Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910263 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 15:35 - pre 130 meseci
Citat:
JORGOVANKA1608:
Citat:
Jasmina J:
Citat:
Paladium2:
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala

Imas pp od mene :)



I ja moram da uradim tu punomoć ali kako sam ja razumena gospođu u konzulatu da se ta punomoć može dati na licu mesta zato i traže da dođe drugi roditelj.

Ne mora da dodje drugi roditelj,ja sam predao u Madjarskoj uz zeninu pisanu saglasnost!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 16:11 - pre 130 meseci
Citat:
Emil Rancno što je pozitivno, i što po meni po svemu sudeći ukazuje na to da "ilegalne radnje" nisu bile razlog odbijanja, je to što je napisano da "shodno zakonu, imate pravo da ponovo predate zahtev za državljanstvo."


Istu odbijenicu su i ovi dobili, i predali opet, ovaj put sa ucenjem. Ne znaju oni ko je platio a ko nije, sumnjam da je ona pravila spiskove za internu upotrebu a sigurno je procesirala i zahteve onih koji su znali jezik i nisu placalil. Moje razmisljanje, a i tih ljudi, je da su oni odbili sve sa njenim potpisom, pa ko je platio taj je izgubio pare, ko nije platio taj ce da preda ponovo i da prodje. Njima (madjarskoj administraciji) se nigde ne zuri...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 16:41 - pre 130 meseci
Citat:
joksla:
Citat:
JORGOVANKA1608:
Citat:
Jasmina J:
Citat:
Paladium2:
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala

Imas pp od mene :)



I ja moram da uradim tu punomoć ali kako sam ja razumena gospođu u konzulatu da se ta punomoć može dati na licu mesta zato i traže da dođe drugi roditelj.

Ne mora da dodje drugi roditelj,ja sam predao u Madjarskoj uz zeninu pisanu saglasnost!

Što da plaćaš još i overu punomoći i prevod kod sudskog tumača ako drugi roditelj koji daje saglasnost može da ide sa tobom i potpiše na licu mesta
 
Odgovor na temu

alexgorki
student
novi sad

Član broj: 173888
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 17:14 - pre 130 meseci
Pozdrav svima!

Krenuo bih u potragu za krštenicu ili umrlicu u HR svog pradede, pa sam ovde počeo prikupljati info ali nisam naišao na postove o tom procesu, izdavanja krštenica. Pradeda je verovatno rođen krajem 19. veka u Dvoru na Uni. Trenutno ne znam odakle da krenem. Molim za pomoć!

Malo sam se napatio u proveri da li je lokacija, Dvor, pripadala tadašnjoj Ugarskoj i skoro da sam posve siguran da jeste. Jel neko može definitivno da mi potvrdi da li je Dvor pripadao Ugarskoj?

Sve pohvale za forum! Količina informacija je više nego dovoljna!

Gorki
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 17:19 - pre 130 meseci
Zbog cega si se napatio? http://upload.wikimedia.org/wi...ons/0/0c/Zagrab_County_Map.jpg

Sto se ostalog tice, pocni od toga da saznas gde se i kada rodio, drugacije ne mozes doci do dokumenata.
 
Odgovor na temu

alexgorki
student
novi sad

Član broj: 173888
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 17:49 - pre 130 meseci
Hvala Agora, tu mapu nisam našao. Odlično se vidi Dvor da je u sastavu!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 18:07 - pre 130 meseci
Citat:
DorcolBRE:
Obijenicu je dobio jer je maticarka procenila da ne zna dovoljno dobro madjarski, ponudila mu je dve opcije 1. da mu vrati papire i nikom nista, ili 2. da proba na srecu iako je ona procenila da ne zna dovoljno dobro jezik i to sigurno i napisala na svim onim formularima

odabrao je da drugu opciju i nije proslo. Verovatno zna jezik bolje od nekih koji su uspeli da dobiju drzavljanstvo ali ima ovde i malo srece pa neka pokusa opet i neka ne predaje dokumentaciju ukoliko maticarka nije zadovoljna njegovim znanjem.

Ja sam imao istu situaciju pri predaji dokumentacije. Prvi put sam isao, rekla mi je da mogu da predam ali da ona nije zadovoljna znanjem i da ce da to tako i notira ili da moze da mi vrati papire, da jos ucim i da dodjem slobodno opet. Uzeo sam papire, ucio i otisao opet kod te iste. Bila je zadovoljna i na kraju me je pitala gde bih da polazem zakletvu, rukovali se, nasmesili i sve ok. E sad kad mi posalju odbijenicu :D


istina ziva. Nisam toliko razocaran sto sam odbijen, nego sto sam cekao 6 meseci na odbijenicu

P.S. i da, nisam nikom platio ni dinar. Sve sto sam uradio, uradio sam na ruke. Da sam platio, ne bih dolazio na forum, vec bih to krio.

Pozdrav svima!!!
asdf
 
Odgovor na temu

nikas
nema ga

Član broj: 212505
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 20:27 - pre 130 meseci
Može pomoć ako neko zna vezano je za podatke u MKR.
Imam pradedin izvod iz knjige umrlih pise kako mu se zvala žena udato i devojačko primer Marija Perić, r. Markov,a onda kod njegovog sina( dede) u delu majke( pradedine žene) piše samo ime i devojačko prezime bez udato i nije označeno rođena pr. Marija Markov. Pomoć...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 21:53 - pre 130 meseci
Citat:
joksla:
Citat:
Paladium2:
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala

Imas ovde na ranijim stranama dva pimera punomoci,ja sam to isto radio,moras malo prelistati forum,ta izjava se prvo overi u sudu ili u opstini,pa se onad tako overena prevede kod zvanicnog sudskog tumaca za madjarski jezik.

Ok, potrazit cu na forumu primjer.. Hvala
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 21:56 - pre 130 meseci
Citat:
JORGOVANKA1608:
Citat:
joksla:
Citat:
JORGOVANKA1608:
Citat:
Jasmina J:
Citat:
Paladium2:
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala

Imas pp od mene :)



I ja moram da uradim tu punomoć ali kako sam ja razumena gospođu u konzulatu da se ta punomoć može dati na licu mesta zato i traže da dođe drugi roditelj.

Ne mora da dodje drugi roditelj,ja sam predao u Madjarskoj uz zeninu pisanu saglasnost!

Što da plaćaš još i overu punomoći i prevod kod sudskog tumača ako drugi roditelj koji daje saglasnost može da ide sa tobom i potpiše na licu mesta


Imam dvoje djece, sina mi je iz prvog braka ali ja imam starateljstvo za njega, i curicu iz drugog braka. Moju sadasnju suprugu mogu odvesti sa sobom da potpise na licu mjesta, ali prvu ne mogu... Za to mi treba ta saglasnost da je ona ovjeri u opstini ili sudu. Hvala na pomoci


[Ovu poruku je menjao Paladium2 dana 06.09.2013. u 23:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 21:58 - pre 130 meseci
Opppa, 200 strana, ozbiljna cifra, puna neozbiljnih poruka :-)
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 22:00 - pre 130 meseci
Citat:
alexgorki:
Pozdrav svima!

Krenuo bih u potragu za krštenicu ili umrlicu u HR svog pradede, pa sam ovde počeo prikupljati info ali nisam naišao na postove o tom procesu, izdavanja krštenica. Pradeda je verovatno rođen krajem 19. veka u Dvoru na Uni. Trenutno ne znam odakle da krenem. Molim za pomoć!

Malo sam se napatio u proveri da li je lokacija, Dvor, pripadala tadašnjoj Ugarskoj i skoro da sam posve siguran da jeste. Jel neko može definitivno da mi potvrdi da li je Dvor pripadao Ugarskoj?

Sve pohvale za forum! Količina informacija je više nego dovoljna!

Gorki

Mozda ti ovo bude od pomoci, ja sam za svoju prabaku pronasao rodni list telefonom, a rodni list ili umrlicu mozes podici bilo gdje u Hrvatskoj, ne trebas ici bas u mjesto rodjenja, Hrvatska je sva uvezana...

Evo link brojeva za sve maticne urede u Hrvatskoj http://www.advance.hr/r/gdje-je-moj-maticni-ured.html
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 22:10 - pre 130 meseci
Imam jos jedno pitanje, ima li neki vremenski rok do kada se moraju predati dokumenta od dana vadjenja dokumenata? Mislim na ono, dokumenti ne smiju biti stariji do 3-6 mjeseci... Ili to niko ne gleda?
 
Odgovor na temu

alexgorki
student
novi sad

Član broj: 173888
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.09.2013. u 08:17 - pre 130 meseci
Mnogo hvala Paladium!!
 
Odgovor na temu

yiya

Član broj: 315425
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.09.2013. u 17:04 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2:
Imam jos jedno pitanje, ima li neki vremenski rok do kada se moraju predati dokumenta od dana vadjenja dokumenata? Mislim na ono, dokumenti ne smiju biti stariji do 3-6 mjeseci... Ili to niko ne gleda?



mogu biti stariiji
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.09.2013. u 17:13 - pre 130 meseci
Citat:
yiya: mogu biti stariiji


slobodno mogu biti stariji. Njima gore to ne predstavlja problem, za razliku od nase administracije. Primera radi, moji izvodi su bili stari oko godinu dana
asdf
 
Odgovor na temu

ser_nicky
BI Developer

Član broj: 307062
Poruke: 97
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.09.2013. u 19:43 - pre 130 meseci
Da li slucajno ima neka dobra dusa ovde koja bi mi pomogla oko popunjavanja onih obrazaca na madjarskom? Ako ima neko popunjene primere, bio bih jako, jako zahvalan...
 
Odgovor na temu

domokun45
Nebojsa Markovic
System Admin
Ruma - Beograd

Član broj: 311923
Poruke: 19



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.09.2013. u 20:13 - pre 130 meseci
Popunjene imas na istoj strani gde se nalaze i blanko obrazci...
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.09.2013. u 20:27 - pre 130 meseci
Konzularni dan je u utorak u Backom Gradistu,pa ko ima prikupljenu dokumentaciju i volju da pokusa da preda zahtev....mislim da se ne zakazuje termin,tako sam bar nacula:)
 
Odgovor na temu

ser_nicky
BI Developer

Član broj: 307062
Poruke: 97
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.09.2013. u 20:36 - pre 130 meseci
Citat:
domokun45:
Popunjene imas na istoj strani gde se nalaze i blanko obrazci...


Hvala na informaciji...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910263 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.