Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3529607 | Odgovora: 15767 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.08.2016. u 21:26 - pre 94 meseci
Citat:
Serb.ch: Kamerman, ja i ti najaktivniji od pocetka na forumu, a zadnji da dobijemo pasose :-) . Cestitam bugarce, go west :D

Nekom je život majka nekom maćeha hahahaaaa.Biće druže.Ne predaj se :)
 
Odgovor na temu

bugarce87
kragujevac

Član broj: 304257
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.08.2016. u 21:33 - pre 94 meseci
Na finalnom sam bio od 15 aprila 2016
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.08.2016. u 21:49 - pre 94 meseci
Ok.Hvala.Ja sam tek od juna.Ko zna šta rade.
 
Odgovor na temu

Allure32
ne radim
ne radim

Član broj: 333096
Poruke: 16
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 01:06 - pre 94 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
.. ja sam broj 12**/2015 (intervju u Martu 2015.)

Imas vremensku masinu pa se vracas ili greska u datumu?

imam bugarsko drzavljanstvo. aj vrati se na ono sto sam napisala
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 01:22 - pre 94 meseci
Citat:
kamerman: Nekom je život majka nekom maćeha hahahaaaa.Biće druže.Ne predaj se :)

Drugari ako vam je neka uteha moji svi i po majci i po ocu su Bugari nemam ni jednog rodjaka srbina i lepo pricam bugarski ( sve sam zavrsio sam bez posrednika), ne znam dali to ima veze sa tim sto sam ispred vas al ajd ako je za utehu. I da na finalni sam bio od 20. marta.

[Ovu poruku je menjao bbane dana 17.08.2016. u 05:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 16:04 - pre 94 meseci
Pozdrav svima,imam jedno pitanje,dugo pratim ovaj forum pa me interesuje kako do bugarskog drzavljanstva?:D salim se naravno,danas nam je promenjen status izdadeno udostoverenie,predali smo 19.05 za proizhod...idemo dalje ;)
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 18:10 - pre 94 meseci
Citat:
bbane:
Citat:
kamerman: Nekom je život majka nekom maćeha hahahaaaa.Biće druže.Ne predaj se :)

Drugari ako vam je neka uteha moji svi i po majci i po ocu su Bugari nemam ni jednog rodjaka srbina i lepo pricam bugarski ( sve sam zavrsio sam bez posrednika), ne znam dali to ima veze sa tim sto sam ispred vas al ajd ako je za utehu. I da na finalni sam bio od 20. marta.

[Ovu poruku je menjao bbane dana 17.08.2016. u 05:30 GMT+1]

Sve sam zavrsio u Ambasadu da se pohvalim u ponedeljak idem za neki broj i da me pitaju zasto zelim drzavaljanstvo mislim ja sam im vec reko hehehe ali sad zvanicno i vama zelim uspeh
 
Odgovor na temu

Dr. Nefario
Beogras

Član broj: 329862
Poruke: 24
..3.18.35.dsl.dyn.forthnet.gr.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 18:32 - pre 94 meseci
Citat:
kamerman:
Citat:
Serb.ch: Kamerman, ja i ti najaktivniji od pocetka na forumu, a zadnji da dobijemo pasose :-) . Cestitam bugarce, go west :D

Nekom je život majka nekom maćeha hahahaaaa.Biće druže.Ne predaj se :)

Postovani,
Ako se dobro secam, na intervjuu sam bio nakon Vas Kamerman, a pre Vas kolega Serb, tamo negde oko 20.jula '15. Danas sam po proveri statusa, zatekao prijatno iznenadjenje, cekam potpis "vice prezidenta", jako sam se obradovao. Poenta price je da ocigledno nema apsolutnog reda pri resavanju predmeta. Ne budite nestrpljivi, blizi se i Vasa radosna vest, samo putuje sporije. Moja predpostavka je na osnovu predhodne promene statusa kada se na vise stotina nas promenio u danu za finalni pregled, da oni odcepe od "xxx" do "xxx" i svima promene unutar tog opsega status taj dan, nakon toga podele tih 300 predmeta na 5 sluzbenika i to mu je, radi dok ne zavrsis. E, pa mislim da je sluzbenik koji je radio moj predmet, samo brzi, od Vasih.. To mi je jedino logicno objasnjenje svega ovog.. Ovo je naravno, moja cista predpostavka i nagadjanje!! Ako Vam znaci ja sam 41xx/2015
Pozdrav i srecno!! Svima!!
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 18:55 - pre 94 meseci
Eh, kad se setim prosle godine kad smo se dopisivali oko pitanja vezana za intervju, kako vreme brzo ide, kao juce da je bilo. Evo godinu dana proslo, ja sam posle tebe mesec dana bio na interjvu, nadam se da ce naredna promena i mene da obuhvati. Srecno Dr. Nefario, jel planira neko za svicu, cisto da pitam :-)
serb.ch
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
109.122.122.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 19:02 - pre 94 meseci
Ako me vodis
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 19:04 - pre 94 meseci
Planiram za svetsku i za shvicu pa sta bude bolej misliom ako se moze u svici eto toliko ,imam poso odmah i shvetskoj ii svici
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 19:09 - pre 94 meseci
Pekane, tek si sada na intervju, ima vreme dok te pregledaju :D Mada, da ne baksuziram mnogo, ni mene nisu jos pregledali. Samo da napomenem da sam poslao dodatna dokumenta (pre nego sto su me stavili na finalni), za svaki slucaj.
serb.ch
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 19:13 - pre 94 meseci
Ja imam papire preko zene hrvatske ovo radim zbog moje majke ,njoj da sredimo papire da ide sanama ja idem za 4 meseca preko , ja sam vec u evropi tako da se ne sekiram mnogo a dobicu i bigarske po mamine linije sigurno , pa neka deca biraju stace
Svim mojim prijateljima zelim prijatno vece uz pesu NEK PUKNU DUSMANI

[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 17.08.2016. u 20:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 17.08.2016. u 20:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 17.08.2016. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 20:03 - pre 94 meseci
Citat:
Dr. Nefario: Postovani,
Ako se dobro secam, na intervjuu sam bio nakon Vas Kamerman, a pre Vas kolega Serb, tamo negde oko 20.jula '15. Danas sam po proveri statusa, zatekao prijatno iznenadjenje, cekam potpis "vice prezidenta", jako sam se obradovao. Poenta price je da ocigledno nema apsolutnog reda pri resavanju predmeta. Ne budite nestrpljivi, blizi se i Vasa radosna vest, samo putuje sporije. Moja predpostavka je na osnovu predhodne promene statusa kada se na vise stotina nas promenio u danu za finalni pregled, da oni odcepe od "xxx" do "xxx" i svima promene unutar tog opsega status taj dan, nakon toga podele tih 300 predmeta na 5 sluzbenika i to mu je, radi dok ne zavrsis. E, pa mislim da je sluzbenik koji je radio moj predmet, samo brzi, od Vasih.. To mi je jedino logicno objasnjenje svega ovog.. Ovo je naravno, moja cista predpostavka i nagadjanje!! Ako Vam znaci ja sam 41xx/2015
Pozdrav i srecno!! Svima!!

Hvala na podršci.Serb je bio posle neme na intervju.Evo i večeras ne radi sajt za promenu pa će očigledno biti još državljanstva.Videćemo.Nadam se uskoro i ja.
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 20:29 - pre 94 meseci
Ako imas papire ko sto si naveo za tebe nema zime .
Oni koji su muckali koji nemaju veze sa bugarskim pretkom nece dobiti i ne znam zasto ovde gube vreme
ja iskreno da nemam babu ima lespsi forum od ovog

[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 17.08.2016. u 22:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 17.08.2016. u 23:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 17.08.2016. u 23:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 21:54 - pre 94 meseci
Citat:
kamerman:
Citat:
Serb.ch: Kamerman, ja i ti najaktivniji od pocetka na forumu, a zadnji da dobijemo pasose :-) . Cestitam bugarce, go west :D

Nekom je život majka nekom maćeha hahahaaaa.Biće druže.Ne predaj se :)

Tvoj cicat..... zivo me inetresuje kako si resio ovo .... hm.... je si zvao ambasadu ako nisi zovi obavezno
Ma znam da sve treba da se poveze,ali je problem sto su mi i baba i deda menjali i ime i prezime i sada se to ne poklapa sa Bugarskim izvodima.Izvod za babu preko koje planiram da ovo radim izdat u Srbiji je bez imena njene majke i ne bih znao zasto je to tako,ali stoji ime oca pa bi valjda moglo po njemu da se dokaze.Da li moraju da se poklope imena za oba roditelja ili moze za bar jednog.Ipak su to stari dokumenti cak iz 1943 i ja ne mogu da znam sta se od tada do danas desavalo i kako suoni vadili dokumenta po Srbiji.Za dedu imam bolje dokaze,ali je on rodjen u selu pored Dimitrovgrada koje je tada bila deo Bugarske.Baba je rodjena bas u Bugarskoj pa mislim da je zato bolje da pokusam preko nje.Sta mislite koliko se priznaju dokumenta za takve slucajeve kada je grad rodjenja bio deo Bugarske ?
Napisao Kamerman
Dokazuj preko rodjene setre tvoje babe ili bracu ako nisi dokazao vec ne znam ....
U ocevom izvodu su oni vec upisani sa promenjenim imenom i prezimenom na IĆ sto mi je jos jedan problem.
svi izvodi da bi povezao sa tobom mor da se poklope jedan izvod da nije dobar stvar pada u vodu
Jasam naveo celu bugarsku familiju i advokata koji me zastupa
Namerno citirao da se vidi gde moze doci do zastoja .... radim temu po temu kako ste pisali

Imam podatak od sinoc ... bez obzira sto sam reko da necu da se javaljm evo nekima ce mzoda znaciti
radi se o sledecem :
Bugari nepreiznaju stare dokumente izvode ukoliko na njima ne pise bugarin ili bigarka....
postoje dokumenti zi 1874 i 1882 i jednim pise bugarska naconalnost a u drugim pasano staro slovenski ... i njih bugari odbacuju


[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 17.08.2016. u 23:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 22:26 - pre 94 meseci
Reko sam da cu svaki post da procitam i redom idem ...
Ukoliko je vas predak baba .deda imali rodjene brace i njima pise da su bugari i imena se poklope isto tako i prezimena a vi niste nasli za vasu babu mozete da dokazete ali pazite znaci majka i otac su bugari ... decko je dokazao preko rodjenog brata njegove pra babe sve se poklopilo povezao se naormalno preko krstenica
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.08.2016. u 23:08 - pre 94 meseci
Citat:
mucko030:
Pozz, evo da podelim i ja sa vama jedno iskustvo
Supruga ima BG korene , majka joj je iz Gulenovaca(Dimitrovgrad) na nagovor jednog rodjaka krenusmo i mi u ovu proceduru
pa da pocnem,
Prosle godine u septembru predali smo zahtev za predaju dokumenata datum je za predaju je bio 27.03.2015, skupili smo dokomenta neka koja su nam bila onako dostupna i da kazem pri ruci bez nekog velikog cimanja(izvodi,svedocanstvo iz skole tastino gde pise da je maternji jezik BG,neka dokumenta o kupovini imanja pre I sv.r. i normalno sva prezimena su na -OV i sve smo to povezli hronoloski do supruge) ujedno sa posrednikom smo se dogovorili da predam i za decu jedno je punoletno a jedno maloletno, kad sam sve skupio javim se posredniku i on mi kaze odlicno idemo 24.03.2015 da predamo to , malo sam bio skeptican posto nije bio taj datum ali odosmo i predadosmo to za nekih 15min, jeste bila guzva, bili Moldavci i Ukrajinci (to sam zakljucio po njihovim pasosima) i cekali smo odgovor negde 17.05.2015, izaslo obavestenje da nismo prosli tj.da smo odbijeni, sta da kazem razocarenje.
II deo
Zove posrednik koji je BG-in i kaze idi bre u taj Dimitrovgrad nadji nesto gde pise da su bugari mora da ima neki dokument...e tu pocinje muka
tamo ima knjige od 1900 u mat.sl ali nigde ne pise nacionalnost (udarena kosa crta) veroispovest pravoslavna, sluzbenice su nam izasle u susret max, pitam na kom osnovu su onda 90% ljudi iz tog kraja uzeli dvojno i rodjaci od moje supruge, ona mi pokaze neko uverenje koje izdaje opstina mat.sl i na kom treba da se upise da su bugari a sve se to radi naravno na osnovu relevatnih dokaza , mi onako razocarani posto od svih tamo samo preci moje supruge su se izjasnjavali drugacije ,mada niko nije njih ni pitao uzesmo NISTA i vracaj se u Bor odakle smo inace, u povratku svratili smo u Istoriski arh.Pirot da vidimo dali ima tamo nesto ,nasli smo skolski dnevnik iz 41-45, gde je baba isla u skolu i gde pise nacionalst BG,i sve na BG i pecat skolski BG ,platimo kopiju i ajd bar nesto.
Javim se ja posredniku on kaze ma odlicno to je to ako nema nista drugo samo treba sad da povezemo babu sa suprugom (I.x smo isli preko muske linije) a mi nismo uzeli babin izvod hehehehe, muke ,muke zove zena sutradan Dimitrovgrad mat.sl, i da naruci izvod babin, javila se neka druga sluzbenica i pita svrha koja je ,normalno zena kaze i isprica joj da smo bili predhodni dan i da smo trazili u izvodima rodjenjih da li im pise nacionalnost BG i kako nismo nista nasli osim ovoga da nam treba babin izvod, sluzbenica pita a dali smo gledali knjige UMRLIH I VENCANIH koje mi NISMO gledali, sluzbenica kaze zovite me za 30-tak minuta, zovemo mi ona se javi i kaze sledece U KNJIZI VENCANIH STOJI DA SU SE BABA I DEDA IZJASNILI kao BUGARI i da na osnovu toga mogu daa nam izdaju to UVERENJE i da nam vise nista ne treba da bi se dokazalo poreklo(namerno sam napisao ovo velikim slovima).
Javim se posredniku i on kaze eeee tova nam treba, odnesem mu ta tri papira (dnevnik41-45,izvod babin i uverenje ) platim mu 100evra za prevod i legalizaciju-toliko me kosta ,,navodno,, zato sto se radi ubrzani prevod da bi stigli do 01.08 vidim da me dere ali sto kazu nasi Magare se J...e dok je u blato, zove me u ponedeljak i kaze kad ce da idemo da predamo mozemo i odmah jer posle toga oni ne rade imaju neki odmor, i tako odemo juce 29.07.2015 i predadosmo sve izpocetka bez zakazivanja termina,sad cekamo ....do septenbra. Jedino sto mi se svidja je to sto nismo morali da cekamo taj termin od nekoliko meseci 4-5.
Juce su bili samo Srbi, Makedonci i (Siptari(po kom osnovu oni traze i dobijaju stvarno ne znam)).



E ovo sam trazio ne moze niko da se izjasni kao bugarin u vencanom listu vec se na osnovu narodnosti ili naconalnosti pise sta je ko
Kod moje babe pise u vencanom listu bugarka ali u umrlici SFRJ... I ZNAMO ZASTO BOJALI SU SE LJUDI ... BABA PREMINULA 1959 A RODJENA 1882
znaci ako njemu priznaju dokument onda se nebojte i vama ce .... ali ovo je FALS znaci oni nisu mogli da se izjasne kao bugri ..
to je isto kao kinezi da se izjasne kao srbi moze ali u vencanom listu NJETTT....
u opstini si dobio uverenje da su bugarske nacionalnosti e nece da moze .... kad te pitajuu na osnovu cega je izdato uverenje ti kazes da su se izjasnili u vencanom listu da su bugari a vencani list samo potvrdjuje vencanje a nacionalnost se nosi od majke i oca ...... moja cukun baba i cukun deda su bugari ....ako koristis vencani list mora tako i nikako drugacije znaci pisu se i roditelji lepo za dokazivanje ako imas pravi dokument
Ali vi neslusate i nepitate institucije vec nekog posrednika
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.08.2016. u 00:16 - pre 94 meseci
Ja tebe pekame ne razumem sto se ti toliko sekiras i brines za mene dal cu dobiti ili ne, nauci jednu stvar prvo gledaj u svoj tanjir pa onda u tudj...mislim svaka cast tebi sto ces ti proci i zavrsiti sve kako treba, jbga neko mora i da kiksne, naravno bice ti puno lakse ako to budem ja iz samo tebih znanih razloga. Bitno je da si ti prosao i da ces koliko sutra dobiti sve pa i pasos.
Eto samo jos jednom da ti kazem da se ne sekiras toliko za mene nece biti dobro za tvoje zdravlje! Uzgred ajd da ti kazem i ovo svi rodjaci i dalji i blizi vec imaju BG-drzavljanstvo sa tim dokumentom sa autobuske stanice iz Dimitrovgradske Opstine koji za tebe nije valjani dokument jer ti naravno sve znas a ti Bugari su glupi sto su dali proizhod itd., sa tim istim dokumentima...ne zelim da ti se pravdam vec da ti kazem mozes mirno da odes da spavas dase ne brines bez potrebe za mene. A svako ko hoce dobrog posrednika Neka ti se javi jer TI mozes da im obezbedis Bolja dokumenta , ja stvarno nemam nista protiv niti me interesuje jer mi nisi konkurencija ja se time ne bavim niti urgiram ovde za takve stvari mislim da sam svoj posao obavio kako treba, a za tvoje misljenje me zabole tuki.

 
Odgovor na temu

emc
beograd

Član broj: 330286
Poruke: 23
82.208.250.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.08.2016. u 01:21 - pre 94 meseci
Zamolio bih vas sve koji učestvujete u ovoj temi da poštujete pravila.

Ako vam je potrebna pomoć prvo pročitajte sve, pa ako vam to ne pomogne, onda pitajte.

Ako imate neku novu informaciju podelite.

U svim ostalim slučajevima, molim vas da ne pišete.

Ukoliko vam neko od učesnika na bilo koji način smeta, jednostavno ga ignorišite, kao da ga nema.

U poslednjih sedam - osam strana jedva da ima pet postova koji doprinose temi.

Ovde smo da pomažemo jedni drugima.

Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3529607 | Odgovora: 15767 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.