeti samo policija, Hitna pomoć i vojska. Ubuduće će vozač, ako želi da koristi mobilni telefon, morati da zaustavi vozilo. Predlog je da se korišćenje mobilnog telefona ne dozvoli čak ni ako se u vozilu nalaze nosač i slušalice. Po sadašnjem zakonu, telefoniranje za vreme vožnje nije kažnjivo, ali vozač može biti kažnjen zbog ugrožavanja bezbednosti saobraćaja ako se utvrdi da je korišćenje telefona bilo uzrok nekog prekršaja.

Novi zakon je pripreman pet meseci. Profesor Saobraćajnog fakulteta u Beogradu Milan Vujanić koji je radio na prednacrtu novog zakona kaže da su odredbe novog zakona usaglašene s tendencijama u Evropi.

- Predviđena je novčana, mandatna kazna za vozače koji prave prekršaje, ali ne kao osnovni vid kažnjavanja. Osnovni vid kažnjavanja je dobijanje negativnih poena za prekršaje. Postoji deset nivoa kažnjavanja koji se sprovode postepeno. Na primer, kada vozač sakupi određen broj negativnih poena, na kućnu adresu dobija pismo od saobraćajne policije u kojem se navode svi dotadašnji njegovi prekršaji i policija ga moli da ubuduće bude pažljiviji - objašnjava Vujanić.

Sledeći stepen je, prema njegovim rečima, poziv na razgovor u policiju s namerom da se vozač usmeno opomene. Naredni korak je poziv na grupni razgovor sa vozačima koji prave slične prekršaje, a ako i to ne da rezultat, uvodi se privremena zabrana upravljanja vozilom od najmanje mesec, a najviše tri meseca. Kazne se, kaže Vujanić, sabiraju, pa uz ovu meru može da usledi i neka novčana kazna ukoliko vozač ima još negativnih poena.

Ostale mere podrazumevaju poništavanje vozačke dozvole sa pravom na polaganja nakon jedne ili dve godine, zatim trajno oduzimanje dozvole i, na kraju, privremeno a potom i trajno oduzimanje vozila. Privremeno oduzimanje vozila znači da vlasnik ostavi vozilo u javnu garažu i da za sve to vreme plaća ležarinu. Trajno oduzeto vozilo se prodaje na licitaciji, a novac odlazi u fond za bezbednost saobraćaja.
I did it my way!
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.041net.co.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.01.2005. u 20:13 - pre 235 meseci
Moram da vam se pozalim, i da cujem sta strucnjaci misle (prvenstveno ZockyBoy :) )
Danas skrecem iz bulevara kralja Aleksandra levo u Svetozara Markovica, lik ispred mene prolazi na tek upaljeno zuto, ja odmah za njim, isto na zuto, i u S. Markovica ima odmah semafor za pesake koji je u tom trenutku bio CRVEN (bitno za dalji tok). U ulici stoje pandurska kola parkirana naopako( u suprotnom smeru od smera kretanja - S.M je jednosmerna) - eto prvog njihovog prekrsaja. Pandur izlazi iz kola, ovog ispred propusta, a mene zaustavlja i standardno, dokumenta, jel znate koji je prekrsaj? Ja sve fino, ne znam, iznenadjen sto me je uopste zaustavio. Kaze crveno, ja (fino) nije crveno, na zuto sam prosao. On pocinje (mlad pandur) nadrkano: Prosao si kroz crveno, dodji do kola, ode dozvola na tri meseca. Ja mislim standardna fora oce neki kes ili neku malu kaznu da mi naplati posle pregovora, cisto da ispuni kvotu, al qrac kolega odmah pocinje da pise zapisnik.
Tada ocigledno kroz crveno prolazi crni audi sa tamnim staklima i ovaj da ga zaustavi, lik mu samo upali ona plava i crvena svetla ispod branika i prodje! Pandur poce da ga psuje- mamu ti je*em, pic*a ti materina... Kolega mu kaze koje su mu tablice, a ovaj kao nisam video, a audi je isao 15 km/h, i ja sam ih video i od napred i od pozadi. Elem, ja kao pa nemojte, nije bilo crveno, oni opet ma bilo je i tacka... Ja pitam (fino) kako vi vidite odavde da je crveno (stoje normalno na semafor). Tad mladji pocinje da besni- jel ti mislis da smo mi ludi, dodji ovamo. Ja predjem na njegovu stranu kola, i vidi se malo svetlo sa strane, mozda je i mogao da vidi crveno, al mene jasno nije mogao od parkiranih automobila. Uostalom sta se racuna kao prolazak na crveno, kad je vise od polovine kola bilo iza semafora kad se upalilo ili sta? Bezobrazno mi kaze: idi u kola i cekaj. Ja odem, i setim se da je drugaricu interventna pustila kad je rekla da ce najebati jer zna Vladu Bozovica (zamenik ministra policije), i reko sad cu da probam na tu foru.
Posle 10-ak min. cekanja ovaj dolazi po mene i kaze ajde da potpises zapisnik..... ako hoces. Ja dodjem do kola uzmem zapisnik, oni kao jel imas primedbe, ja reko sad cu, samo da procitam. Lik kaze ma nema tu nista za tebe, zurimo, samo potpisi???!!!
Ja rekoh samo polako, i iz inata sam stajao neko vreme i citao onaj zapisnik i napisao primedbu: Nisam prosao kroz crveno, a policajci su bili vrlo neprijatni i drski, i insistirali na tome da sam prosao na crveno, a crni audi koji je prosao na crveno su pustili. Psovali su i rekli da se ne mangupiram...
Kad sam vec video da je zapisnik zapisan rekoh: Ovo nije u redu, videcemo sta ce Bozovic da kaze na to. On kao dovidjenja... Ja reko daj da vidim neku identifikaciju, on ma sta ti ima da gledas? Reko daj ti da vidim.. Lik mrzovoljno izvadi legitimaciju i znacku i ja je zapamtim i odem u kola, al mi djavo ne da mira i vratim se do kola, kucnem na staklo, on kao sta oces? Kazem: Vasu znacku nisam video, on kaze imas sve u zapisniku, i ime i broj znacke (istina). Sednem u kola i odem.
Sta da radim? Verovatno ce mi stici poziv od sudije. Sta da kazem, nasta da se pozovem... Ne znam sta bih bez dozvole ( ne preterujem, zivim 20 km od centra grada i kola su mi neophodna). A da inace sam student, nezaposlen naravno. Ako se setim jos nekih bitnih detalja napisacu.
Udavih, znam al` stvarno mi treba dozvola :)
...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.01.2005. u 21:41 - pre 235 meseci
Ako je bas sve onako kako si napisao u svom postu, preduhitri ih i TI NJIMA PRVI NAPISI PRIJAVU KOMANDIRU (predstavku na ponasanje sluzbenog lica u obavljanju duznosti), uz napomenu da eventualna disciplinska odgovornost ne iskljucuje PREKRSAJNI I KRIVICNU odgovornost.

Budi siguran da ce te neko iz policijske stanice pozvati na NEFORMALNI RAZGOVOR.

Odmah sutra napisi u slobodnoj formi (jos ako si stvarno zapamtio broj onog crnog audija...) ovu predsavku i predaj je LICNO na pisarnicu MUPa.

I ako dodje stvar do sudije za prekrsaje, sanse su ti odlicne (primedba u zapisniku, jos da si imao nekog svedoka u kolima...). Naravno, sanse ti povecava prijava protiv policajca...

Posalji mi mail adresu na PP pa da ti pratim nesto.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.041net.co.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju25.01.2005. u 10:58 - pre 235 meseci
Citat:
ZockyBoy: Ako je bas sve onako kako si napisao u svom postu, preduhitri ih i TI NJIMA PRVI NAPISI PRIJAVU KOMANDIRU (predstavku na ponasanje sluzbenog lica u obavljanju duznosti)

Bih ja, ali bi mi trebala pomoc oko toga, ne znam kako i sta da napisem...

Citat:
ZockyBoy: ... uz napomenu da eventualna disciplinska odgovornost ne iskljucuje PREKRSAJNI I KRIVICNU odgovornost.

Ovo mi nije bas jasno?


Nisam zapamtio broj audija, islo je nesto BG*387 ili tako nesto, a nazalost nisam imao svedoka, i to pise u zapisniku.

Citat:
ZockyBoy:
I ako dodje stvar do sudije za prekrsaje, sanse su ti odlicne (primedba u zapisniku, jos da si imao nekog svedoka u kolima...). Naravno, sanse ti povecava prijava protiv policajca...

Ja sam mislio da ce to sigurno doci do sudije, posto je pisao direktno u zapisnik, a oni su valjda numerisani, mozda gresim? Kako bi moglo da ne dodje do sudije?

A da, rekao je (dok je kolega vec pisao zapisnik) kad ja nisam hteo da pristanem na to da sam prosao kroz crveno: E sad cu bas da ti pisem, kad lazes i mangupiras se (a stvarno sam bio fin), bolje da si lepo priznao...
...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.041net.co.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju25.01.2005. u 19:41 - pre 235 meseci
Zar niko osim Zokija nema sta da kaze? Ajde ljudi znam da sam ugusio sa kolicinom pisanja, ali pomagajte :))

Mislim da bi kod sudije trebao da kazem: oni su stajali u jednosmernoj ulici, parkirani u suprotnom smeru (prekrsaj?) i gledali u semafor sa strane. Tako je samo jedan od njih mogao da vidi semafor (onaj na suvozackom mestu) - kako onda to ovaj drugi moze da potvrdi?
Pade mi napamet da odem tamo i da sve to slikam ( sa mesta gde su stajali - sta se vidi). Plus sto u zapisniku pominje i neko zeleno svetlo na pesackom semaforu (ne razumem bas, lik je skoro nepismen, recenice slabo imaju smisla i nisu slozeni ni red reci ni padezi...) a nije bilo zeleno ni u bulevaru ni u S.Markovica, a to se lako moze i dokazati jer se to svetlo pali dosta posle crvenog na "auto" semaforu...
Mozda cak i da trazim suocenje sa pandurom ako sudija ne bude hteo da me oslobodi? Kako to ide? Ako bi on dosao, morao bi da prizna da su bili naopako parkirani - kako bi drugacije videli semafor, a mislim da oni ne smeju da krse zakon dok ga sprovode?
Imam samo jedan prekrsaj kod sudije (radar), ne znam da li je to neko olaksanje?

...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu.



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju28.01.2005. u 22:40 - pre 235 meseci
Pa nema tu sta mnogo da se kaze. Poslusaj Zocky-ja i napisi prijavu protiv pandura, mada mislim da nema veze to sto su bili parkirani u suprotnom smeru, nisu se kretali. Spomeni tog Audia i zuto svetlo. Nemoj da govoris sudiji da oni (panduri) nisu odatle mogli da vide semafor, vec se drzi svoje price da svetlo nije bilo crveno vec ORANZ, HE HE, a to sto si imao jedan prekrsaj kod sudije svakako nije olaksavajuca okolnost. Ako je taj prekrsaj prosao kompletnu proceduru i ako nije proslo vise od, mislim dve godine i ako je sudija neki papan moze da ti rokne vecu novcanu kaznu i 4 meseca bez dozvole. Bilo bi dobro da se kola ne vode na tebe, malo je bez veze da se vadis na fazon "student nema love" a vozika se kolima (valjda nijsu neka besna). To sto spominje zeleno svetlo za pesake, verovatno misli da si ti bio u raskrsnici ili na pesackom i da si debelo prosao kroz crveno jer se pesacima vec upalilo zeleno svetlo. Sto se tice slikanja, to ti nista ne vredi, imao sam i ja slicnih ideja ranije ali mi nista nije pomoglo, kad sam spomenuo sudiji fotografiju samo me je bledo pogledao i rekao "...ma nema potrebe". Kad te sudija pozove na razgovor budi izricit u svojim izjavama, govori kretke i odsecne recenice bez postapalica, ne klimaj glavom kad treba da kazes da, vec kazi "da" ili "jeste", gledaj ga u oci i ne spustaj pogled mnogo dole. Ovo je po malo subjektivno zapazanje, ali mislimda pali. (oceni sam, neko voli i kad se ucepis). Kad ti stigne resenje, moli boga da bude uslovna + novcana i pazi sta radis posle, a ako ne bude tako imas fore da se zalis. Jedino ne znam da li tada, u zalbi trazis suocenje sa pandurom ili prvi put kad odes kod sudije.

Pozdravljam
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.194.eunet.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju29.01.2005. u 12:57 - pre 235 meseci
E do kurca, sad sam se setio kad si spomenuo uslovnu da sam za taj prosli prekrsaj dobio novcanu kaznu + oduzimanje dozvole na 3 meseca, koje se odlaze na godinu dana ako okrivljeni ne ucini u tom periodu prekrsaj za koji se ta kazna moze izreci....? Sta god to znacilo. Ja sam to shvatio kao uslovnu na godinu dana, ali sam skroz zaboravio na to (IDIOT). Iz ovoga sledi da mi oduzimanje ovog puta ne gine. Sada mi mozda moze pomoci to da nekako dokazem da oni nisu u pravu. To sa njihovim parkiranjem - mislim da je prekrsaj jer su stajali na kolovozu (ne trotoaru) jednosmerne ulice u suprotnom smeru. Drugo, pandur koji je pisao zapisnik ne vidi semafor, a on pise da sam prosao kroz crveno, a svedok mu je onaj nadrkani lik koji pomalo vidi semafor sa strane (to je onaj fazon pitaj mog brata lazova). Da li je moguce da ja ni sa jasnim fotografijama - dokazima njhove ( bar jednog od njih) nemogucnosti da jasno vide semafor ne mogu da dokazem sudiji da nisam prosao kroz crveno, i da oni baronisu. To otprilike znaci da su oni mogli da ne gledaju semafor uopste, da nasumice zaustave neka kola i da mu napisu prijavu da je prosao kroz crveno i to u rikverc. Da li je moguce da je poverenje u njih neograniceno - poverenje u bolide sa 3 razreda osnovne kojima je to jedini nacin da lece svoje komplekse aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (je*em li im mater pandursku).
Sad jos pitanja - da li je ikome uspelo da ga sudija ne kazni?
Da li oduzimanje dozvole podrazumeva da ne mogu ni motor da vozim? (recimo da sad polazem za A kategoriju, ili PSP za skuter) Znaci - da li mogu da dobijem neku drugu dozvolu dok mi je za kola oduzeta?
Cuo sam za neke varijante (mozda je pisalo i u ovoj temi) da izvadis duplikat dozvole, pa da im taj das da ti oduzmu, a ti vozis normalno sa originalom. Da li je to izvodljivo?


...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu.



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju30.01.2005. u 00:50 - pre 235 meseci
@skijash, smatra se da kod svakog coveka postoji specificna slabost za podnosenje odredjenih traumatskih dogadjaja, kod nekog to postane akutno pa ga posle cesto boli glava. Mislim da nije od egzistencijalnog znacaja za tebe, tvoju licnost i tvoje okruzenje to sto ces ostari bez dozvole 6,7 meseci., pa je i tvoja (?) reakcija (citaj psovanje) po malo nepristojna i agresivna. Ako si vec besan i oces da pljujes po pandurima vidi kako to cini Carlito Brigante, sa stilom HE HE. U ostalom, sam si kriv. Kad si pod uslovnom, prvo to ne smes da zaboravis, drugo postujes propise i ogranicenja i trece, nikad, ali nikad ne prolazis kroz "zuto".
Kad ti lupe zabranu ona vazi samo za tu kategoriju, u ovom slucaju B sa kojom si napravio prekrsaj.
Sto se tice predaje duplikata dozvole i voznje na original, naravno da je izvodljivo (ali nije po zakonu, he), i ako te onda uhvate vise neces ici kod sudije za prekrsaje, vec kod jednog drugog sudije koji ce ti takodje reci 3 meseca, ali zatvora.

sa smirenom vedrinom
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju03.02.2005. u 22:46 - pre 235 meseci
@skijash

Evo i ja da se ukratko javim:

Na osnovu mog licnog iskustva i iskustva ljudi iz mog okruzenja prica o nepropisno postavljenoj patroli i "AUDI"-ju ti ne pije vode. To je stvar, kako rece ZockyBoy koju treba resavati na nivou MUP-a i njihovih sluzbi unutrasnje kontrole. Ne znam da li si nesto preduzeo po tom pitanju, sad je mozda vec kasno za bilo kakvu nagodbu sa staresinom po sistemu "Cepaj ti svoju, a mi cemo svoju prijavu, pa smo kvit". Jer, kod sudije za prekrsaje ti ides da on na osnovu Zahteva za pokretanje prekrsajnog postupka, tvoje odbrane, eventualnog dodatnog suocenja podnosilaca prijave sa okrivljenim, izvede dokaze o tvojoj krivici, pa da te na osnovu toga kazni ili oslobodi. On sudi tebi zbog pocinjenog prekrsaja, a ne vozacu-tamo-nekog-audija ili bahatom-pogresno-parkiranom-saobracajcu. U svakoj drugoj varijanti imas vrlo izgledne sanse da se posvadjas sa sudijom, a onda ce da ti oguli kozu sa ledja novcanom kaznom! I dalje ostajem pri stavu da su sudije za prekrsaje obrazovani i uglavnom civilizovani ljudi, koji sticajem okolnosti imaju posla sa sljamom. Je*o te ko mi je sve pravio drustvu u cekaonici suda: skitnice, prosjaci, kafanske siledzije, taksisti, prostitutke,... Sljam, bre! ... Dakle, ukoliko se prema sudiji ophodis ljudski i pristojno i od njega mozes ocekivati isti takav tretman. Moj savet ti je da ti odbrana ide u sledecem fazonu: " Kada sam ulazio u raskrsnicu, vozilo iza mene se kretalo velikom brzinom, tako da nisam imao mogucnosti da se bezbedno zaustavis na semaforu" KLJUCNA STVAR: PRIZNAJES DA JE MOZDA MOGUCE DA TI SE U TRENUTKU PROLASKA KROZ RASKRSNICU U VISINI OCIJU UPALILO ZUTO SVETLO .... Spomeni da patrola tako postavljena nije imala sanse da vidi da li si prosao kroz crveno svetlo.Takodje obavezno navedi da si se zbog skretanja udesno kretao malom brzinom. I trazi suocenje sa podnosiocem prijave, pa ces onda moci da se raspravis sa njima, kad ne budu na duznosti, ako ti je vec toliko stalo do toga. Steta je sto nisi podneo prijavu njihovom staresini ili Generalnom inspektoru MUP-a zbog nepravilnosti u postupanju, imao bi dobre sanse. Ovako, neka ti bude iskustvo za ubuduce. Ili da parafraziram ZockyBoy-a drugom izrekom "Da se zna ko malter mesa, a ko visak drzi "
Eto, ja zasada toliko, javi nam sta ti se izdesavalo kad odes kod sudije za prekrsaje.

Pozdrav!
I did it my way!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju08.02.2005. u 11:16 - pre 234 meseci
E sad cemo da vidimo da li moje teorije rade...

Uhvatio me radar danas u prekoracenju brzine... vozio 72 ogranicenje 50...

Nije pomoglo nikakvo vadjenje, ja nisam hteo da platim na licu mesta a oni neka zarade posteno tih 1500 dindzi i neka napisu zapisnik ako znaju...

Posto je napolju bilo pristojno hladno, nisam hteo ni da izadjem iz kola. Kada sam nakon desetak minuta izasao (da vidim sta se desava) a on tek podatke upisao... Naravno, odmah sam se pozalio na dangubu koju mi uzrokuju i rekao mu da mi ostavi mesta za primedbu.

BITNA NAPOMENA: Drugi policajac koji je bio u patroli, je bio onaj koji mi je ONOMAD odneo auto paukom.

JOS BITNIJA NAPOMENA: Stvarno su bili korektni (mozda zbog postojanja "bitne napomene").

Kao primedba je stavljeno: "Brzina vozila mi nije izmerena u skladu sa pravilnikom o metroloskim uslovima za uredjaje kojima se meri brzina vozila, jer mi je brzina izmerena u dolasku".

Posto sada u policijskim stanicama postoje sudije za prekrsaje (odlucuju samo o prekrsajima za koje se izricu mandatne kazne... valjda da rasterete PRAVE sudije), zakazano mi je pocetkom marta "druzenje uz kaficu" ukoliko kaznu ne platim u roku od 8 dana.

E, o tome cete biti obavesteni iz prve ruke... A sad svi na svoje radne zadatke, ziveli.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju08.02.2005. u 13:20 - pre 234 meseci
Citat:
ZockyBoy:...Posto sada u policijskim stanicama postoje sudije za prekrsaje (odlucuju samo o prekrsajima za koje se izricu mandatne kazne... valjda da rasterete PRAVE sudije) ...


nemoj da se osecas prozvanim, ovo je samo jedna mala napomena, cisto da postavimo stvari na svoje mesto.

rekao si "PRAVE sudije"

Sudija za prekrsaje nije PRAVI sudija, jer ne postoji sud za prekrsaje vec organ za prekrsaje, ili jos pravilnije MAGISTRAT, koji je organ uprave, a organizovan je po ugledu na sudove. Pravi sudija je onaj koji radi u nekom sudu, opstinskom, okruznom ...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju08.02.2005. u 13:42 - pre 234 meseci
Citat:
Kao primedba je stavljeno: "Brzina vozila mi nije izmerena u skladu sa pravilnikom o metroloskim uslovima za uredjaje kojima se meri brzina vozila, jer mi je brzina izmerena u dolasku".


Zocky,

Nisam imao prilike da vidim pomenuti Pravilnik, tako da te molim da pojasnis na koji nacin se brzina vozila mora meriti. Narocito me interesuje sta se podrazumeva pod "izmerenom brzinom u dolasku".

Srdacan pozdrav!
I did it my way!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
213.244.197.*



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju08.02.2005. u 22:56 - pre 234 meseci
Citat:
**pandur**: nemoj da se osecas prozvanim, ovo je samo jedna mala napomena, cisto da postavimo stvari na svoje mesto.


Naravno, sudije rade u SUDOVIMA i donose PRESUDE...

Organ za prekrsaje (sudija za prekrsaje) donosi RESENJE o necijoj krivici.

Ova moja "zlobna" opaska je bila namenjena iskljucivo zbog toga sto znam ko je i na koji nacin kod nas dospeo u "istureno odeljenje opstinskog organa za prekrsaje" koje je tako zgodno pripojeno MUP-u, navodno radi ubrzavanja postupka.

Ajde da i mi u drugim inspekcijama zaposlimo po jednog pravnika da nam bude sudija za nase predmete... BUDALASTINA...

I kako to da samo odlucuju o prekrsajima za koje se izricu MANDATNE KAZNE. Jel tu rade invalidi ili hendikepirani, pa su nesposobni za procesuiraju ostale prekrsaje???

Ove "sudije" su izabrane iz redova aktivnog policijskog sastava (pravnici), pa je apsolutno iluzorno ocekivati da ce biti OBJEKTIVNI u pretpostavljanju NEVINOSTI okrivljenog (STO JE INACE USTAVOM ZAGARANTOVANO)

Srecom, postoji i VECE ZA PREKRSAJE u ciju ozbiljnost i umece u trazenju dlake u jajetu, ne sumnjam. Pojedini u vecu cak i uzivaju da VISE PUTA UZASTOPNO obaraju presude istom sudiji (valjda ga teraju da nauci zakone i propise).

Hvala Bogu da postoji i institucija zvana DVOSTEPENOST U RESAVANJU.

Citat:
Carlito Brigante:
Nisam imao prilike da vidim pomenuti Pravilnik, tako da te molim da pojasnis na koji nacin se brzina vozila mora meriti. Narocito me interesuje sta se podrazumeva pod "izmerenom brzinom u dolasku".


Pogledaj Sl.list SFRJ broj 3/85 i clan 3, da ga citiram: "DOPLEROVIM RADARIMA MERI SE BRZINA VOZILA U ODLASKU"

Imajuci u vidu da i danasnji radari rade na principu doplerovog efekta tj. da emituju zvucni signal kojim se meri brzina vozila (samo je merenje udaljenosti vozila povereno laserskom zraku) i cinjenicu da do danas navedeni pravilnik nije stavljen van snage niti je donet novi drugaciji pravilnik, OVO JOS UVEK VAZI IAKO JE JOS IZ 85. godine.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
217.24.27.*



+9 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.02.2005. u 01:34 - pre 234 meseci
Skoro sam u Zemunu prosao kroz zuto i dvadeset metara dalje su me zaustavili policajci i ukazali mi na to da sam prosao na zuto . Odgovorio sam im da ja na zuto uvek dodam gas i obavezno obratim paznju na to da sam to uradio potpuno bezbedno po saobracaj . Jos sam im rekao da dnevno prodjem na deset zutih svetala jer je to sigurnije nego da kocim naglo na deset metara od semafora ( osim ako nije trepcuce zeleno ) , a narocito ako je kolovoz mokar . Naravno pustili su me bez reci .

Pre nekih par meseci kretao sam se ka gradu Pancevackim mostom . Na silasku sa mosta sam skrenuo levo . Tu me je sacekala patrola i rekli su mi da sam napravio prekrsaj jer je tu zabranjeno skretanje levo ispod mosta . Odgovorio sam im da tu skrecem celog zivota i da tu nije zabranjeno skretanje jer ne postoji znak zabrane .Oni mi kazu da " TREBA OVIH DANA DA SE POSTAVI '' !!!??? Ja im odgovorim da me sacekaju ovih dana tu , pa ako mozda naletim , mogu da mi naplate kaznu .
Zatim on kaze da sam ipak napravio prekrsaj jer je to skretanje drugo levo a da je to zabranjeno . Ja mu odgovorim da je to meni prvo levo jer je prethodna ulica iz suprotnog pravca .Tu mi on vrati dokumenta i kaze da sam slobodan .
Inace za tih 5 minuta su zaustavili jos desetak vozaca i naravno svima naplatili kazne .Nelegalno . SRAMOTA !!!
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.02.2005. u 09:45 - pre 234 meseci
@ZockyBoy
OK, sad se razumemo.
Samo me jedna stvar muci, nisam siguran da je moguce da neki policajac (pravnik) jednostavno predje da radi u organ za prekrsaje, jer postoji zakonom regulisana procedura kako se biraju te "sudije" za prekrsaje. Ne sumnjam da se radi o "sudijama" koju su na bilo koji nacin bliski policiji, ali nisam siguran da je moguce tek tako preci iz policije u organ za prekrsaje! Doduse, postoji procedura "preuzimanje radnika izmedju drzavnih organa".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 568435 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.