Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7940221 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

emaemili
Gcsr

Član broj: 303981
Poruke: 12
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2013. u 20:48 - pre 134 meseci
Citat:
stefanko23:
naravno da se treba izneti na sunce i druga strana medalje... ispada kao da bi bili srecni da cuju- da, ja mrzim srbiju iz dna duse, zato sam i dosao ovde da postanem norvezanin i zaboravim na svoje poreklo... zato mi je i muka od ovih glupih knjiga za jezik... norsk 1,2,3, pa vei, stein pa stein pa sada i her pa berget...sve prevrcu jedne te iste glupe teme, na nos su mi izasle... hocu bre jezik da ucim a ne samo o politici, drustvu i njihovoj kulturi... cista promocija norveske, sve je to lepo ali ubije ti motivaciju za jezik, u pm...



Tacno tako, upravo sam o tome pricala juce sa mojim lærerom, kako su knjige bez veze. Lekcije nemaju veze sa stvarnim zivotom. Dodjes do nekog viseg nivoa, a ne znas kako da pitas nesto u prodavnici, posti, banci. Ne znam kog innvandrera je briga za sage o vikingskom kralju i da li je cesljao kosu ili ne...Pored svih imigrantskih muka koje ima...i njihove administracije. e da - posle godinu i sest dana od uplate takse sak-u, vise poziva i mailova u vezi mog slucaja - poslali mi papir za dopunu dokumenata. Toliko im je trebalo da vide sta fali. Naravno, uz izvinjenje za lang saksbehandlingstid! Ikke stress!
 
Odgovor na temu

gargamel011
gargamel
beograd

Član broj: 24788
Poruke: 126



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2013. u 21:13 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma: recimo da prosecna plata u srbiji iznosi 24 000 dinara. prosecna plata u norge je negde oko 20 000 nok-a. iako stalno citam da je prosecna plata u srbiji 45 000 mislim da je to daleko od istine. pogotovo zbog tipova tipa bajatovic i njemu slicnih sa platama od par miliona dinara. ja izlazim jednom nedeljno u neku lokalni pab. najcesce sa kolegama iz firme. prosecna cena piva 0.5l tocenog :) je oko 65 noka. zestina je oko 60 noka dok su raznorazni kokteli oko 70 noka. nazalost stvarno ne znam koliko je trenutno pivo u srbiji, u nekom prosecnom kaficu. mada mislim da nije manje od 100 dinara. poenta je da sa norveskom platom realno mozemo sebi da dozvolimo makar jedan izlazak nedeljno. na stranu one koji popiju 10 krigli piva i slicno. mada i oni imaju bolji odnost plata/pivo nego u srbiji. takodje mi imamo obicaj makar jednom nedeljno da odemo kod nekog od kolege pa se odbijamo tamo. ovako gledajuci na stvari nikako ne kontam one koji kukaju kako je alkohol skupi u norge. za umereno napijanje je savrseno povoljan.


HA,ha,ha ja sam sa kolegom pre neki dan razgovarao na istu temu ali je cena bila BENZIN, u NO ispod 15Kr a u Srbiji 150din pa smo razmisljali kakav bi haos
vladao u Srbiji da nam je benzin 15 dinara!!!
Good luck is often with the man who doesn't include it in his plans!!!
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2013. u 21:14 - pre 134 meseci
Baja ima 2mil koje priznaje tj koji su oporezovani od kojih 100hilj daje u dobrotvorne svrhe. Mislim da od Rusa dobija naj više oko 600 hilj a ovu siću napabirči na još 5 mesta :-)
Pivo - pa ovako mi posle basketa idemo u neku kafanu i presretni smo što je pivo 100 din inače oko 120-140 recimo ako je domaće. Strana piva koja se proizvode u :-) našim pivarama hoće bogami da koštaju i do 200din.
Pa sad ti vidi možeš ovde 5 stranih piva za 1 tamošnje :-)
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2013. u 21:18 - pre 134 meseci
Citat:
boban 13: Baja ima 2mil koje priznaje tj koji su oporezovani od kojih 100hilj daje u dobrotvorne svrhe. Mislim da od Rusa dobija naj više oko 600 hilj a ovu siću napabirči na još 5 mesta
Pivo - pa ovako mi posle basketa idemo u neku kafanu i presretni smo što je pivo 100 din inače oko 120-140 recimo ako je domaće. Strana piva koja se proizvode u našim pivarama hoće bogami da koštaju i do 200din.
Pa sad ti vidi možeš ovde 5 stranih piva za 1 tamošnje


gde ovde i gde tamo ?


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2013. u 22:33 - pre 134 meseci
Citat:
dakipro:
Citat:
Nesh-co:
E sad i mene zanima da li moze da se preda za rani start kad je vec predato za regularnu dozvolu, da li ima neko iskustva sa takvom situacijom.

Ne moze, probano vise puta. Moze ako papiri jos uvek nisu napustili policiju, ako su otisli ka udiju onda mora da se ceka regularna dozvola

Apsolutno moze! Ja predala skoro tri nedelje posle, kad su papiri vec bili poslati u UDI. :-)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2013. u 22:44 - pre 134 meseci
Citat:
tijanam: Apsolutno moze! Ja predala skoro tri nedelje posle, kad su papiri vec bili poslati u UDI.


e moja tijana, u tvom slucaju bre nista nije bilo kao kod ostalih
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

security73
sec omega
security
inostrana
beograd, srbija

Član broj: 314358
Poruke: 3
194.54.180.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2013. u 23:11 - pre 134 meseci
Pozdrav svima koji posecuju ovaj forum.
Trudim se vec dugo[godinama] da odem u Norvesku,prvo sam a kasnije bi i pokusao da povedem zenu i decu....
Ja sam se danas registrovao jer imam par pitanja pa ako neko moze da mi odgovori bio bih zahvalan:
Dobio sam ponudu za posao obezbedjenja naftne platforme u gradu Bergenu[posle odradjenog kursa i testova]. Norveski ne znam ali za posao za koji sam dobio ponudu potreban je engleski a ja ga znam odlicno, naravno iskustvo a i to imam, ponudjena mi je plata netto 20.000 do 25.000 NOK bez prekovremenog rada nocnih smena itd. Naravno radi se po 12h smena i to 7dana On 7dana Off. Moze li se sa tom platom sta ustedeti i poslati kuci, s obzirom da cu morati platiti stan nesto i jesti itd...
Unapred hvala svima na bilo kakvoj vrsti pomoci i asistencije pri odluci...
security73
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2013. u 23:58 - pre 134 meseci
Neso-co + zena mu,

Kao sto sam ti pisala pre nego sto je tvoja zena predavala dokumenta i usla u ovu pricu,svako ima SVOJE iskustvo.
Ti kada odes na salter,pitaj da li mozes da predas sa zakasnjenjem za rani start.Jer svako u ovoj zemlji ima SVOJ salter i SVOG neznalaca-strucnjaka od sluzbenika.Odgovori su takodje individualni.Nema pravila.Po pravilu,oduvace je na 1 za to,ali ako tog dana naleti na iole sposobnog sluzbenika,uzece joj tu molbu...pa neka proba.
Ona dozvolu moze da ceka i 4 meseca.Spremi se i na to,a moze doci za 10 dana.Ovde je tako sa papirima,a ti i pored danonocnog pisanja ovde i tumacenja,ipak nisi trazio taj start.I poverovao si sluzbeniku.
Pa ovo je drzava sa primenom retroaktivnog zakona ako zatreba a ne da sluzbenik obeca nesto.Oni smatraju da se ima vremena i da se nikome nigde ne zuri.
Glavna parola je:
"Sto mozes danas,ti ostavi za sutra,kako se ipak ne bi pretrpao poslom previse pa da sutra ides na egenmelding".

Nista je ne kosta da proba,kada je vec tamo...a odgovor moze biti svakakav...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 00:02 - pre 134 meseci
Citat:
security73:
Pozdrav svima koji posecuju ovaj forum.
Trudim se vec dugo[godinama] da odem u Norvesku,prvo sam a kasnije bi i pokusao da povedem zenu i decu....
Ja sam se danas registrovao jer imam par pitanja pa ako neko moze da mi odgovori bio bih zahvalan:
Dobio sam ponudu za posao obezbedjenja naftne platforme u gradu Bergenu[posle odradjenog kursa i testova]. Norveski ne znam ali za posao za koji sam dobio ponudu potreban je engleski a ja ga znam odlicno, naravno iskustvo a i to imam, ponudjena mi je plata netto 20.000 do 25.000 NOK bez prekovremenog rada nocnih smena itd. Naravno radi se po 12h smena i to 7dana On 7dana Off. Moze li se sa tom platom sta ustedeti i poslati kuci, s obzirom da cu morati platiti stan nesto i jesti itd...
Unapred hvala svima na bilo kakvoj vrsti pomoci i asistencije pri odluci...


Dosta puta smo rekli da je to stvarno individualno.
Kada je cela porodica cetvoroclana u Norge,moraju biti dve plate ako hoces da ustedis.
Ako si sam,mozes sa tom tvojom platom,jer imaces i nesto prekovremeno sigurno,nocni rad...da ustedis i posaljes.E sada kada covek ima vremena on trosi vise ti si u opciji 7 på 7 av...ali skroz ta suma ako si sam ovde deluje ok da nesto i posaljes kuci,pogotovo sto imas i feriepenger u junu a to je vise novca...
Probaj i udji u pricu,pa ces videti.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 05:42 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
boban 13: Baja ima 2mil koje priznaje tj koji su oporezovani od kojih 100hilj daje u dobrotvorne svrhe. Mislim da od Rusa dobija naj više oko 600 hilj a ovu siću napabirči na još 5 mesta :-)
Pivo - pa ovako mi posle basketa idemo u neku kafanu i presretni smo što je pivo 100 din inače oko 120-140 recimo ako je domaće. Strana piva koja se proizvode u :-) našim pivarama hoće bogami da koštaju i do 200din.
Pa sad ti vidi možeš ovde 5 stranih piva za 1 tamošnje :-)


gde ovde i gde tamo ?

:D

do 9-og Maja ovde je ovde :-) onda pristizem i ja pa je ovde tamo :-)
kada stignem nadam se da ću moći reći nešto više i konkretnije kako to sve izgleda kada se krene preko varijante helpex-a
za sada sve zvuči ok iz moje perspektive.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

security73
sec omega
security
inostrana
beograd, srbija

Član broj: 314358
Poruke: 3
91.217.14.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 06:44 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
security73:
Pozdrav svima koji posecuju ovaj forum.
Trudim se vec dugo[godinama] da odem u Norvesku,prvo sam a kasnije bi i pokusao da povedem zenu i decu....
Ja sam se danas registrovao jer imam par pitanja pa ako neko moze da mi odgovori bio bih zahvalan:
Dobio sam ponudu za posao obezbedjenja naftne platforme u gradu Bergenu[posle odradjenog kursa i testova]. Norveski ne znam ali za posao za koji sam dobio ponudu potreban je engleski a ja ga znam odlicno, naravno iskustvo a i to imam, ponudjena mi je plata netto 20.000 do 25.000 NOK bez prekovremenog rada nocnih smena itd. Naravno radi se po 12h smena i to 7dana On 7dana Off. Moze li se sa tom platom sta ustedeti i poslati kuci, s obzirom da cu morati platiti stan nesto i jesti itd...
Unapred hvala svima na bilo kakvoj vrsti pomoci i asistencije pri odluci...


Dosta puta smo rekli da je to stvarno individualno.
Kada je cela porodica cetvoroclana u Norge,moraju biti dve plate ako hoces da ustedis.
Ako si sam,mozes sa tom tvojom platom,jer imaces i nesto prekovremeno sigurno,nocni rad...da ustedis i posaljes.E sada kada covek ima vremena on trosi vise ti si u opciji 7 på 7 av...ali skroz ta suma ako si sam ovde deluje ok da nesto i posaljes kuci,pogotovo sto imas i feriepenger u junu a to je vise novca...
Probaj i udji u pricu,pa ces videti.


Hvala na odgovoru, nisam ja mislio tako brzo da povucem porodicu, vec za 6-12 meseci. Morao bi da se snadjem, pocnem da ucim jezik, upoznam se sa svim admin.problemima koji ste vi vec prosli itd. Samo sam hteo da proverim zna li neko nesto o takvom zanimanju a i cini mi se da sa 20.000 do 25.000 NOK ne bi mogao nesto kuci puno da posaljem a pilici i potrebstine u SRB sa kreditima me kostaju mesecno skoro pola te cifre...
security73
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 06:51 - pre 134 meseci
Citat:
tijanam:
Citat:
dakipro:
Citat:
Nesh-co:
E sad i mene zanima da li moze da se preda za rani start kad je vec predato za regularnu dozvolu, da li ima neko iskustva sa takvom situacijom.

Ne moze, probano vise puta. Moze ako papiri jos uvek nisu napustili policiju, ako su otisli ka udiju onda mora da se ceka regularna dozvola

Apsolutno moze! Ja predala skoro tri nedelje posle, kad su papiri vec bili poslati u UDI. :-)

Šta si im radila Tijana da im i mi radimo? :)

 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 07:00 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Neso-co + zena mu, :)

Kao sto sam ti pisala pre nego sto je tvoja zena predavala dokumenta i usla u ovu pricu,svako ima SVOJE iskustvo.
Ti kada odes na salter,pitaj da li mozes da predas sa zakasnjenjem za rani start.Jer svako u ovoj zemlji ima SVOJ salter i SVOG neznalaca-strucnjaka od sluzbenika.Odgovori su takodje individualni.Nema pravila.Po pravilu,oduvace je na 1 za to,ali ako tog dana naleti na iole sposobnog sluzbenika,uzece joj tu molbu...pa neka proba.
Ona dozvolu moze da ceka i 4 meseca.Spremi se i na to,a moze doci za 10 dana.Ovde je tako sa papirima,a ti i pored danonocnog pisanja ovde i tumacenja,ipak nisi trazio taj start.I poverovao si sluzbeniku.
Pa ovo je drzava sa primenom retroaktivnog zakona ako zatreba a ne da sluzbenik obeca nesto.Oni smatraju da se ima vremena i da se nikome nigde ne zuri.
Glavna parola je:
"Sto mozes danas,ti ostavi za sutra,kako se ipak ne bi pretrpao poslom previse pa da sutra ides na egenmelding".

Nista je ne kosta da proba,kada je vec tamo...a odgovor moze biti svakakav...

Ma znas kako bi ga poslusali da smo imali sve papire pri ruci. Malo sutra. Ali realno, mi smo bili krivi jer nismo imali taj glupi poreski papir iz sketekorta, a madam joj rekla da papire moze da dostavi samo u toku dana i cao.
Kaze mi zena da je bila neka mladja zenska osoba i da je delovala totalno neiskusno. Dakle tu je sreca zakazala. Da sam trebao da je zenim bila bi stara iskusna i ruzna, ovako... :)
Spreman sam ja na to da mogu i da nas razvlace mesecima, ali zato cemo krv da im pustimo, sto telefonima, sto posetama, sto meilovima, ako stradamo, bez borbe necemo sigurno. :)
Mirka, hvala na odgovoru.
Tijana, pitanje je bilo ozbiljno, zanima me na sta si se pozvala i jesi li nasla tog nekog s og saksbehandlera i kako i gde si zakukala, na koja vrata da ti posle dve nedelje urade tidlig?


 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 19:08 - pre 134 meseci
Nesh-co, nisam uradila nista posebno. :)

Kada sam prvi put otisla u policiju da predam papire, za redovnu dozvolu, zena je videla da mi fali papir o obrazovanju. Mislila sam da, ako vec imam autorizaciju, sta ce im OPET moji papiri o obrazovanju. Medjutim, nisam bila dovoljno informisana (da Miro, priznajem) i morala sam iscimati muza da mi prevede taj papir i posalje sto pre nazad u Norvesku. To je trajalo sve ukupno dve nedelje jer su mi ljudi iz DHL-a (brza posta, placeno 50 evra) zagubili pismo. Tada kad sam prvi put bila ona mi je pomenula da mi treba tidlig i dala papir koji da odnesem sefici da mi nabave sve te potrebne papire. Samo je istampala net stranu sa informacijama sta je tidlig i sl... Poslje dve nedelje ja predajem papire za dozvolu, ali sada imam drugog sluzbenika, koji ocigledno ne zna nista. Primila papire, i na kraju je ja pitam sta cemo sa tidlig jer niko kod mene na poslu ne zna sta je to, i niko NECE (a stvarno su rekli da NECE, iz finansijskog) da mi da taj papir. Rekli su da odem u Oslo u onaj centar za utenlandske arbeidstakere. Ova sluzbenica kaze, pa ne znam ni ja, mozda treba da odes tamo (?!) i opet mi istampa isti onaj papir da odnesem sefu. Mislim, zena kad sam joj spomenula tidlig kaze hoces tidlig? Uopste mi nije ni ponudila tidlig, za razliku od one prve. Ja joj kazem ja radim, ona kaze ne mozes, ja opet ponovim da radim, ona kaze ne mozes, ali onako krajnje opusteno. Kaze dodji kad pokupis papire. Ja onda izadjem napolje i onda krece MOJA licna potraga za tim papirima. I ta potraga je trajala oko dve nedelje. Krajnjim naporom i strpljenjem sam izdejstvovala te papire.. To je bila najteza borba do sada, priznajem. Kad sam se najzad vratila, dakle mozda je bilo i 4 nedelje, nalecem na onu prvu sluzbenicu i ona me PREPOZNA! Dakle, najbitniji momenat, zena me PREPOZNA! Kaze, lege fra Serbia, ja kazem ja. Dajem joj DVA PAPIRA (HMS, i jedan papir iz skattekontora, znajuci da mi fali jos jedan koji nisam mogla da dobijem) i ona ih ovlas pogleda, i kaze stize za par dana dozvola, stavicu te prvu na listu, i proveri papire za dozvolu, kaze vec su u UDI-ju. Inace, da napomene, ja sam dosla u vreme kad se zakazaivalo za termin, i ona prvo nije htela da mi uzme papire. Ja sam bila svesna da ako nju propustim, ja sam ugasila sa tidlig za sva vremena. Zamolim je, kazem da dolazim iz Re (putujem dva sata do policije, jer sam tamo prvi put predala papire) i bla, bla, i ona uzme papire i kazi pst!

Poenta ovog detaljnog opisa je da vidis, jos jednom, da ti je bitan samo sluzbenik. Nista vise. Ja sam imala srecu i sluzbenika koji je hteo samo papiric, na sta bi mi izdao tidlig. Ti papiri za tidlig su cista glupost. Ma ja sam bre pravnika kontaktirala da mi kaze kakav je to papir , na sta se odnosi taj porez, na mene ili na moju firmu... Sve je individualno Nesh.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 20:29 - pre 134 meseci
Citat:
tijanam: Nesh-co, nisam uradila nista posebno.

To je trajalo sve ukupno dve nedelje jer su mi ljudi iz DHL-a (brza posta, placeno 50 evra) zagubili pismo. ... Sve je individualno Nesh.


pa tijana sta tebe nije sve snasno DHL izgubi papir, mislim da je to desava jednom u milion slucajeva
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 21:19 - pre 134 meseci
Ma, ja ne smem pola ni da kazem, ljudi mi ne bi verovali kakav je mene maler poterao ovde! :) DHL nam se posle izvinjavao do prekosutra.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 21:24 - pre 134 meseci
Citat:
tijanam: Ma, ja ne smem pola ni da kazem, ljudi mi ne bi verovali kakav je mene maler poterao ovde! DHL nam se posle izvinjavao do prekosutra.


ja sam mnogo koristio dhl, slao i iz afrike, azije, usa cele evrope i nikada ali nikada nisam imao ni najmanji problem, a i prvi put cujem da je neko i imao

baksuze, mada proslo sve, sada uzivanje


poooz
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 21:29 - pre 134 meseci
'oce l' biti kakve zuraje povodom jubilarnih 500 strana teme?:-)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 22:32 - pre 134 meseci
Ja mislim da je vise za slavlje to sto post od clana "Prevaren" od 4.aprila ove godine i dalje stoji na ovom forumu i NIJE izbrisan radi kojekakvih pritisaka koji se obicno vrse na administratore.To je vise za slavlje.Jer nesto ranije...nam se i to desavalo...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2013. u 22:48 - pre 134 meseci
Kada bi neko citao Tijaninu i moju prepisku,umro bi od smeha...

Jesi li bila u policiji?-pitam ja u pola dana bez povoda...odgovara ona:"Jesam,kazu videce"...
Kada si bila?-ja...Pre tri dana-kaze ona...
Tijana,kako mozes da ne odes u policiju vec 3 dana...vrsi pritisak.
Mirjana,vrsim pritisak,razumes,vrsim... (vec se iznervirala)...
Ja nastavljam: "Ti Tijana,jednostavno nisi dovoljno informisana,a to je nedopustivo u ovoj zemlji?"-nastavljam ja...
"Kako mozes da mi kazes da sam neinformisana,kada oni na salteru pojma nemaju"...-kaze Tijana.
"Sta je tebe briga za sluzbenike,ti se informisi".
Onda pauza...uhvatila je ljutina,ja drzim predavanje...
"Tijana,sta jedes"
"Pekmez vec ko zna koji dan za redom"...
"Ajde ajde...sva si svilena...sad ce plata"-kazem ja...
"Ko je svilen?Ja? Ja nikada u zivotu nisam bila svilena,razumes?"...
"Sad jesi,jesi...bas je lep pekmez"...
Legla joj plata,javlja...
"Skinula se sa pekmeza"...

Zato ona meni kaze sada...Miro,informisala sam se
To je sve naravno u najboljoj nameri...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7940221 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.