Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1116018 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.09.2013. u 08:46 - pre 130 meseci
Pa sami ste pisali, vecina, da je to skoro jedini nacin dolazenja do papira,izgleda ljudi resili da pokusaju pa se bacili na posao:-)
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.09.2013. u 09:11 - pre 130 meseci
Ovde u Švajcarskoj gay parovi imaju ista prava kao parovi različitih pola.
To je isto jedna fora za pravljenje papira. Čitao sam zakon po detaljima, tako da to može da bude mogućnost za nekog ako ne nađe snajku ;)
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.09.2013. u 12:47 - pre 130 meseci
@usagi

Nemogu da nadjem gde je ovaj tvoj post, ali vidim da ga je Miki nasao i odmah se ohrabrio, da napise nesto.

gde si ti video ili cuo da ja stavljam sve ljude u isti kos? Takodje me ni ne zanima ko sta i sa kim radi u krevetu ili svom privatnom prostoru, ali isto tako imam svoje misljenje za to kad to hoce da prenesu na ulice ili u zakon, ili traze neka prava.

Ovu frazu si pogresno napisao, (moze seljak iz sela u grad, ali ne moze selo iz njega). Usput niti se stidim svog porekla cak sta vise sam ponosan.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.09.2013. u 12:59 - pre 130 meseci
Niste fer. Prepucavate se tu, a nama je egzistencija ugrožena...

Zar je važnije ko je kome šta rekao od toga da pomognete ljudima.

Evo konkretnog pitanja. Ako dođem turistički u Švicu (imam kombinaciju gde da prespavam legalno sedmicu-dve), kako da nađem naše ljude? Da idem po diskotekama, klubovima? U kojim mestima u Švici nas najviše ima? Koja su to jezička područja?
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.09.2013. u 13:09 - pre 130 meseci
Citat:
majorce: Niste fer. Prepucavate se tu, a nama je egzistencija ugrožena...

Zar je važnije ko je kome šta rekao od toga da pomognete ljudima.

Evo konkretnog pitanja. Ako dođem turistički u Švicu (imam kombinaciju gde da prespavam legalno sedmicu-dve), kako da nađem naše ljude? Da idem po diskotekama, klubovima? U kojim mestima u Švici nas najviše ima? Koja su to jezička područja?


@majorce

Gde imas smestaj. U Baselu nema mnogo nasih klubova, najbolje je Zurich ili neka manja mesta. Trebao bih da pogledas kad ko gostuje u kojoj diskoteci od nasih, pa da se tamo uputis. Ovde ti nemogu pomoci.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.09.2013. u 14:32 - pre 130 meseci
Citat:
majorce:
Niste fer. Prepucavate se tu, a nama je egzistencija ugrožena...

Zar je važnije ko je kome šta rekao od toga da pomognete ljudima.

Evo konkretnog pitanja. Ako dođem turistički u Švicu (imam kombinaciju gde da prespavam legalno sedmicu-dve), kako da nađem naše ljude? Da idem po diskotekama, klubovima? U kojim mestima u Švici nas najviše ima? Koja su to jezička područja?


Ovo mogu ja da ti odgovorim, ovde sam se preselio od skorije. To važi i za ostale, ali samo da se jave na PP, jer pojedini članovi na ovom forumu zlouprotrebljavaju moje privatne informacije.
To što misliš da nađeš neke naše da ti pomognu, iskreno od toga nema ništa. Dođi turistički pa ćeš da vidiš. Ko priča kontra znaj da laže. Pa iskreno pođi od sebe pa ćeš dobiti odgovor. Jel bi ti pomogo nekom neznacu tu u tvom mestu tek tako, da mu središ borovak, poso... itd. Zamisli kako je onda ovde u Švajcarskoj. Doćićeš i ako se malo krećeš lako ćeš da naiđeš na "naše" ljude.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.09.2013. u 17:03 - pre 130 meseci
Hvala na odgovorima.

elmagico
Kombinujem nešto preko, zato gledam u koje mesto je najbolje da zapucam. Dobar je savet ovo za gostovanja naših.

stojanovicmiki
Potpuno si u pravu kad kažeš da pođem od sebe. Ali ja to gledam sa jedne druge strane, čisto poslovno. Verujem da postoje žene koje se bave time (udaja za papire), i da ih ima više od jedne. Kapiram da postoje naši ljudi koji ih poznaju. Niko tu nije spao sa Marsa pa da me belo gleda kad mu to spomenem jer dosta njih je tako došlo u Švicu. Poenta je da je sve čisto poslovno, imaju i oni interes kao i ja.

Kako si ti dospeo tamo ako nije tajna? :)

I kakvi su ti utisci za prvo vreme?

U kom si delu, znaš li jezik?
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2013. u 13:04 - pre 130 meseci
Zdravo svima,

mene dosta pitaju dal poznajem neku da im pomognem da nađu neku koja hoće da se uda i sredi im papire. Da spomenem da ovde sam skorije ne znam nijednu koja bi to htela. (a i da ne znam nikog od naših da vas utešim). Mislim da generalno gledano srpkinje i nisu neke pouzdane žene, barem što se toga tiče, posle svaka je slučaj za sebe. To trebate sami da dođete u Švajcarskoj i da sami pojurite.

Ja sam ovde došo sa italijanskim pasošem koji mi trenutno (ne) treba jer nekoristim ga. Kao prvo jer hoću da naučim dobro jezik pre nego što počnem da radim. Drugo je naravno da neželim da se prijavim ovamo zbog pogodnosti koje imam još u Italiji (primer, zdravstveno osiguranje koje bi morao ovde da plaćam).

Utisci za prvo vreme...
Sve je ostalo ko što pričaju drugi pa da ne smaram, kako je ovamo lepo i skoro pa savršeno.
Meni smeta, jer sam naviko u Italiji da mogu autom bilo gde da se pomeram kolima. Ovde to nije sučaj. Parkinga je veoma malo, plaća se svuda, pa se ljudi mahom koriste gradskim prevozom: busem i vozom. Mada kad pogledamo i bolje tako.
Ovde dosta, ili skoro svi, znaju engleski, dok u Italiji većina nezna, pa ni mladi.
Ima još interesatnih stvari: veš mašina jedna za celu zgradu, kirija se plaća lordo (kirija pluš troškovi ili kako oni to kažu neben kostan) a ne neto, relativno jeftino gorivo, vinjeta koja košta samo (za sad) 40 franaka, i još dosta toga...
Ono što mi se sviđa (baram prvi utisak) je da ovde ne postoji nikakav problem. Da bolje obnjasnim: svaki je slučaj za sebe, i gleda se da generalno se nađe najidealnije rešenje, što i možda čini ovu zemlju kakva zapravo jeste.

Jezik...
To mi je glavni cilj za sada, volim da ga naučim perfektno, a ne da ga pričam tarzanski. Nije dovoljno da se sporazumeš šta ti treba, barem ne na radno mesto.

Sve u svemu, volim ovu zemlju, i cilj mi je da ostanem, pa možda i da stvorim familiju.

Drugima preporučujem da se trude da dođu ovamo.
Ali kako sam stvorio utisak dok sam bio na odmor sad u avgust u Srbiji je da većina ljudi ima pogrešan "mindset", pa zato im i stvari idu teže.
Utisak u Šrbiji je: svi čekaju da im neko pomogne, i "spasi" ih odakle su, zato čovek koji dođe sa strane ih vidi da su veoma lenji jer stalno su na nekom čekaju, a kad ta pomoć nigde i nikad ne stigne izgleda da su svi pod nekom teškom depresijom.
Naučio sam da od nikog ništa ne očekujem, pa ni od najbližih.

Posle nevolim da me ljudi svate loše. Ali ko god me gleda loše ili drugačije, nemora da mi veruje, svako je slučaj za sebe.
Smo iznosim svoje mišljenje.

Ako ima neko pitanje, i da nije mnogo privatno, slobodno.


ps.
moli se član foruma elmagico da me preskoči i ne komentariše, kako smo se možda i dogovorili na PP
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2013. u 14:01 - pre 130 meseci
I ako se nisam slagao sa tobom do sada ali ovo potpisujem da je 100% tacno:

Utisak u Šrbiji je: svi čekaju da im neko pomogne, i "spasi" ih odakle su, zato čovek koji dođe sa strane ih vidi da su veoma lenji jer stalno su na nekom čekaju, a kad ta pomoć nigde i nikad ne stigne izgleda da su svi pod nekom teškom depresijom.
Naučio sam da od nikog ništa ne očekujem, pa ni od najbližih.

!!!!!


Zato je najbolje krenuti svojim putem i sam "izgraditi" nesto. Moj savet je ako krecete od NULE odavde za pocetak prelistajte drustvene mreze, sajtove za upoznavanje, oglase. To je najvise sto mozete iz Srbije za pocetak da uradite i neka vam i to bude jedan od nacin da upoznate nekog ako ste vec planirali da idete i na licu mesta trazite nekog. Nije sramota nikakva. Ja sam cisto iz zezanja stavio oglas na nekom sajtu, a i uvek me je zanimalo i bilo mi smesno kada vidim oglase takve prirode. Ko bi rekao javile se dve osobe u roku od mesec dana koje su zainteresovane.
 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2013. u 18:15 - pre 130 meseci
zzz030

Oglas kakvog tipa si postavio?
 
Odgovor na temu

svarogiperun

Član broj: 241415
Poruke: 22
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2013. u 18:30 - pre 130 meseci
Pravo pitanje je šta je bilo sa te dve zainteresovane ili su možda, kao i on, iz zezanja odlučile da se jave na oglas i vide ko je "taj".
 
Odgovor na temu

da.li.sam.to.ja
d.sluzbenik

Član broj: 264058
Poruke: 50



+147 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.09.2013. u 19:13 - pre 130 meseci
molim za savet

kucni prijatelj ima firmu u ZH sa oko 100 zaposlenih da dobro sam napisao STO i eto zeli da mene zaposli i da dodjem u ZH pa vas molim koji su koraci osim angazovanje imigracionog advokata? isto da kazem da mu je potreban strucnjak diplomirani bas kao sto sam ja.

Hvala na savetima

iscitao sam skoro sve ovde ali slabo da sam nesto nasao konkretno da mi koristi
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.09.2013. u 21:17 - pre 130 meseci
Citat:
svarogiperun:
Pravo pitanje je šta je bilo sa te dve zainteresovane ili su možda, kao i on, iz zezanja odlučile da se jave na oglas i vide ko je "taj".


Pravi odgovor je da je i to jedan od nacina da upozna neko nekoga. Obe koje su se javile su bile ozbiljne sto ne mora opet da znaci da nema zezatora.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.09.2013. u 21:26 - pre 130 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja:

Cudi me da ti niko nije odgovorio. Nije mi jasno sta imas ti da se brines oko toga - ako covek ima firmu od 100 zaposlenih, ima i HR Abteilung pa nek oni srede sta treba da srede.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 09.09.2013. u 09:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.09.2013. u 23:37 - pre 130 meseci
Srbi braco, samo da se ne svađamo. Evo ja priznajem da je acabgd bio u pravu kada mi je rekao par stvari. Sada kad sam prelistao forum znam okvirno šta i kako, i tek sada mi je jasno koliko je ovo težak poduhvat. Isto preporučujem za člana da.li.sam.to.ja. Ako si zaista prelistao temu znaš šta ti je činiti. Prijatelj neka kreira radno mesto za koje samo ti imaš specifikaciju, da stavi da si mu hitno potreban i voila eto tebe tamo da mlatiš pare. Nisi u lošoj poziciji mogu ti reći.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.09.2013. u 08:09 - pre 130 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja:


A sta bi ti voleo da procitas da ti odgovara. Nisi napisao ni koji pasos imas, ni kakav si ti diplomirani strucnjak (u kojoj si oblasti strucnjak "diplomirani)


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 09.09.2013. u 09:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.09.2013. u 18:05 - pre 130 meseci
Ljudi aj neka pomoc oko trazenja stana, sobe, samackog doma u zh. Malo mi je frka sad sto to nmg da nadjem, jos mi otezava sto sam sad dole a ne u CH. Svaka pomoc je dobro dosla, linkovi, prijatelji ili poznanici koji bi iznajmljivali sobu ili nzm sta.

Hvala svima...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.09.2013. u 19:07 - pre 130 meseci
pa angažuj neku agenciju.
 
Odgovor na temu

Zanetti-91
Ohrid

Član broj: 317485
Poruke: 5
92.55.68.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.09.2013. u 22:10 - pre 130 meseci
Pozdrav svima,
već duže vreme pratim dešavanja na forumu vezano za Švajcarsku i hvala svima na obilju korisnih informacija. Prvi put pišem jer imam konkretno pitanje/problem... Epa ovako momci :)) ja sam Makedonac pa cu da vam pricam Makedonski(nadam se da ce te me razumeti )
Imam zavrseno ekonomski fakultet i kako obicno sum decko bez rabota veke dolgo vreme !!!

Imam bugarski pasos i ne znam dali mozam da rabotam vo ch (nekoi prijateli vikaat deka mozit nekoi vikaat deka ne mozi da se vrabotis so bg pasos)?
hvala na razumevajnu :)

 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.09.2013. u 07:10 - pre 130 meseci
Švajcarska nije u Evropskoj Uniji, tu je začkoljica. Ali zašto uopšte lupaš glavu, sa tim pasošem možeš da probaš u drugim zemljama Evropske Unije! Ni tamo nije loše, šta čekaš!! E da je meni Bulgarian passaport...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1116018 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.