Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7738161 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
*.teol.net.



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.01.2014. u 20:50 - pre 125 meseci
Juče sam iskoristio malo otopljenje i očistio kotao malo detaljnije. Prilikom čišćenja ekonomajzera proradila mi je vijuga i došao sam do zaključka da je previše slobodnog prostora za provlačenje dimnih plinova (fi 300) i na brzaka riješim da napravim turbulator. Ovo što ćete sad vidjeti, vjerovatno, je najluđi turbulator na forumu ali on je napravio čudo. Gorionik na 12 kw, temperatura u kotlu 75 stepeni a dimni plinovi nevjerovatnih 107 stepeni. Na snazi od 20 kw i sa istom temperaturom u kotlu, dimni plinovi ne prelaze 115 stepeni. Turbulator sam uradio od kamionskih feroda-pakni za kočnice i nižući ih na navojnu šipku fi 12 mm oformio sam spiralu prečnika 270 mm i dužine 650 mm. Turbulator je težak 10,3 kg


ovako izgleda unutrašnjost ekonomajzera bez turbulatora

a ovako sa turbulatorom

Ko nezna o kakvom se kotlu radi ovdje su svi detalji u slikama
http://www.forum.hr/showpost.php?p=41541818&postcount=215
Za 10 dana provjeravam i turbulator i dimnjak da vidim šta se dešava
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dclient.hispeed.ch.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.01.2014. u 21:58 - pre 125 meseci
Ludo i interesantno odradjeno , svaka cast na hrabrosti.
Jedino ne znam ako se malo nahvata garezi oce li doci do loseg sagorevanja .
U svakom slucaju ocekujemo i dalje izvestaje sa terena.
 
0

giovanotti

Član broj: 306995
Poruke: 8
*.dynamic.t-2.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 06:15 - pre 125 meseci
Dušane, ako bi četkom i usisivačem očistio ekonomajzer, oslobodio bi rebra za bolji prenos topline...
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dclient.hispeed.ch.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 07:49 - pre 125 meseci
Slimpel Boilers have 2years spare parts warranty and 5year heat exchanger warranty
after the date of invoice.

Slimpel u Evropi ima 2 godine na elektroniku i radne delove a 5 na kotao. Da li je i kod nas tako ?
 
0

dexymlaz
Dejan Stojanovic
nemam
ne radim
Smederevo

Član broj: 320715
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 08:17 - pre 125 meseci
Posto sam juce uzeo 1 tonu drugog peleta u slucaju da me zeza tj. verovatno je slabija toplotna vrednost od Boljevackog ,kako da podesim da mi dozer ubacuje ranije pelet,sad je cinimi se na 15 sek. kako da podesim da bude na 13 ,ako slucajno bude zezalo...hvala na brzom odgovoru
 
0

dexymlaz
Dejan Stojanovic
nemam
ne radim
Smederevo

Član broj: 320715
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 08:18 - pre 125 meseci
zaboravi da napisem da mije Gorionik Brenn BOSCH
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 08:48 - pre 125 meseci
DUŠANMIJAT ,

Dušane, možda mi je promaklo ranije kad sam gledao tvoje fotke smatrao sam da u ovom VIESSMAN ovom kotlu imaš unutrašnji plašt , a sad vidim da ga nema ili si ga skinuo . Taj unutrašnji plašt je rasečena čelićna cev , zapravo komad lima koji je tako skrojen da tesno naleže na rebra . Taj plašt tera dimne plinove da se provlače između rebara i onda ti ne trebaju turbulatori , a kad se makne taj plašt sve se lako čisti.

To je inače glavna fora kod tog kotla , taj takozvani SCHACK izmjenjivač po inženjeru Alfredu Schacku koji je to patentirao daleke 1929 godine i radio čuda sa tim rebrima, upravo u tim izlaznim dijelovima kotlova -ekonomajzerima.
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 13:45 - pre 125 meseci
dejan99nic, to sto si napisao je cista demagogija bez trunke argumenata.
Za pocetak, nema razloga za persiranjem ako si mi pre toga vec dao odredjenu negativnu kvalifikaciju.
Hvala ti sto si mi otkrio da postoje namenski kotlovi za razlicite energente, nisam imao pojma da su ljudi toliko daleko dogurali da za svaki energent konstruisu drugaciji kotao
Kotao sam kupio "online", a u odluci koji kotao su kumovali ljudi sa foruma. Prodavca nisam video a sam kotao nije bio ni blizu najskuplji, sto se verujem moze i proveriti. Za gorionik si 100% u pravu, za 1000-1200e imaju da se kupe gorionici istog kvaliteta, ali mene gorionik nije toliko kostao. Jedino je cena spremnika za pelet bila paprena, ali sam ga kupio da bi udovoljio ocevoj zelji da pored toga sto ce sve raditi treba i da bude lepo za oko. Tvoja odgovorna tvrdnja da su cm kotlovi troskadzije mi stvarno malo znaci u poredjenju sa podatcima potrosnje ostalih clanova foruma koji greju slicnu kvadraturu kao ja. Rezervni delovi su posebna prica. Cena delova je tako relativna velicina da na to ne vredi trositi tastaturu.
Problem placanja pdv-a nek resavaju nadlezne sluzbe, ja se u to ne bi mesao sto i tebi savetujem.

Sad bi mogli da se vratimo na temu ovog foruma.
Grejem 160m2 u tri etaze bez ikakve izolacije. Krov je bez izolacije i nije cak ni podascan. U dve etaze imam PVC stolariju a u trecoj etazi staru drvenu stolariju iz 1970 godine kad je kuca i gradjena. Grejem se kotlom eko-ckp35 na kom je gorionik cppl35. Imam ugradjen cetvorokraki mesni ventil bez pogona(za sada) i sobni termostat.
Prosecne potrosnje se krecu ovako: decembar 2.84 dzakova po danu ili 42.6kg/danu ; januar do 27.01.2014god. 2.04 dzakova po danu ili 30.6kg/danu. U kotlu su ugradjeni fabricki turbulatori a samotni tunel, zamenu za fabricku samotnu surlu, sam uradio u varijanti ssm.

Da predjem na pitanja na koja ces nadam se ovaj put konkretno i direktno odgovoriti.
Koliku kvadraturu grejes i kako je izolovana? Cime se grejes i kakva su tvoja iskustva sa grejanjem? Koja je tvoja potrosnja peleta za koji mesec ako si vodio statistiku (naravno ako se grejes na pelet)? Imas li konkretno neki savet za ustedu, a koji ne podrazumeva izolaciju objekta? Pojasnjenje tvrdnje da su mesni ventil i STV bacanje para, pogotovo ako uzmemo u obzir da je mesni ventil uslov garancije a STV preporuka u vecini zemalja koje subvencionisu grejanje na pelet. Tvoje misljenje o mojoj potrosnji uzimajuci u obzir problem izolacije objekta.

Unapred ti hvala za odgovore na ova pitanja.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 16:28 - pre 125 meseci
Citat:
dexymlaz:
zaboravi da napisem da mije Gorionik Brenn BOSCH

To se lako da promeniti ali treba stisnuti par pravih dugmića.Najbolje ti je da preuzmeš uputstvo na srpskom jeziku sa sajta.
Ako imaš odštampano uputstvo pred sobom onda je lako ući u mod za promenu .
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

tasic64
Srđan Tasić

Član broj: 318160
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 17:39 - pre 125 meseci
Nisam siguran da je u pravu clan foruma Dejan,kada piše o CM kotlu I CM-pelet setu.Ja sam vlasnik te kombinacije snage 35 kw I prezadovoljan sam sa dosadašnjim grejanjem.Ni jedanput nije došlo do greške,osim kad zaboravim da dopunim spremnik.Moj prijatelj,koji greje sličnu kvadraturu mojoj,dobro su nam izolovani objekti,njegova stolarija vrhunska,moja dobra,sa megalovim kotlom I feroli gorionikom ima veću potrošnju od mene (isti nam je dobavljač peleta).Kotao čistim jednom nedeljno,kad ga otvorim,potpuno je suv,izgleda kao da sam unutrašnjost kotla posuo brašnom.Nije mi žao ni jednog evra,koji sam uložio u novi kotao I gorionik.Uživam u toploj kući I nisam Pera ložač (inače sam bio 10 godina).Najinteresantnije je to, da će me potrošeni pelet koštati ne vise od 10% skuplje od drva.Kad smo prelazili na pelet razmišljao sam o tome da bi bilo dobro da troškovi budu ne veći do 30%.Inače pelet kupujem od malog,no name proizvođača za 160 evra po toni.Dovozi mi po tonu na poziv.Prvu količinu sam uzeo od Foresta I platio 195 evra,sada je mnogo bolje.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 18:33 - pre 125 meseci
Ako nekome bude trebao dobar pelet u Beogradu i Zemunu neka se jave na 0631450460. Pelet je Spik Ivanjica. Pelet je vrhunski. Cenu ce Vam on reci. Vrsi prevoz i istovar na kucnu adresu.
 
0

Misa2012
Beograd

Član broj: 310397
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.01.2014. u 20:48 - pre 125 meseci
Kupih letos pelet iz Kraljeva - Alm Pelet.
Prodavac iz Boleca preko puta crke stovariste.
Posteno platio, naravno nisam dobio fiskalni racun. Lose pakovanje u najlon kesama koje pucaju kako ih pomeris.
Prodavac garantovao da je pelet najboljeg kvaliteta.

Od garancije nista- ostavlja sljaku kao ugalj Banovic. U svakom dzaku nadjes gomilu kukuruza. Sreca dobar kotao pa sagoreva sve(Topling).
Ovo mi prva sezona pa sto se tice potrosnje tu nemogu da dam pravi odgovor. Na 400 kvm na ovim temperaturama oko 5 dzakova dnevno- ja zadovoljan.

Ljudi pazite sta kupujete u ovoj zemlji Srbiji se sve prodaje, sto bi nas narod rekao "uvaljuje"

Mala pomoc, kako se na ovom forumu postavljaju fotografije.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.01.2014. u 07:17 - pre 125 meseci
Citat:
RAMZAI:
DUŠANMIJAT ,

Dušane, možda mi je promaklo ranije kad sam gledao tvoje fotke smatrao sam da u ovom VIESSMAN ovom kotlu imaš unutrašnji plašt , a sad vidim da ga nema ili si ga skinuo . Taj unutrašnji plašt je rasečena čelićna cev , zapravo komad lima koji je tako skrojen da tesno naleže na rebra . Taj plašt tera dimne plinove da se provlače između rebara i onda ti ne trebaju turbulatori , a kad se makne taj plašt sve se lako čisti.

To je inače glavna fora kod tog kotla , taj takozvani SCHACK izmjenjivač po inženjeru Alfredu Schacku koji je to patentirao daleke 1929 godine i radio čuda sa tim rebrima, upravo u tim izlaznim dijelovima kotlova -ekonomajzerima.


Hvala Ramzai, nisam imao taj plašt ali u svakom slučaju, prvi put kad ga budem čistio, malo ću snimiti situaciju i uzeti mjere treba sve isprobati i ostaviti najbolju kombinaciju.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.01.2014. u 08:08 - pre 125 meseci
Super potrosnja. Ispade da imas 46w/m2 gubitke ako grejes recimo 17h dnevno.
Nisi nam rekao da li na -7C Grejes svih 400m2 ili si redukovao grejnu povrsinu. Zatim koja je temperatura u kotlu koja u sobama. Dali je 5 dzakova tj 75kg na niskim temperaturama ili kada je bilo iznad 0C.
Morate biti precizni i sa izolacijom. Jer ljudi koji citaju ove firume se totalno zbune. Jer ne mogu da dobiju uopste te vrednisti potrosnje. Sto je logicno. Svaki sistem je prica za sebe. Neko voli hladnije neko toplije.
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
195.178.37.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.01.2014. u 13:23 - pre 125 meseci
Kraj januara, a stvari stoje ovako: ukupna potrošnja od početka grejne sezone okruglo 2 tone! (demit 5cm, 130m2 neto-grejanih/160m2 bruto-katastarskih, grejanje od 5:30h-22:30h, 21-22*C)
Pošto sam kupio 4,2t nadam se da će mi malo preteći i za sledeću zimu. :-)
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.01.2014. u 15:18 - pre 125 meseci
Evo da predstavim i moju potrosnju.
Kotao viadrusU22.sa turbulatorima u gornjem delu i pregradom na pola ,pelet brenn 14-34,izolacija unutrasnja 2cm samo spoljni zidovi,stolarija kao da je nema...
Grejem od 7h do 23h.Grejna povrsina 160 kvadrata.Gorionik radi u modulaciji i drzi nekih 55 stepeni u kotlu.U sobi 19,5-20 stepeni mada retko
20 stepeni, jedino kad se ne otvaraju vrata nekih 3 sata.
Potrosnja na minus 10 stepeni 60 kg. na manju temperaturu spolja smanjuje se na 30,45kg dnevno do 50kg.
E sad pitanje: Sta da uradim sem izolacije i prozora koji cu da promenim ove godine ali kad otopli???
Da li je kotao los ,da li treba da se kupi tropromajni i koji??

 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.01.2014. u 16:16 - pre 125 meseci
Citat:
dusanmijat:
Citat:
RAMZAI:
DUŠANMIJAT ,

Dušane, možda mi je promaklo ranije kad sam gledao tvoje fotke smatrao sam da u ovom VIESSMAN ovom kotlu imaš unutrašnji plašt , a sad vidim da ga nema ili si ga skinuo . Taj unutrašnji plašt je rasečena čelićna cev , zapravo komad lima koji je tako skrojen da tesno naleže na rebra . Taj plašt tera dimne plinove da se provlače između rebara i onda ti ne trebaju turbulatori , a kad se makne taj plašt sve se lako čisti.

To je inače glavna fora kod tog kotla , taj takozvani SCHACK izmjenjivač po inženjeru Alfredu Schacku koji je to patentirao daleke 1929 godine i radio čuda sa tim rebrima, upravo u tim izlaznim dijelovima kotlova -ekonomajzerima.


Hvala Ramzai, nisam imao taj plašt ali u svakom slučaju, prvi put kad ga budem čistio, malo ću snimiti situaciju i uzeti mjere treba sve isprobati i ostaviti najbolju kombinaciju.


Dušane možda ti ovo pomogne , ključna reč za taj deo je BIFERRAL ili VITOLA 200
http://www.viessmann.com/etapp/parts/de/0500/BF-2943/spare_parts
 
0

giovanotti

Član broj: 306995
Poruke: 8
*.dynamic.t-2.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.01.2014. u 16:29 - pre 125 meseci
Citat:
rade03:
Potrosnja na minus 10 stepeni 60 kg. na manju temperaturu spolja smanjuje se na 30,45kg dnevno do 50kg.
E sad pitanje: Sta da uradim sem izolacije i prozora koji cu da promenim ove godine ali kad otopli???

Namanja investicija, a možeš uraditi sam, je stavljanje 30cm staklene vune na tavan. Košta oko 500€.
Dali pored planiranih novih prozora planiraš i fasadu?
Ako mjenjaš samo prozore, ne zaboravi redovno otvaranje prozora, da promjeniš vazduh u sobi. U suprotnom slučaju dobit češ plesni na zidu.
Al to nije poanta ove teme.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.01.2014. u 20:37 - pre 125 meseci
Pa tesko da cu uraditi i izolaciju.Na tavanu imam neku smesu od kreca.cementa,peska i trinje nekih 5cm.
A sto se tice vlage po zidovima imam u kupatilu u velikim kolicinama.

 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.01.2014. u 21:16 - pre 125 meseci
evo sad sam dopunio pelet...oko 60 kg dnevno od 06 do 24h 200kvm po ovom uraganskom vetru...u kuci oko 21/22c
Ecopell 35
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7738161 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.