Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7734399 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2014. u 21:20 - pre 124 meseci
Ecopell je odlican gorionik i mozda jedan od boljih na nasem trzistu jer ima velike mogucnosti podesavanja a posto je proizvodjac i sam korisnik grejanja na pelet ,javljaju se i nove ideje i dodaci koji bi grejanje ucinili i ekonomicnijim i laksim.To je moje subjektivno misljenje jer sam i sam korisnik Ecopell gorionika
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2014. u 21:41 - pre 124 meseci
Citat:
bohar:
Citat:
pankec:
Citat:
ledine:
Citat:
lavbanjalucki:
BOSCH 32 kW
Kotao na pelet

brate ja imam taj boschov 32 kotao.odlican je.mala potrosnja,mala temperatura izlaznih gasova,lagan za ciscenje.fabricki dobijas turbulatore u dve promaje.sad novi je super izolovan cak i poklopci.nije integrisani i moze i ugalj i drva,ali odlican je.

ne bih se slozio sa tim da je super izolovan,naprotiv to mu je najveca mana po meni ...prednja strana nema uopste izolaciju!!!!
zasto je tako nemogu da razumem ljude iz boscha,poklopac je isto slabo izolovan,ja sam uzeo kotao prosle godine nisam video da je nesto menjano od tada



Kako ste zadovoljni sa EcoPell brenerom.

odlican...nemam zamerki...a covek koji ga proizvodi (taneb) uvek je dostupan za dodatna objasnjenja jos jednom pohvala za njega
a i kupujmo domace :)


Ecopell 35
 
+1

nikivw4
Nikola Tepić
vozač vatrogasac
NIS
Pančevo

Član broj: 321023
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2014. u 21:53 - pre 124 meseci
Hvala Milenko m,da bolje je uputstvo za bosch pa cu ga skinuti i na papir,nego ovo sto imam za ferolli,a imam dakon dor 32 to je sada bosch slid 2000b 32kw imami 1 turbulator a dimnjaca zatvorena 70posto,za sad dobro ide ali sto kazes rano je jos za neka finija podesavanja jos koji dan pa ce ici komentar o potrosnji i radu.hvala veliko.
 
0

sky1

Član broj: 321442
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 05:23 - pre 124 meseci
Citat:
nikivw4: Hvala Milenko m,da bolje je uputstvo za bosch pa cu ga skinuti i na papir,nego ovo sto imam za ferolli,a imam dakon dor 32 to je sada bosch slid 2000b 32kw imami 1 turbulator a dimnjaca zatvorena 70posto,za sad dobro ide ali sto kazes rano je jos za neka finija podesavanja jos koji dan pa ce ici komentar o potrosnji i radu.hvala veliko.


Izoliraj dodatno kotao sa staklenom vunom na sve moguće strane, dodaj turbulatore u prvu i zadnju komoru (postojeći neka ti posluži kao šablona kako bi trebao izgledati), ona mala klapna iznad zadnje komore ima malo lufta par milimetara na svakoj strani (to začepi s komadićima staklene vune tako da ne može tu ništa prolaziti), kad podešavaš klapnu na dimnjaku gledaj da ti ne izbija zrak na prednju špijunku.

I uhvati se podešavanja plamenika, vrijeme doziranja peleta ne diraj, stavi na snagu 1, na prednjoj špijunci promatraj da li se javlja šta dima, ako se ne javlja dim i ložište je lijepo osvijetljeno ne diraj ništa, ako je ložište onako prigušeno smanji ventilator (za 2 paskala i pričekaj 3 minute da se stabilizira plamen), ako se javlja dim, podići ventilator za dva paskala i pričekati 3 minute da se stabilizira.

Važno: ložište ti neće baš svake sekunde biti lijepo osvijetljeno, javit će se tu i tamo da je na par sekundi prigušeno, to je normalno, samo gledaj da je ložište većinu vremena lijepo osvijetljeno u mekano žutoj boji

Uzmi ove sve savjete tu od riječi do riječi kao jednako važne i uhvati se posla ako želiš smanjiti potrošnju.


 
0

djunis82
Ivan Đunisijević
Čačak

Član broj: 318190
Poruke: 66
82.117.197.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 11:07 - pre 124 meseci
Citat:
nnikki:
Ecopell je odlican gorionik i mozda jedan od boljih na nasem trzistu jer ima velike mogucnosti podesavanja a posto je proizvodjac i sam korisnik grejanja na pelet ,javljaju se i nove ideje i dodaci koji bi grejanje ucinili i ekonomicnijim i laksim.To je moje subjektivno misljenje jer sam i sam korisnik Ecopell gorionika


+1
Isti utisak
 
0

sky1

Član broj: 321442
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 14:19 - pre 124 meseci
Ne vidim da itko od proizvođaća osim centrometala ugrađuje klapne na usis ventilatora, koja će se zatvoriti kad plamenik ne radi i time spriječiti protok zraka kroz kotao dok plamenik ne radi.

Rekao bih da je to dosta važna stavka!

Ljudi ne pridodaju previše pažnje tome, ali je to razlika nebo i zemlja.

Ja imam ferrolija i to sam riješio na drugačiji način jer nema tu tvorničku opciju.


Predložio bi tvorcima ecopella da razmotre ugradnju takve klapne, to bi definitivno izdvojilo taj plamenik od mali milijon drugih plamenika na tržištu.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 14:56 - pre 124 meseci
Citat:
sky1: Ne vidim da itko od proizvođaća osim centrometala ugrađuje klapne na usis ventilatora, koja će se zatvoriti kad plamenik ne radi i time spriječiti protok zraka kroz kotao dok plamenik ne radi.

Rekao bih da je to dosta važna stavka!

Ljudi ne pridodaju previše pažnje tome, ali je to razlika nebo i zemlja.

Ja imam ferrolija i to sam riješio na drugačiji način jer nema tu tvorničku opciju.


Predložio bi tvorcima ecopella da razmotre ugradnju takve klapne, to bi definitivno izdvojilo taj plamenik od mali milijon drugih plamenika na tržištu.


Jedan mali privatnik (moja malenkost) je to odavno shvatio i to primjenio u samogradnji svog gorionika.
Ventilator nije direktno na gorioniku već stoji sa strane tako da ova klapna dođe na potisu ventilatora ali odrađuje isti posao.
Težinski je uravnotežena da je podpritisak dimnjaka ne diže dok ventilator pri najmanjem potrebnom potisu to odradi bez problema.

Ako želite da vidite dali imate previše gubitaka kroz dimnjak kad gorionik miruje, morate na neki način mjeriti podpritisak u kotlu i uporediti vrijednosti kad gorionik radi i kad miruje.

Ako podpritisak u kotlu ne poraste minimum 5-10 paskala, kada se gorionik ugasi, to vam je siguran znak da vam je gorionik "šupalj" i kad miruje on radi protiv vas.
Za ovo nije potrebna neka velika pamet, samo malo razumnog razmišljanja a komercijalni proizvođači neka malo uče i od nas "neukih"
Pozdrav svima
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 15:17 - pre 124 meseci
Nije da centrometal ima samo klapnu za zatvaranje dotoka vazduha kada gorionik ne radi.
Tu klapnu od samog starta ima ECOM gorionik plus mogucnost prikljucka na kompresor. Tako da mogu reci jedini gorionik na nasem trzistu koji moze da radi ceo dan bez gasenja, prilikom sagorevanja loseg peleta. Naravno za sledeci dan treba ocistiti resetku. Bez kompresora ponasa se kao i svi drugi gorionici, ugasi se na par sati. Ovo se odnosi samo na los pelet koji ostavlja kristalnu sljaku.
Bez obzira na sve eco pell gorionik je takodje dobar gorionik. Uskoro ce biti jos jedan dobar gorionik. Dog god se ne pusti u pogon necu puno pisati o njemu.
Za zainteresovane za motore za mesne ventile kao i za mesne trokrake i cetorokrake ventile neka mi se jave na pp. Cene su dosta jeftinije nego u prodaji.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 15:36 - pre 124 meseci
Vasicu, ako nije tajna, mene interesuje a vjerujem i još nekog, kako ECOM gorionik odrađuje čišćenje korak po korak kad je kompresor u funkciji? Interesuje me radi usklađenosti podataka jer i ja imam kompresorsko čišćenje i iznijet ću način rada sve korak po korak.
Hvala
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 16:59 - pre 124 meseci
U toku rada elektronika pusta komprimovani vazduh da razbije sljaku i gorionik normalno nastavlja sa radom. Znaci ne gasi se gorionik pa ciscenje pa opet paljenje. Nego dog gorionik radi ubaci po potrebi komprimovanog vazduha.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 17:50 - pre 124 meseci
Mislio sam da će odgovor biti vezan za 3-4 minuta rada gorionika u kojem je i vrijeme kompresorskog čišćenja i to objašnjeno korak po korak sa pratećim parametrima (interval između čišćenja, pritisak, vrijeme trajanja čišćenja, ciljevi usmjerenog zraka, stanje dozatora u tom periodu) i još niz pitanja vezanih za tematiku ali smo uskraćeni za odgovor iz nekog razloga. Nema veze, mislio sam da javno iznesemo riješenja, koja se ne mogu sakriti, i pomognemo ljudima da na to još nadograde neke svoje ideje i da dobijemo još bolji proizvod. Ja sam ovim zadovoljan ali i spreman da još poboljšam gdje se može. Ovako je izgledao gorionik nakon 200 sati rada bez čišćenja samo sam zadnji dan izostavio kompresorsko čišćenja da vidim tragove vatre i vazduha u pepelu. Inače, ovo ujutro očistim zrakom bez otvaranja i potpala ide dalje. Spreman sam mnogim komercijalnim proizvođačima stati na crtu po dužini rada gorionika bez pauze i bez čišćenja a pelet neka bude po njihovom izboru



 
0

Misa2012
Beograd

Član broj: 310397
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 19:14 - pre 124 meseci
C:\Documents and Settings\jelena\Desktop\Topling\IMG_3898.JPG
 
+1

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 20:58 - pre 124 meseci
Jedno pitanje za sve.
Kad gorionik radi u modulacionom rezimu rada,da li je bolje da se nasteluje da pelet ubaca na svakih 15-20 sec po malo ili je bolje da ubaca na duzi period 40-50 sec malo vise peleta?Naravno uz stelovanje da se dobije bolji plamen.
Konkretno imam bosch pelet brenn 14-34.I kad ga postavim da ubaca na manji vremenski period on ubaca jednom lepo ali drugi i recimo treci put vrsi manje ubacivanje.Razumem da je to zbog puza koji se postavi u razlicit polozaj i sipa manje peleta a neki put vise.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 21:01 - pre 124 meseci
Postovani mali privatnik u svojoj mini firmi.

Mozel odgovor kod kotla na ugalj kakvu ulogu ima primarni i sekundarni zrak kod sagorevanja uglja.Kod viadrusa klapnu regulise lancic a posle potpale onaj leptiric gore mnogi zatvaraju.
Bolje sagorevanje ili prohladjivanje kotla sa onim leptiricem.Ili se gubi komanda regulatora promaje ako se onaj otvor gore otvori.???
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 21:10 - pre 124 meseci
Nemam viadrus, ne ložim ugalj i nije mi žao. Nisam kompetentan i sve što bih rekao nemogu stati iza toga, ima kolega na forumu koji bar imaju viadrus i ako ne lože ugalj pa su bliži tematici
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2014. u 21:35 - pre 124 meseci
Citat:
zeljezara:
Postovani mali privatnik u svojoj mini firmi.

Mozel odgovor kod kotla na ugalj kakvu ulogu ima primarni i sekundarni zrak kod sagorevanja uglja.Kod viadrusa klapnu regulise lancic a posle potpale onaj leptiric gore mnogi zatvaraju.
Bolje sagorevanje ili prohladjivanje kotla sa onim leptiricem.Ili se gubi komanda regulatora promaje ako se onaj otvor gore otvori.???


Imam viadrus u lozio sam na drva i ugalj.
Prilikom potpale klapnu na cunjku mozes da otvori skroz a kasnije kad se vatra rasplamsa zatvoris ali na pola ili malo vise ili malo manje u zavisnosti od dimnjaka kako vuce.
Regulator promaja ti sluzi da umiri sagorevanje.Njime regulišeš željenu temperaturu u kotlu.Ne smetaju jedan drugom .
U zavisnosti od regulacije oba, sam moras da vidis kako radi tvoj kotao i tako stelujes,zavisi sve to od dimnjaka,vrste uglja,drva,kao i pritiska vazduha.
Ja sam prilikom potpale otvarao donja vrata sve dok ne dobijem turbinu u kotlu.Onda zatvoris vrata klapna dimnjaka na pola ,a regulator na 60c.I samo dodajes ugalj i drva.Ciscenje kotla 3 puta dnevno,ako je ugalj loš.
 
0

nikivw4
Nikola Tepić
vozač vatrogasac
NIS
Pančevo

Član broj: 321023
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.02.2014. u 15:55 - pre 124 meseci
Da to mi se nije svidelo ta rupa oko gornje klapne,a turgulator pravim još jedan,poradiću na svemu,samo da igorim sav ugalj što imam za ovu sezonu
 
0

milos_va
Miloš Marjanović
Valjevo

milos_va
Član broj: 319550
Poruke: 19
87.116.148.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2014. u 18:56 - pre 124 meseci
danas sam ubacio parametre za gorionik Bosch pellet brenn 14-34kW koje sam dobio od člana rade03. plamen na snazi 3 koju ja koristim je odličan, žut i tek poneka iskrica se pojavi. nisam jedino primenio parametar za uključivanje modulacije jer imam mnogo nejasnoća oko njega.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2014. u 20:55 - pre 124 meseci
Kojih?
 
0

legoera
-------------

Član broj: 320669
Poruke: 21



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.03.2014. u 20:05 - pre 124 meseci
Citat:
zmajdin:
Na te "zrenjanince" koji su namenjeni za gorionike na naftu, gorionici na pelet sedaju k'o dupe na nošu.


od samogradnje kotla na pelet, zasad nista, ali sam odlucio da kupim Zrenjaninca 25kw koji je namenjen da radi sa gorionikom na naftu pa mi trebaju (od svih vas koji imate ovakve kotlove) vasa iskustva sa gorionikom na pelet, i kako bi trebali izgledati turbulatori za taj kotao. naisao sam na zmajdinov komentar na 219 strani i nadam se da ima vas jos koji imate da mi kazete bilo sta vezano za ovaj kotao
Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7734399 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.