Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910596 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-123-106.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 16:37 - pre 102 meseci
Citat:
putniknamernik:
svi koji cekaju zakletvu u BG, po vestima od mojih prijatelja koji su uspesno prosli preceduru u decembru, uveli su dodatnu proveru, sluzbenici idu kroz grupu i svakoga po nesto propitaju, ko ne zna, odvajaju ih i dodatno pozivaju u neku kancelariju, gde ih dodatno propituju, i oni koji ne znaju ne idu na zakletvu, udaljili su nekoliko osoba i nisu isli na polaganje.
Tako da nemojte odustajati od ucenja.

Da li je to GESTAPO dosao kod nas,pa samo ti,ti,i ti...na sta se sve ovo svodi i nasta sve ovo lici, da covek ne poveruje.
Neki dobili na "Ajde pricaj na srpskom da te razumem" i to na samoj zakletvi,neki sa jo napot prosli a sada dosao Gestapo na celu sa Sicerom da mu provodi pa sprovodi teror..oooooooooo


[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 14.12.2015. u 18:35 GMT+1]
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 16:37 - pre 102 meseci
sta ste zapeli za taj 10/12 kao da svi ljudi koji idu na zakletvu obavezno dolaze ovde da to prijave !
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
212.200.247.*



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 21:36 - pre 102 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
varaxi28:
Citat:
putniknamernik:
svi koji cekaju zakletvu u BG, po vestima od mojih prijatelja koji su uspesno prosli preceduru u decembru, uveli su dodatnu proveru, sluzbenici idu kroz grupu i svakoga po nesto propitaju, ko ne zna, odvajaju ih i dodatno pozivaju u neku kancelariju, gde ih dodatno propituju, i oni koji ne znaju ne idu na zakletvu, udaljili su nekoliko osoba i nisu isli na polaganje.
Tako da nemojte odustajati od ucenja.


Tako je, ali to su skromna usputna pitanja na koje će odgovoriti uglavnom svako ko se ozbiljno pripremao za prethodni interviju... dosta je opuštenije nego u Subotici...
Naravno da treba ponavljati do zakletve jezik, tj.obnavljati već stečeno znanje...
I svakao je od velike koristi da svako ko je išao na zakletvu bilo gde da podeli svoja iskustva...
Pozz

Da li mozes da nam napises koja su to pitanja otprilike, sta su na primer tebe pitali, i koliko ljudi je iz tvoje grupe izdvojeno, te koliko njih je od tih izdvojenih uspelo da prodje tu dodatnu proveru i ipak polaze zakletvu a koliko njih je vraceno? Unapred hvala!

Daj ljudi opustite se, cemu tenzija tolika za zakletvu u bg-u... moj drug je bio krajem oktobra tamo na zakletvi i rekao mi je da niko nije izdvajan za dodatnu proveru.. ta usputna pitanja su bila tipa : da li trenirate kosarku jer ste dosta visok momak, sa kim ste dosli, bukvalno samo to..plus formalna pitanja tipa ime, prezime, kad, gde si rodjen i to je sve, dobiju se formzlari da se popune i peva se zakletva..
Mislim da to nije tacno sa dodatnim proverama to je u Subotici tako...
Ja takodje cekam poziv ali za bg, u junu sam bio na konz.danima...
Pozz
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 21:45 - pre 102 meseci
hehe, sad ce nastati lozhana za BG umesto SU !

uzgred odgovorio mi je Sunny za ono o CH. Sve mu je firma sredila, a za adresu je prijavio hotel. Kad je iznajmio stan samo ih je obavestio pa su mu poslali ispravljenu dozvolu sa novom adresom !

To je bilo pre ove uredbe o obaveznom nekaznjavanju.

Jo ejszakat !
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 22:02 - pre 102 meseci
Pozdrav saborci. Evo da se javim sa ne bas lepim vestima. Stigla mi je odbijenica danas posle 9 meseci i 2 dana cekanja.

Moram reci da sam razocaran. Nisam se ovome nadao. Jos 28.Oktobra su doneli resenje ali eto koliko treba da stigne koverta do mene, skoro 2 meseca. Mogu odgovorno da tvrdim da nisam pao zbog jezika, a papiri su mi dobri tu nema greske. Nije da sad nesto k....njam ali mislim da jednostavno nisam imao srece i da je mozda malo poostreno sada i ovo sa imigrantima, ne znam sve mi se cini da EU ovo diriguje i da su malo smanjili gas. Ne mozemo svi dobiti madjarski pasos. Mora neko i da padne. Ne znam sta da kazem. Citao sam ovde u bas dosta slucajeva ko ne zna jezika odmah ga vrate ni ne uzmu mu papire. To bi bilo najlogicnije a ne ovako mi daju laznu nadu, cekam 9 meseci i paf odbijenica...Eto, ako nekog nesto zanima jos tu sam. Cak mi je i baba bila madjarica al nema to veze.

Poz.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 22:13 - pre 102 meseci
faszba ! nagyan sajnalom...

Mit csinalsz most ?
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 22:22 - pre 102 meseci
A nemam pojma brate, skenj totalni. Klasicna odbijenica. Nemam pravo na zalbu, mogu da ponovo krenem u proceduru. I znate sta mi se ne svidja na primer? Ja sam njima dao moj izvod,to sam preveo na madjarski i od mog oca takodje sam preveo na madjarski a posto su mi baba i pradeda bili madjari to mi je popa iz Novog Knezevca odmah dao dvojezicno, znaci pisao je ne znam ime prezime srpski madjarski - latinski. I oni od svega toga mi samo moj izvod vrate? Trazicu da mi vrate sve ako su me odbili vec, da ne moram da vadim da se prijavim za sledeci put odmah da imam papire. Ne znam zasto su mi samo moj izvod vratili, jos tesim sebe mozda nije dobro prevedeno pa da traze opet da im dostavim ili tako nesto ma kakvi. Predsednik je kao doneo oduluku, 28.Oktobra da nisam dobio drzavljansto i to je to u principu.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 22:33 - pre 102 meseci
mnogo si ti to nesto zamrsio sa tim popovsko latinskim izvodima. Budi malo prostiji sledeci put.
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 22:39 - pre 102 meseci
Pa sve su mi poslali iz crkve brate, nisam nista falsifikovao, bas bih se tim stvarima bavio, nego su oni bili madjari pa mi je rekao covek da nema potrebe da prevodim na madjarski posto ce mi odma dati na madjarskom.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 22:57 - pre 102 meseci
fatalna greska. Ocito.

sigurno su zadrzali te tvoje gotsko rimokatolicke izvode i sad se birokratska stoka smeje. Verovatno su okacili kao suvenir na panelu.

 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 23:41 - pre 102 meseci
Sta, mislis da je to druzhe? Pa ok ja sam pao i izgubio 9 meseci, njima na cast al ja nemam sad od toga nista. Mislis da sam trebao sve na madjarski da prevedem? Pa rekli su mi je da ok kad sam isao na pocetku da pitam kako i sta i jos mi rekli kao ne treba ako ti je to na madjarskom samo tvoje prevedi. Mislis da je tu greska? I meni smrdi druzhe oko papira nesto.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2015. u 23:57 - pre 102 meseci
sigurno da je greska oko papira jer jezik su vec prekontrolisali da znas. Mislim oni u Pesti vide samo papire...

mada ja mislim da moze biti i recimo ona rubrika na zahtevu za konzula rezervisana. Mozda on pise, ne znam,

podnosioc zahteva govori madjarski uz dosta gresaka ili
nivo znanja je elementaran...

nemampojma, nagadjam samo...

ja sam uzeo obicne izvode od Maticara.
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 07:54 - pre 102 meseci
U takvoj situaciji smatram da je odgovornost i na sluzbenici koja prima papire, za sta ona sluzi nego da prekontrolise papire. Nije ona pokupljena osoba sa ulice koja prima papire pa da ovi u Budimpesti tek kontrolisu papire. Njena svrha i jeste tu da to odradi. Ona je predstavnik njihove drzave.


Sto se tice tih papira, da li se desilo nekome ko je predavao u Su da mu sluzbenica kopira sve izvode osim njegovog i vrati te originale? Znaci da uzme samo original izvoda iz maticne knjige rodjenih od onog ko predaje a da ostale kopira i uzme kopije?
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 08:18 - pre 102 meseci
pa nije ni sluzbenik u konzulatu bezgresan !

Evo nas slucaj. Zena i ja smo resili da idemo preko njene babe. Ukratko predali smo njen rodni list, bracni izvod njenih roditelja gde je pisalo ime tastine mame (babe), datum i mesto rodjenja i onda babin rodni list. Sve u gradskoj kuci SUbotice. Problem je bio po meni sto je babi na vencanom listu pisalo mesto rodjenja Djurdjin (kod SU), a na njenom sopstvenom Subotica ! Ja sam pitao kako i zasto to nije ujednaceno, oni su se malo zacudili sto nije ali rekli su to je sve jedno jer je Djurdjin sada u opstini SU ! Ja sam insistirao da se to nekako promeni, ali oni su rekli da nema potrebe i da oni to ni ne mogu da menjaju. Ja sam onda rekao da naravno shvatam da ne mogu da prekrajaju knjige, ali trebali bar da ih ustimaju nek se dogovore jel baba rodjena u Djurdjinu ili Subotici ! I nista. Te dokumente nismo prevodili jer opstina SU izdaje dokumente u madjarskom formatu tipa: Györgyén 1913.8.20. ili Szabadka. U svakom slucaju u Pesti ima katalog svih tih mesta i oni mogu da traze, ali sta ako im se zuri ili nemaju volje. Mogu samo da te precrtaju i dovidjenja.

Sve je dobro proslo, a mogao je neko u Budimpesti da se uskurci.
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 08:30 - pre 102 meseci
To je potpuno drugacija situacija od one koju je covek napisao........kakve to veze ima sa njegovim slucajem....
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 08:32 - pre 102 meseci
ali takodje opisuje probleme sa dokumentima.
 
Odgovor na temu

ZoranH
Novi Sad

Član broj: 328995
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 08:56 - pre 102 meseci
Stiglo obaveštenje ...

.....Ön a magyar állampolgáarságot nem szereste meg....
(preskočio sam deo pisma ovo je ključni deo :-( )

Sve u svemu odbijen.
Predao u Rumi 23.04.2015
Znanje Mađarskog 4/10 učio 3 meseca.
Konzul rekao da je potreban nivo komunikacije da bi se dobilo državljanstvo.Što se njega tiče mi smo komunicirali i da čekam odgovor iz Pešte.
Jutros vraćeni svi izvodi na kućnu adresu.
Datum odluke 12.11.2015 godine.

Sad opet nastavak učenja i predaja u aprilu.
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 09:33 - pre 102 meseci
Citat:
qzmagretna:
Pozdrav saborci. Evo da se javim sa ne bas lepim vestima. Stigla mi je odbijenica danas posle 9 meseci i 2 dana cekanja.

Moram reci da sam razocaran. Nisam se ovome nadao. Jos 28.Oktobra su doneli resenje ali eto koliko treba da stigne koverta do mene, skoro 2 meseca. Mogu odgovorno da tvrdim da nisam pao zbog jezika, a papiri su mi dobri tu nema greske. Nije da sad nesto k....njam ali mislim da jednostavno nisam imao srece i da je mozda malo poostreno sada i ovo sa imigrantima, ne znam sve mi se cini da EU ovo diriguje i da su malo smanjili gas. Ne mozemo svi dobiti madjarski pasos. Mora neko i da padne. Ne znam sta da kazem. Citao sam ovde u bas dosta slucajeva ko ne zna jezika odmah ga vrate ni ne uzmu mu papire. To bi bilo najlogicnije a ne ovako mi daju laznu nadu, cekam 9 meseci i paf odbijenica...Eto, ako nekog nesto zanima jos tu sam. Cak mi je i baba bila madjarica al nema to veze.

Poz.


Gde si obavio interviju? I gde si naveo zakletvu?
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 09:54 - pre 102 meseci
vuna kico ?
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 10:42 - pre 102 meseci
Beszelem es ertem a magyar nyelveeeet, vagy-vagy.. kao što reče AX, konzul ti zabiberio tamo nedostatak komunikacija za plasman u viši rang... nego dupe za stolicu i otvaraj utvrdjuj poglavlja za brz pristup eu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910596 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.