Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134242 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 00:33 - pre 163 meseci
Mogu tvoja i moja iskustva da budu drugačija ali to nije razlog da vređaš...ali ko je vaspitavan ''da čuva lik i delo najvećeg sina'' naravno da će negirati sva tuđa mišljenja i iskustva...i mi smo kao klinci sedeli po parkovima jer nikakvu drugu mogućnost nismo ni imali ali to u mom gradiću nije bilo poželjno...i moglo je da se završi i batinama kao npr. 1975-e godine na Srpsku Novu godinu...Ako dođeš ikada u ovaj kraj rado ću te upoznati s čovekom koji je proveo dve godine na Golom a nek ti objasni što je bio tamo!Upoznaću te i s čovekom koji je razbio brozovu sliku pa posle toga proveo godinu dana u Mitrovici u KPZ....itd.itd...
Svaki dan prolazim pored kuća koje su otete vlasnicima 1945-e pa sad još uvek u ponekoj od njih živi neki ''drug''...otmemo bogatima i dodelimo nama...to je filozofija komunizma koji su smislili bravar i njegovi drugovi robijaši ...
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 06:15 - pre 163 meseci
Citat:
štampar: To mi je zagonetno oduvek,tih desetak očeva su svi zbrisali preko grane da tamo nađu uhljebljenje...


Nema tu ničega zagonetnog.

Ne postoji idealna država (pa nije bila ni Titova) i nije podešen sistem po svakom pojedincu.

Ali, u svakom sistemu postoje neuspešni, asocijalni, kolerični, ekstrovertni tipovi...kojima ne odgovara okruženje, koji su večito protiv nečega.
Samo se objekti nezadovoljstva menjaju, pa kada se ustreme na vlast, onda se čudom čude, kada vlast potegne korbač, kao sredstvo zaštite.

U sistemima gde nema Golog otoka, korbača i pendreka...postoje mnogo gori i suptilniji, mračni i monstruozni "alati" i metode za suzbijanje antielemenata društva...

Zato su postojale vozne karte, pa biraj brate, gde misliš da će biti bolje.
Barem, što se tiče te slobode izbora, J.B.T. je to svima obezbedio: pasoš za ceo Svet.
Mnogi ne znaju kako su bile uređene države Istočnog bloka, Albanije...pa donose zaključke na osnovu priča nekih ljudi.
To nije merilo.

Pozdrav



Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 06:46 - pre 163 meseci
Nema tu ničega zagonetnog.

...ma to u vezi priče da je bilo posla,para i trinaestih plata,bilo je onda firmi koje su propadale a da ne pominjem ''promašene investicije''...brozova država nije tako zgodno delila pasoše oduvek,tek kad su došli do saznanja o mogućnosti JOŠ JEDNE PLJAČKE naroda pustili su narod u ''beli svet'' da donosi preko potrebne devize kojih nikad nije bilo dovoljno...a nije ni moglo biti dovoljno para za ogroman birokratski aparat,za ogroman broj neradnika i lelemuda koji su ''bili politički podobni'' pa su kao takvi živeli na izmišljenim radnim mestima....ko je to video znao je da će država riknuti kad-tad jer je konstantno stvarala neradnike i ''partijske drugove'' koji su se navadili na lagodan život u otetim vilama i mercedesima sa crvenim tablicama u ''besklasnom društvu gde smo svi jednaki''...mnogi mlađi i ne znaju kako je to izgledalo ali su ''čuli da je tad bilo dobro''...jeste-nekome...
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 09:53 - pre 163 meseci
Preduzeća i poslovi počinjani 1980-te nisu propadali i zaista se delila 13-ta platu. Propadanje je počelo oko 1985-te i kasnije se sve više survavalo niz liticu nacional-socijalizma.

Kasnije je izbila i afera "Agrokomerc" i proslavio se Fikret Abdić svojim izumom "menica bez pokrića".
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 19:41 - pre 163 meseci
Citat:
kandorus: Preduzeća i poslovi počinjani 1980-te nisu propadali i zaista se delila 13-ta platu. Propadanje je počelo oko 1985-te i kasnije se sve više survavalo niz liticu nacional-socijalizma.

Kasnije je izbila i afera "Agrokomerc" i proslavio se Fikret Abdić svojim izumom "menica bez pokrića".


Stvarno?A kad je ono građen Feronikl?ili Fabrika glinice u Obrovcu?ili Medijapan u Despotovcu ?FOB u Beogradu?...ili ....ili ...ko zna tačan broj ''promašenih investicija'' ?

Pa jel nacional-socijalizam kriv za lošu ekonomiju?Za fabrike u kojima od naguranih 400 radnika ima 130 ''proizvodnih'' ?
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 21:14 - pre 163 meseci
Do sredine 1980-tih preduzeća su relativno dobro radila, postojale su investicije, delila se 13-ta plata, topli obrok je bio pravilo kao i regres za godišnji odmor, leti se masovno putovalo na more. Bujanjem nacional-šovinizma masovno su nestajali poslovi, preduzeća propadala, redjale se afere. To nisu bili pojedinačni slučajevi što postoji u svim i najbolje organizovanim kapitalističkim državama. U nacional-šovinizmom cepanoj državi smišljeno se radilo na crpljenju supstance preduzeća što je vodilo krahu ekonomije. A onda, hokus-pokus, kad se slegla ratno "patriotska" prašina i barutni dimovi oni koji su krajem 1980-tih isisavali ta državna preduzeća i doveli ih do bankrota, pojavljuju se kao njihovi kupci, kao kontroverzni biznismeni ili kao vlasnici of-šor kompanija. Isisavanje poslednje kapi krvi iz nekad rentabilnih preduzeća nastavljeno je do danas pod plaštom "demokratije". Broj radnika je desetkovan, oni koji rade često ne primaju plate godinama, a preduzeća se ne koriste za proizvonju već za pranje novca.
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 21:48 - pre 163 meseci
Varaš se sinko,varaš...bar kad je moje preduzeće u pitanju,svakako je moralo da rikne zbog zastarele tehnologije i zbog proizvoda koji se više u svetu ne koristi...ali to je i normalno ako znam da je rukovodeća garnitura bila sastavljena od polupismenih ali ''ideološko podobnih'' drugova...preduzeće takvim ljudima vođeno moglo je prozvoditi nešto zanimljivo Rumunima,Albancima i Pakistancima ( u ta ''srećna vremena'') a sa tim se nije moglo na svetsku pijacu...ili je moglo kao Yugo America ?
Ma jeste plata bila extra-ja sam imao između 250 i 400 ondašnjih DM,kud ćeš bolje ?I ''topli obrok'' naravno...sapun i kremu za ruke,jedne cipele i jedan mantil svake dve godine...Jesi pročitao moj prethodni post?Onda reci koliko je koštala fabrika glinice u Obrovcu a koliku je ''dobit'' donela za vreme svog ''rada'' ?Nije imalo veze sa nacional-šovinizmom ....
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 22:49 - pre 163 meseci
Velika većina onih koji su u vreme bravara imali 250-400 ondašnjih DM danas nema ništa.
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 22:56 - pre 163 meseci
Citat:
štampar
Ma jeste plata bila extra-ja sam imao između 250 i 400 ondašnjih DM,kud ćeš bolje ?I ''topli obrok'' naravno...sapun i kremu za ruke,jedne cipele i jedan mantil svake dve godine...


Šta znači to "extra"?
Predpostavka je da si tada bio zadovoljan. Posao, plata...

Činjenica jeste da je bilo "političkih" fabrika, da je svaka Opština želela da ima nešto "jako", da je svaki predsednik Opštine želeo da ostavi neki spomenik za sobom.
Bilo je i tada karijerista, polupismenih direktora i partijski vođenih preduzeća...čuvena Kadrovska komisija odobravala/birala rukovodeći kadar...ect.

Ali, u globalu, vodila se opšta politika u kojoj je radnička klasa bila vodeća snaga u državi...
Da ne pišem (ili link-ujem) tekstove Kongresa KPJ.

Da smo, nakon '88.g. krenuli uzbrdo i bili negde visoko, sa standardom od 1-2 hiljade €, sve ono za nama bi izgledalo malo, siromašno, smešno.

Međutim, NISMO.
Realno, kada danas u jednoj osrednjoj Opštini trajno zatvore 45 firmi, preduzeća, fabrike, kombinate i ostane 12.ooo ljudi bez posla, koja je to razlika u broju propalih preduzeća u vreme SFRJ.
45:1 do 2!
Zlobnici kažu: to vreme nije bilo pokriveno radom, nego nekim novcem, što je ovaj vaš "šarmer" namaknuo iz sveta.

Cela SFRJ nije dugovala toliko, koliko sada samo SR.
Naši unuci treba da vraćaju naše dugovanje od nekoliko stotina € po glavi.
Pa ti vidi.

A, da li uopšte postoji radnička klasa, srednja klasa i opšta - klasa zadovoljnika?!
Odgovor dajte sami sebi.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji08.12.2010. u 23:08 - pre 163 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Posao, plata...
I prase ima obezbedjen smestaj, klopu, posao..
Verovatno je i u nacistickoj Nemackoj bio dobar standard Nemcima.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 02:39 - pre 163 meseci
Citat:
štampar:  Ma jeste plata bila extra-ja sam imao između 250 i 400 ondašnjih DM,kud ćeš bolje ?I ''topli obrok'' naravno...sapun i kremu za ruke,jedne cipele i jedan mantil svake dve godine...


I?

Imao si i besplatnog lekara i zubara, nisi plaćao porez (kao što ćeš sada početi da plaćaš), nije bilo divlje gradnje (znao se red), nije bilo kriminala, možda si imao i besplatan stan...

Što se tiče sapuna i kreme i mantila, ja koristim samo sapun, krema mi ne treba, umesto mantila nosim istu jaknu već 3-4 godine, patike menjam jednom u dve godine, a čizme i cipele ređe - i sve to u sadašnjem kapitalizmu iako novca imam i više nego što mi treba (jer mi treba malo). Ne vidim problem u tome, ali ti izgleda vidiš. Možda bi hteo da svaki dan izlaziš u drugoj garderobi, da se šljašti sjaj potrošačkog društva...
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 04:58 - pre 163 meseci
Citat:
 I prase ima obezbedjen smestaj, klopu, posao...


Evo nova komparacija u pojmu "praseći život".

Da znaš, 700.000 ljudi ovog jutra bi se rado zamenili sa prasećim smeštajem, klopom...jer, mu (prasetu) ne gaze po dostojanstvu.

http://www.novosti.rs/vesti/na...ste-cekanja-za-narodne-kuhinje


Izveštaj za Beograd i okolinu!
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...vise-korisnika-narodne-kuhinje

Privatizacione posledice u Zrenjaninu!
http://www.kurir-info.rs/srbij...e-iz-narodne-kuhinje-63350.php

Šabac!
http://www.b92.net/info/vesti/...10&dd=23&nav_id=467365


A, koliki je još broj onih, koji zbog sramote neće da se evidentiraju?!

Da nećete i ovo da pripišete KPJ iz '80.-tih godina?!
KPJ i J.B.T. sigurno nisu vaspitavali ove, koji stvaraju danas ovakvo sramotno stanje društva.

I što je najveći apsurd: ova socijalna kategorija siromaha je najvećim delom glasala, prisustvovala i skandirala na čuvenim Mitinzima "dešavanja naroda".

Pozdrav

Edit: zadnja rečenica.



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 09.12.2010. u 06:48 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 09:16 - pre 163 meseci
Citat:
A, koliki je još broj onih, koji zbog sramote neće da se evidentiraju?!


E sad i to da vidimo, umiranje od gladi zbog sramote, mislim da sam sve video.


Samo se nadam da 20ak godina necu vikati da su muzicari bili bolji, kao danas sto se lamentira nad bravarom...
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 09:46 - pre 163 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Šta znači to "extra"?
Predpostavka je da si tada bio zadovoljan. Posao, plata...

Činjenica jeste da je bilo "političkih" fabrika, da je svaka Opština želela da ima nešto "jako", da je svaki predsednik Opštine želeo da ostavi neki spomenik za sobom.
Bilo je i tada karijerista, polupismenih direktora i partijski vođenih preduzeća...čuvena Kadrovska komisija odobravala/birala rukovodeći kadar...ect.

Ali, u globalu, vodila se opšta politika u kojoj je radnička klasa bila vodeća snaga u državi...
Da ne pišem (ili link-ujem) tekstove Kongresa KPJ.

Da smo, nakon '88.g. krenuli uzbrdo i bili negde visoko, sa standardom od 1-2 hiljade €, sve ono za nama bi izgledalo malo, siromašno, smešno.

Međutim, NISMO.
Realno, kada danas u jednoj osrednjoj Opštini trajno zatvore 45 firmi, preduzeća, fabrike, kombinate i ostane 12.ooo ljudi bez posla, koja je to razlika u broju propalih preduzeća u vreme SFRJ.
45:1 do 2!
Zlobnici kažu: to vreme nije bilo pokriveno radom, nego nekim novcem, što je ovaj vaš "šarmer" namaknuo iz sveta.

Cela SFRJ nije dugovala toliko, koliko sada samo SR.
Naši unuci treba da vraćaju naše dugovanje od nekoliko stotina € po glavi.
Pa ti vidi. :p

A, da li uopšte postoji radnička klasa, srednja klasa i opšta - klasa zadovoljnika?! :D
Odgovor dajte sami sebi.

Pozdrav


To ''extra'' je ironija...
88-e nismo nigde mogli stići sa onom privredom i politikom u kojoj je dominirao ogroman broj neradnika i političara-moralo je to propasti...radnička klasa nije bila nikakva snaga u državi i to je samo priča,uvek bude kako kaže direktor a njemu su rekli ''drugovi'' iz komiteta i opštine šta i kako...
Eto u mojoj opštini je zatvorena fabrika koja je imala 12.000 radnika...i bolje...to što je ona proizvodila ni onda nije trebalo nikome a kamoli sad...tačno je da to je vreme pokrivano novcem od kredita a ne realnom zaradom.Doštampavane pare ...to je bio put u ''srećni samoupravni socijalizam''...sunovrat zamisli grupice robijaša na čelu sa bravarom koji su iskoristili pogodnu situaciju i dokopali se vlasti...kriminalci i zločinci koji su okupirali Srbiju 1944-e godine,pobili pošten svet i uzurpirali (čitaj oteli) tuđu imovinu,zaseli na grbaču Srpskog naroda i tu su do dana današnjeg...bio skoro jedan na TV-u...
A kakva je mogla biti država koju naprave robijaši ?Tamnica naroda zvana SFRJ u kojoj si zbog reči mogao da ''vidiš more''...ili zbog knjige ''koju nije preporučljivo čitati''...

 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 09:52 - pre 163 meseci
Kovacevic Vladimir, ne razumes me.

Dosta je sirotinje, sve je vise siromasnih u Srbiji( i u okolnim zemljama), to je cinjenica. Cinjenica je i da je bilo hrane i posla u komunizmu. Ali, bilo je posla i hrane i u nacistickoj Nemackoj nekada, danas u Severnoj Koreji i Kubi ima toga, shvatas na sta mislim.

Npr. Kubancima je lako da se qrche kad postoje zemlje koje su spremne da ih finansiraju zbog politike i geografske blizine US. Kuba dobija dzabe gorivo, hranu pa im nije problem da zive u izolaciji, ali to ne traje vecno, kao sto nije ni SFRJ.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 10:12 - pre 163 meseci
Bivsa SFRJ je bila 9ovno od drzave, a i ovo danas je 9ovno od drzave.
Ono sto se ovdje uporedjuje je ustvari ne sta je bolje, nego sta je manje gore, iliti u slucaju 9ovneta - koje manje smrdi.
A 9ovno ko 9ovno.

Stvari se posmatraju odvojeno, a u stvari je to sve jedna te ista drzava samo u drugom zivotnom dobu. Sa zivotom kakav je SFRJ vodila u mladosti morala je docekati ovavu "penziju".
Dakle, i ovo danas je ista ona SFRJ, samo u kasnijem stadijumu zivota, primjerenom onome sto je zasluzila prethodnim zivotom.

Suludo je ono onda i ovo danas posmatrati kao dvije odvojene drzave kad je to ista teritorija, isti ljudi, isti narodi - samo malo kasnije.
Kao kad ja ne bi bio ja za 20 godina nego tvrdio da sam neko drugi?!
Svasta.
 
+1

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 10:21 - pre 163 meseci
Citat:
ArsenLupen: E sad i to da vidimo, umiranje od gladi zbog sramote, mislim da sam sve video.


Nisi sve video.
Tek ćeš...
Kao, što ćeš spoznati i šta znači dostojanstvo, koje ne dozvoljava akademskom građaninu i u najbednijem socijalnom stanju, da stane u red sa šerpom u ruci.
Neće umreti, jer ima dobrih ljudi, pa mu donose ponešto, ponešto i kupi od preostale bedne profesorske penzije, koja "odlazi" na plaćanje lekova. Tako mu zdravstvo vraća pod stare dane, uloženo plaćanje socijalnog i zdravstvenog osiguranja kroz čitavih 40 godina sada, kad mu je neophodno: "Vaši lekovi nisu na listi (A) participiranih..." Izvolite platiti punu cenu !" Odustao je i od važnih pretraga i od operacije, jer nema više šta da proda, da bi to sve platio.
A, sve se rapidno odigravalo u zadnjih 20 godina!


Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 10:34 - pre 163 meseci
Citat:

Kao, što ćeš spoznati i šta znači dostojanstvo, koje ne dozvoljava akademskom građaninu i u najbednijem socijalnom stanju, da stane u red sa šerpom u ruci.
Akademski status nema veze sa dostojanstvom, to je komunisticka prica(kao i proleter/dostojanstvo). Taj/ta sto je studirao je to radio zbog sebe, drustvo mu nista ne duguje zbog same cinjenice da je akademac.
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 11:00 - pre 163 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Nisi sve video.
Tek ćeš...
Kao, što ćeš spoznati i šta znači dostojanstvo, koje ne dozvoljava akademskom građaninu i u najbednijem socijalnom stanju, da stane u red sa šerpom u ruci.
Neće umreti, jer ima dobrih ljudi, pa mu donose ponešto, ponešto i kupi od preostale bedne profesorske penzije, koja "odlazi" na plaćanje lekova. Tako mu zdravstvo vraća pod stare dane, uloženo plaćanje socijalnog i zdravstvenog osiguranja kroz čitavih 40 godina sada, kad mu je neophodno: "Vaši lekovi nisu na listi (A) participiranih..." Izvolite platiti punu cenu !" Odustao je i od važnih pretraga i od operacije, jer nema više šta da proda, da bi to sve platio.
A, sve se rapidno odigravalo u zadnjih 20 godina! :D


Pozdrav


A kako je taj akademski građanin mogao da poveruje komunistima da će sve imati besplatno?Nije se dovoljno obrazovao ako je verovao zlikovcima i njihovim utopističkim idejama...
Ali to me ne čudi...92-e druge sam objašnjavao svom profesoru iz srednje škole (koji je stajao u redu pred Dafiment bankom čekajući da uloži crkavicu i da dobije neverovatnu kamatu) da taj sistem proizvodnje novca mora da pukne-pitanje je kad će...a on kao profesor valjda zna...uzalud,džabe sam krečio....ne veruje ni matematici.
Tako su bravar i njegovi pričali ljudima kako će ''sve biti naše,privatna svojina neće postojati''...a onda su grabili tuđe punili svoje džepove i gradili sebi zadužbine ,narodu bacali poneku kosku i naizgled sve izgledalo dobro,nije se ni smelo reći da ''nešto ne valja''...
Masovna hipnoza je čudo...
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.12.2010. u 11:09 - pre 163 meseci
Citat:
maliradojca: Akademski status nema veze sa dostojanstvom, to je komunisticka prica(kao i proleter/dostojanstvo). Taj/ta sto je studirao je to radio zbog sebe, drustvo mu nista ne duguje zbog same cinjenice da je akademac.


Verovatno mu dostojanstvo ne dozvoljava ni da radi fizičke poslove, čisti ulice, kreči, postavlja laminat, prodaje voće na pijaci, raznosi pice, samo posao u struci i ništa više. Socijalizam je proizveo samoumišljenu višu srednju klasu koja misli da je bolja od ostatka društva i da će država da se stara da ona uvek živi na nekom nivou a da samo sedi u kancelariji ili za šalterom. Čak i na "trulom zapadu" studenti rade obične poslove dok studiraju pa ne umišljaju celog života da su iznad drugih. Tamo nije sramota raditi.
Romanes Eunt Domus
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134242 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.