Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134263 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 11:50 - pre 164 meseci
Citat:
Odin D.: Mijesas babe i zabe. U vreme tvoje babe JNA je mogao izbjeci samo onaj ko je bio bolestan ili otisao iz zemlje, tako da nesluzenje vojske je manje-vise bio pouzdan dokaz da sa nekim nesto nije u redu, bilo fizicki, bilo psihicki.

Danas je druga situacija i ne treba biti narocito bistar da bi se uocilo da price tvoje babe nemaju mnogo zajednickog sa tvojom pricom.

Nije to moja prica, vec ostalih na forumu. Tj neki razmisljaju i dalje kao moja baba.

I dalje ljudi pokusavaju da prikazu vojsku kao neki "prijatan dogadjaj" za mladog coveka, gde se on super provodi i stice nekakvo zivotno iskustvo. Gomila gluposti.
Ako neko voli da deli sobu sa 50 muskaraca i trpi nekog idiota koji vice na tebe i daje ti naredbe - to je cisti mazohizam, daleko od "prijatnog dogadjaja".
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 11:59 - pre 164 meseci
Nije ni prijatan ali nije ni neprijatan kao sto neki pokusavaju da predstave. Obicno sviranje q. E sad, naravno da ce to da bude katastrofa nekima za koje je katastrofalna ekonomska kriza kad ne mogu da lude vise parama koje nisu zaradili. Ja ih razumem, ali i mislim da mozda, ali pazi, mozda, ne bi bilo lose da ih opet na silu posalju u vojsku. Zbog onoga kao sto bi rek'o Carls Bukovski "hvala mom ocu; mlatio me kao vola; posle njega sve je bilo lako". Mada nekima od njih verovatno ni to ne bi pomoglo.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 12:01 - pre 164 meseci
Citat:
to je cisti mazohizam, daleko od "prijatnog dogadjaja".

Pa ja sam vec rekao u nekoj prethodnoj poruci: ako se neko u zivotu rukovodi sa "volim - ne volim", "svidja mi se - ne svidja mi se", "prijatno - neprijatno", to je onda druga stvar.
Ja mislim da ima vaznijih i smislenijih principa po kojima se moze postupati, pogotovo kad se radi o kolektivnim (drustvenim, socijalnim) odnosima nego sto je zasnivanje funkcionisanja drzave na primitivnim instiktima svakog pojedinca ponaosob.

Niko policajce ne pita da li im je "prijatno ili neprijatno" kada ih budaletine gadjaju kamenjem na demonstracijama, ili vatrogasce kada treba da trce u plamen, ili masinovodju da li mu prija da citavu noc dzezi u lokomotivi, ili pekara da li mu je prijatno da ustane u 2 ujutro da bi ispekao hljeb na vreme...

To o cemu ti pricas, to su bajke.

 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.teletrader.com.



+10262 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 12:02 - pre 164 meseci
Citat:
DaliborP: Tj neki razmisljaju i dalje kao moja baba.

Vidi, neke stvari se nisu promenile, vekovima unazad. A to su one prave ljudske vrednosti, koje su bile i ostale od iskona.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 12:07 - pre 164 meseci
Citat:
Java Beograd: Vidi, neke stvari se nisu promenile, vekovima unazad. A to su one prave ljudske vrednosti, koje su bile i ostale od iskona.


Možda u Srbiji, Turskoj, Azerbejdžanu, Rusiji i sličnim vuk******ama, u drugim delovima sveta svakako jesu.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 12:18 - pre 164 meseci
Ja mislim da se sve promenilo kad su počeli te mlade ljude da koriste kao topovsko meso. Niko ko ima i malo pameti neće svoj život da daje u ruke nekome za koga si potrošna roba. Jedno je služiti vojsku u miru a nešto sasvim u nestabilnim vremenima.
 
+1

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 12:37 - pre 164 meseci
Citat:
stil: Ja mislim da se sve promenilo kad su počeli te mlade ljude da koriste kao topovsko meso. Niko ko ima i malo pameti neće svoj život da daje u ruke nekome za koga si potrošna roba. Jedno je služiti vojsku u miru a nešto sasvim u nestabilnim vremenima.


Od kada postoje ljudi ratovalo se i postojala je vojska...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 12:45 - pre 164 meseci
Tačno. Međutim nostalgičari su je služili u miru.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 13:18 - pre 164 meseci
Niko nije nostalgicar za vojskom. Samo kaze da to uopste nije tolika muka kao sto izgleda bubuljicarima i onima koji ne umeju da prevazidju bubuljicarske gluposti, ukljucujuci i sopstvene.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 13:36 - pre 164 meseci
Pa muka je ako te odvedu negde posle čega ćeš da ideš na štakama ili posle čega ćeš da mirišeš travu odozdo. U vreme kada ste vi služili vojsku te komponente vojničkog iskustva nije bilo. Daš mu obuku mesec dana i pošalješ ga pušta krvca zbog gluposti. Šilje ****c preko tuđih leđa. Nije nego.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 13:43 - pre 164 meseci
Kako god, sve to je bilo u vreme kad su se ovi majmuni koji sad divljaju tek radjali. Sad vise nije, i nece vise ni biti. Doduse, obavezna vojska se i tako ukida, ali bi onda mozda mogli da ih salju kod pop Branka na lopatanje. Kad pop Branko leci narkomaniju lopotanjam to nije OK, ali ako hoce da lopatanjem prevaspitava majmune koji lome gradove sa opravdanjem da njihovim velicanstvima niko nece da da penziju od 5,000 evra, ili se samo nesto bune i sve im nesto ne valja, a nikad nisu ni mrdnuli nicim da im bude bolje niti imaju nameru, to je bas do yaya.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 13:52 - pre 164 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Niko nije nostalgicar za vojskom. Samo kaze da to uopste nije tolika muka kao sto izgleda bubuljicarima i onima koji ne umeju da prevazidju bubuljicarske gluposti, ukljucujuci i sopstvene.

Ama nije nikakva muka, naravno da svako moze odraditi vojsku, ali nije prijatan dogadjaj covece, sta je toliko tesko to priznati.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 13:53 - pre 164 meseci
Ja ne opravdavam lomljenje gradova od strane huligana. Uostalom njih je neko organizovao da to rade. Nisu se spontano okupili. Bile su neke utakmice posle onih hapšenja kolovođa i nije bilo nereda. Dakle postoje načini da se takve pojave suzbiju.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 13:55 - pre 164 meseci
Citat:
stil: Ja ne opravdavam lomljenje gradova od strane huligana. Uostalom njih je neko organizovao da to rade. Nisu se spontano okupili. Bile su neke utakmice posle onih hapšenja kolovođa i nije bilo nereda. Dakle postoje načini da se takve pojave suzbiju.

Kristalno je jasno da ti sto razbijaju grad nisu sluzili vojsku. Bar ovim sto su "uzivali" u JNA.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 14:17 - pre 164 meseci
Nije jasno, ali kad bi ih poslali tamo, pa kad bi to bilo namenski organizovano bas da se takvi prevaspitavaju, bar jedno 3/4 njih bi izasli kao obnovljeni.
Citat:
DaliborP: Ama nije nikakva muka, naravno da svako moze odraditi vojsku, ali nije prijatan dogadjaj covece, sta je toliko tesko to priznati.
Ja sam to vise puta napisao da nije prijatan dogadjaj, a i drugi su isto. Vojska i ne sluzi da se neko u njoj zabavlja, zasto bi bila prijatna? Niko nije rekao da je ici u vojsku za doziveti nirvanu, ali moze da bude korisno, a i da ne bude korisno, cak i da je cisto tracenje vremena, pa sta onda, big deal, bu-hu ja sam PeraMikaLaza i morao sam da idem u vojsku pre 10, 15, 20 godina kmeee kmeeee. Ma daj.

 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 14:31 - pre 164 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ja sam to vise puta napisao da nije prijatan dogadjaj, a i drugi su isto. Vojska i ne sluzi da se neko u njoj zabavlja, zasto bi bila prijatna?

Nemoj me sad terati da trazim sta su ljudi pisali po ovoj temi o blagodetima sluzenja vojnog roka. Gomila mazohista.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 14:39 - pre 164 meseci
Ne znam ja za ljude, ja sam napisao da nije prijatna ali da jeste p dim i da kukanje o vojsci dok si bubuljicar uopste nije vredno ni vazduha kojim si kukao. Ja sad koji sam, kad bi to moglo, i kad bih se na primer uopste bavio time, sad bi onog mene kakav sam u ono vreme bio pa sam pizdeo zbog te vojske naterao da bude tamo sve dok je ne zavoli. Ono sto te ne ubije to te cini jacim.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.teletrader.com.



+10262 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 14:44 - pre 164 meseci
Citat:
DaliborP: Nemoj me sad terati da trazim sta su ljudi pisali po ovoj temi o blagodetima sluzenja vojnog roka. Gomila mazohista.

Meni je vojska, tj. služenje u JNA bio prijatan događaj, a nisam mazohista.

Realno: živelo se normalno, komandir je bio sasvim OK lik. Bio sam na par vojnih vežbi, što je bilo stvarno lepo iskustvo. Stekao puno drugova iz vojske. Naučio mnogo toga, a posebno sam naučio šta znači kolektivni život, kako se treba ponašati u kolektivu, i još sijaset drugih stvari. Vratio sam se iz armije kući, živ zdrav, moralno i fizički jači nego što sam bio. Svakako pametniji i mudriji. Fakultet sam upisao godinu dana ranije, i kad sam se krajem septembra vratio - započeo sam studentski život.

E sad, ne kažem da nije bilo i onih koji su na]ebali zbog objektivnih ili subjektivnih okolnosti. Takođe, ne mogu da shvatim kako ti ne možeš da shvatiš da prijatan život može da bude u JNA.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 15:02 - pre 164 meseci
Ma on nema pojma o cemu prica. Izabrao je slucajno neku stvar da o njoj drvi ko papagaj, nebitno sta. Isto tako je mogao slucajno izabrati da velica JNA, ne bi bilo nikakve razlike u sadrzajnosti i smislenosti njegovih postova.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 15:26 - pre 164 meseci
Citat:
Java Beograd: Takođe, ne mogu da shvatim kako ti ne možeš da shvatiš da prijatan život može da bude u JNA.

Kao sto rekoh, ima i nekim kojima se svidja u vojsci, nisam rekao da nema.

Citat:
Odin D.: Ma on nema pojma o cemu prica. Izabrao je slucajno neku stvar da o njoj drvi ko papagaj, nebitno sta. Isto tako je mogao slucajno izabrati da velica JNA, ne bi bilo nikakve razlike u sadrzajnosti i smislenosti njegovih postova.

Naravno da znam o cemu pricam. Pricam o iskustvu sluzenja vojnog roka i manama istog. O cemu ti pricas, o meni?
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134263 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.