Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LogIn - wifi net

[es] :: Wireless :: LogIn - wifi net

[ Pregleda: 763 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon LogIn - wifi net05.07.2009. u 23:36 - pre 180 meseci
Pozz,

Dakle, imam wifi net od provajdera, prvi put kada sam se uključio, bilo koju stranicu da ukucam browser me redirektuje na stranicu za "prijavu na sistem" pa onda mogu da idem na ostale stranice, koja je ujedno i gejtvej.... i tako sve dok ne uradim "Clear private data" u browseru. To radi O.K. jasno i nisam imao problema, međutim sada kada bih hteo spojiti ruter na koji treba stalno biti zakačen, a na krajevima pored PC-a bi bilo i drugih uredjaja koji nemaju tu mogućnost prijavljivanja, pa me interesuje kakav je ovo vid zaštite. Prvo što mi je palo na pamet jeste PPP konekcija. Međutim, napravio sam vezu, pokušao uspostaviti PPP konekciju, ali dobio odgovor da ne postoji PPPoE server. Pa me sada interesuje kada bih kupio ruter, da li bi to funkcionisalo kako treba ?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: LogIn - wifi net05.07.2009. u 23:46 - pre 180 meseci
pa nije to vid zastite nego logovanja korisnika a inace se zove hot-spot.
kod mene je provajder koristio taj vid logovanja 2 godine i smaralo me pravo dok nisu uveli pppoe.
samo sto kod mene cim iskljucim racunar par sati sistem me izloguje pa mi se otvara ta login stranica i bas sam trazio po netu neke skripte ili nesto sto bi resilo taj problem ali slaba vajda sto neznaci da ne postoji resenje.
a kad odradis clear private data ustvari izbrise cookie od te stranice pa ti zato trazi ponovo da ukucas korisnicko ime i pass.
a pitaj provajdera da li koriste i PPPOE jer bi ti to resilo problem.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: LogIn - wifi net

[ Pregleda: 763 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.