Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Migracija sa Windows 7 32-bit na Windows 7 64-bit

[es] :: Windows aplikacije :: Migracija sa Windows 7 32-bit na Windows 7 64-bit

[ Pregleda: 1877 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LightningLord
-

Član broj: 251977
Poruke: 1
*.lanaco.com.



Profil

icon Migracija sa Windows 7 32-bit na Windows 7 64-bit19.02.2010. u 08:02 - pre 173 meseci
E ovako, imam jednu nedoumicu i potreban mi je konstruktivan savjet:

Trenutno koristim Windows 7 32-bitnu verziju koja je smjestena na "C:" particiji. S obzirom da namjeravam dodati 4GB RAM-a (pa cu ukupno imati 6GB), moj operativni sistem nece prepoznati vise od 3GB, i tu pocinje "problem".
Planiram na drugu particiju "D:" instalirati Windows 7 64-bitnu verziju, koju cu testirati izvjestan vremenski period da vidim da li zadovoljava moja ocekivanja u vezi sa iskoristenjem
RAM-a. Ako budem zadovoljan brzinom rada odredjenih aplikacija ( a ne vidim zasto ne bih bio :-) ), ugasio bih Windows 7 32-bitnu verziju na particiji "C:".

E sada, 32-bitni Windows 7 je smjesten na particiju "C:" i s obzirom da je on prvi operativni sistem u njegovom boot.ini fajlu se nalaze podaci o drugom operativnom sistemu Windows 7 64-bitnoj verziji. Kada pokrenem 64-bitnu verziju ona vidi svoju maticnu particiju kao particiju "C:", pitanje glasi:

"Kako obrisati Windows 7 32-bitnu verziju a ne narusiti integritet boot. ini fajla, s obzirom da se taj fajl nalazi sada na particiji "D:" (tj. Windows 7 64-bitna verzija tu particiju sada vidi kao particiju "D:")?"

Da li je dovoljno ostaviti samo taj fajl od cijele instalacije 32-bitne verzije ili postoje i neki prateci fajlovi koje je potrebno ostaviti?



Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
109.93.221.*



+12 Profil

icon Re: Migracija sa Windows 7 32-bit na Windows 7 64-bit19.02.2010. u 08:38 - pre 173 meseci
Ne zamišljaš ti to dobro!
Boot.ini se više ne koristi još od Viste nego BCD (Boot Configuration Data), tako da je cela "zamisao" pogrešna.
Zašto jednostavno ne napraviš image sadašnje C: particije nekim od proverenih programa (Acronis TIH 10) i sačuvaš ga na drugoj particiji / disku.
Potom "pregazi" taj 32-bit W7 novom instalacijom. Ako ti se ikada učini da bi trebao da vratiš 32-bitnu verziju onda ćeš lagano i brzo to moći da uradiš pošto imaš sačuvan image.

NAGRADNO PITANJE: Šta ćeš u tom slučaju da radiš sa viškom memorije, koju ne možeš da koristiš?

PS
Za editovanje BCD se u Vista/Win7 koristi bcdedit ili neki 3rd party utility (VistaBootPRO 3.0, EasyBCD 1.7.2)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Migracija sa Windows 7 32-bit na Windows 7 64-bit

[ Pregleda: 1877 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.