Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20585 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
109.121.51.*



+679 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima22.07.2011. u 18:57 - pre 156 meseci
Citat:
Ima procedura kako se postaje ekspert i ima privilegije koje sleduju kad budes ekspert.

Govoriš o "sertifikaciji" koja se dobija na freelance sajtovima nakon što uradiš neki test? Ako si statističar, lepo tako reci, ali sam Excel je aplikacija koja je relativno jednostavna i služi kako bi podjednostavila proračune i vizuelizaciju istih, uči se već i u osnovnoj školi. Ne volim da kritikujem tuđe znanje, ali bato, razmisli dobro pre nego što napišeš Excel expert na bilo koji CV.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2808

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima22.07.2011. u 19:14 - pre 156 meseci
Cisto moja 0.02EUR:

Nikada nikome privatno nisam naplatio savet iz oblasti kojom se bavim (Linux serveri). Stavise, cesto sam pomagao oko Linux-a i prijateljima koji bi zamolili za pomoc, i to uvek bez dinara. Po meni, koncept u kome privatno lice placa konsultacije je JAKO redak i vezan samo za neke profesije gde je to ujedno i konkretna usluga: savet gorespomenutog advokata jeste usluga, jer ti taj savet najcesce resava problem.

S'druge strane, savete firmama naplacujem. Ako neko zivi od toga - treba i da plati. Sad, ne naplacujem privh pola sata, tj. ono vreme dok popricamo o poslu i vidimo da li ja to uopste mogu/zelim da radim. Posle toga, moj savet nije samo prica, vec podrazumeva i bar projekat, a najcesce i realizaciju. Samim tim, to se placa, bilo po projektu, bilo na sat, bilo nesto mesano. Konsultacije se placaju jer kao rezultat mojih konsultacija obicno proistekne i dokument koji opisuje predlog resenja odredjenog problema, dovoljno detaljan da se prisutupi realizaciji. Nekada, doduse, nemam nista protiv da to ne naplatim, ako dobijem ugovor za odrzavanje toga na npr. godinu dana - ali to nije "besplatno", to je samo "uracunato u cenu".

Sve u semu, mislim da nije tacno da se konsultacije ne placaju. Ne placaju se saveti medju prijateljima, ali to je, po meni, normalno. Konsultacije pravnim licima se i te kako placaju.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima22.07.2011. u 21:40 - pre 156 meseci
Ja ne znam sto se pravi nekakva prica od svega toga - trziste rada je slika ekonomije zemlje.

Prica sa tim klima uredjajima recimo - vecini ljudi je, ocigledno, sasvim OK da im neko priucen namesti klimu da radi. To ocigledno njima sasvim OK radi posao - sto bi se reklo, dobijaju dobar "bang for the buck". Verovatno takva instalacija nije optimalna, trosi vise / ne hladi efikasno i sl... ali i kosta adekvatno.

Da li bi to moglo da se uradi bolje? Naravno da bi moglo, i tu onda ne pricamo samo o klimi i efikasnosti koja je u direktnoj vezi sa gomilom tehnickih parametara vec i o milionu drugih svari u domacinstvu (arhitektura, elektricne instalacije i uredjaji, grejanje, ...).

Ali te stvari jednostavno nisu na listi prioriteta ljudima koji imaju ogranicenu plateznu moc i koji su verovatno i taj klima uredjaj uzeli na neki kredit.

Doktori su, opet, posebna prica - neko rece da ljudi placaju advokate, majstore - a doktore ne. Pa to je zato sto je ljudima ispiran mozak da je lecenje "dzabe" - pravo cudo sto cveta korupcija u medicini, i sto za gomilu stvari mora da se plati kesom - legalno ili nelegalno... Zeznuto je kada se veruje u bajke.

Sto se kojekakvih sertifikacija kao zakonskih uslova tice - te stvari mogu da funkcionisu samo u razvijenim ekonomijama. Razlog za to je vrlo prost - sve te mere su nista drugo nego zastita odredjenih grana privrede ogranicavanjem konkurencije, cime se omogucava i kontrola cena. To sljaka samo dok gradjani prihvataju da postuju te propise/zakone/standarde, a to je opet u direktnoj funkciji sa primanjima.

Da se ne lazemo, ako je prosecnom stanovniku velika razlika izmedju "sertifikovanog" i "divljaka" i placanje sertifikovanih usluga zahteva zrtvu na osnovnim potrebama, nema te sile koja ce tog coveka prisiliti da postuje propise.

Evo prostog primera iz Evrope - u Nemackoj su automobilski standardi dugo vremena bili prilicno iznad ostatka Evrope. Svaki deo za kriticne sisteme je morao da ima TUV sertifikat sto takodje ukljucuje striktnu kontrolu kvaliteta za kompletan lanac od sirovina do konacnog proizvoda (danas E-xx sertifikati imaju istu zakonsku tezinu) - sto naravno zahteva ogromne troskove za testiranje i konstantne troskove za audit-e. To je, narvno, islo direktno u korist najvecih nemackih proizvodjaca. Nemcima ocigledno nikad nije bio problem da delove placaju skuplje nego u siromasnijim zemljama, recimo - zbog veceg standarda.

Medutim, takve standarde bi bilo apsolutno nemoguce "prodati" u Spaniji, recimo. Cak i kada bi neko to forsirao "na papiru" gomila ljudi bi kupovali delove bez tih sertifikata iz prostog razloga sto je razlika u ceni takva da nekom Spancu to cini veliku razliku.

Ista prica vazi i za usluge kao i za proizvode naravno. Sve te price o akreditacijama piju vodu samo ako ih je moguce u praksi primeniti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.34.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima23.07.2011. u 16:58 - pre 156 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Evo sada sam ovo procitao i naucio i jel sam ja sada ekspert? Nisam mislio da su ljudi koji samo pregledaju neka dokumenta eksperti, ali svi kojima excel sluzi za posao znaju sve o njemu. I sta sad, oni su samoproklamovani eksperti? Najobicnija aplikacija i svako ko svakodnevno radi sa njom sve je ekspert onda. Evo ja sam ekspert za notepad. I za Total Commander. i Winamp. Takodje sam ekspert za silazenje niz stepenice.

To je samo napredno koriscenje neke aplikacije i NISTA VISE.

Kad nemas za sta da se proglasis ekspertom onda nadjes ovakve gluposti i kazes da si ekspert za to.


Apsolutno je netacno da svi kojima excel sluzi za posao znaju sve o njemu. Ocigledno nisi upoznat sa postupkom dobijanja sertifikata i zvanja ekspert. Sam Microsoft ima svoj postupak testiranja i proceduru kojom se postaje ekspert, tako je i kod ECDL-a, Elance ima svoj test i proceduru koga stavlja u grupu eksperta. Tako je i za Cisco, Cisko ima svoju proceduru kako se dobija zvanje eksperta. Mozes ti svakodnevno raditi sa nekim programom pa da nemozes da polozis test bez dodatne pripreme (ucenja) i tako nemozes dokazati svoje znanje i vestinu.
Tako da ovde nema reci o samoproklamovanom, vec propisanom procedurom verificiranog znanja na nivou eksperta.
Mozes ti biti najbrzi covek na svetu, ali ako to ne potvrdis na nekom oficijalnom takmicenju, onda niko tebe nece smatrati svetskim prvakom. To je mnogo prosto, ne znam sta tu nije jasno.

Citat:
burex: Govoriš o "sertifikaciji" koja se dobija na freelance sajtovima nakon što uradiš neki test? Ako si statističar, lepo tako reci, ali sam Excel je aplikacija koja je relativno jednostavna i služi kako bi podjednostavila proračune i vizuelizaciju istih, uči se već i u osnovnoj školi. Ne volim da kritikujem tuđe znanje, ali bato, razmisli dobro pre nego što napišeš Excel expert na bilo koji CV.


Koa sto sam vec napisao govorim o svim vidovima sertifikacije, nebitno da li je na freelance sajtovima ili kod Microsofta. Ako cemo kod freelance sajtova imas dve opcije, da se samoocenis ili da resavas test pa da oni ocene na kom si nivou. Ja sam resvao test kod Elance-a, resavao sam testove kod Microsofta, resavao sam testove za ECDL i resavao sam testove na Brainbanch.com. Svako je po svojim kriterijumima dao ocenu mog znanja. Ovo me podseca na pricu o nasim serviserima kompjutera i opreme. Svi nesto rade, svi se kunu u svoje znanje i lupaju se u grudi, a jedini priznat test je A+. Ako nemas A+ mozes pricati price koliko zelis, nemas dokaz da imas potrebno znanje. Mozes znati voziti, ali ako nisi polozio, nemas dokaz da znas i smatra se da ne znas.

Citat:
Ne volim da kritikujem tuđe znanje, ali bato, razmisli dobro pre nego što napišeš Excel expert na bilo koji CV.

Ovo je najgluplje od svega. Ako prodajes usluge izrade Excel aplikacija, potpuno je normalno da stavis da si ekspert za Excel. Nema logike da stavis kako si ekspert za C++, a da ocekujes da te neko angazuje za Excel.
Inace da te malo poucim kako se pravi CV i sta se u njemu pise. CV je jedan vid reklame samog sebe i u njmu se pise samo ono sto bi poslodavac ili neko ko treba da te angazuje, trebalo da dozna o tebi. Prvo pogledas sta poslodavac trazi, pa primereno tome sastavis CV. To je kao kao kod ribolova, bacas mamac u zavisnosti od toga kakvu bi ribu zeleo da ulovis.


 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
109.121.51.*



+679 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima24.07.2011. u 15:05 - pre 156 meseci
Citat:
Ako prodajes usluge izrade Excel aplikacija, potpuno je normalno da stavis da si ekspert za Excel.

Mislim da niko na ovoj temi ne dovodi u pitanje tvoje znanje u Excelu, već ga jednostavno stavlja u koš sa osnovnim "računarskim znanjem" na nivou osnovne škole.

Citat:
Sam Microsoft ima svoj postupak testiranja i proceduru kojom se postaje ekspert

Citat:
Ako nemas A+ mozes pricati price koliko zelis, nemas dokaz da imas potrebno znanje.

U suštini, radije ne bih sa tobom o ovoj temi... očigledno se nalaziš u sistemu razmišljanja gde je potreban "papir" kako bi imao određenu količinu znanja. Znam mnogo eksperata i sertifikovanih ljudi, i to me je (u mom slučaju) sasvim urazumilo i odvratilo od trošenja para na ta čuda. Moj portfolio je moj sertifikat, hvala lepo. A ti slobodno nastavi da predstavljaš tvoje znanje u Excelu, setićeš se ove teme jednoga dana.

Citat:
Ivan Dimkovic: Doktori su, opet, posebna prica - neko rece da ljudi placaju advokate, majstore - a doktore ne.

Ja možda živim u drugačijoj sredini, ali prvi put čujem da neko smatra da se doktori ne trebaju plaćati. Štaviše, čujem često kako bi trebalo povećati plate doktorima da ne bi bežali u inostranstvo, a uvaljuje se istima u džep mnogo više džeparca ispod stola nego advokatima!

Što se tiče teme, citiram: "Bolje džabe ležati nego džaba raditi". Pomozite drugima, delite svoje znanje, ali kada već zađete do kolena u komercijalnu primenu svoga znanja, bolje da ležite kući i gledate u plafon nego da gubite i vreme i živce kod nekoga ko ne ceni vaše znanje i trud (u novčanom smislu). I meni je trebalo dosta vremena da naučim ovo, ali eventualno dođe ta mudrost iz zadnjice u glavu.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.56.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima24.07.2011. u 15:40 - pre 156 meseci
To gde ko, sta stavlja je totalno nebitno. Ako tebi treba Excel aplikacija tebi treba neko sa znanjem Excela i totalno mu nije bitno koja druga znanja imas. Nekome ako treba program u Delfiju, ne zanima ga tvoje znanje iz Excela. Neznam sta pokusavas da mi objasnis terminom "racunarska znanja". Primereno svojim potrebama narucioc posla opredelice koja "kompjuterska znanja" pruzaoca usluge su mu potrebna. Ja sam video kako to funcionise u velikim kompanijama i nema tu mnogo filozofije.

Papir nije potreban da bi ti imao odredjenu kolicinu znanja, papir sluzi kao potvrda da ti imas odredjenu kolicinu znanja. To je verifikacija tvog znanja. ako imas manjak znanja nemozes proci test, ako imas visak znanja, masala.
Tvoj portfolio je tvoj portfolio, niko to ne negira. Medjutim dokument je dokument, ja sam za korporaciski nacin rada. Svako ima svoj posao, svoju specijalnost i mora kroz tacno opredeljenu da verifikuje svoje znanje. Ta prica, " ja znam, casna rec", to kod mene ne pije vodu, a primetio sam da je kod velikih i ozboljnih kompanija itekako potrebna sluzbena i oficijalna verifikacija znanja. To da li cu posle da radim kako treba ili ne, to je druga prica. Kad je trebalo, ja sam pokazao svoje znanje.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima24.07.2011. u 17:27 - pre 156 meseci
Citat:

Ta prica, " ja znam, casna rec", to kod mene ne pije vodu, a primetio sam da je kod velikih i ozboljnih kompanija itekako potrebna sluzbena i oficijalna verifikacija znanja


Pa niko ti ne brani da taj svoj princip primenjujes u praksi gde god mozes.

Ako imas svoju firmu, mozes apsolutno zahtevati svu papirologiju za koju smatras da je neophodna.

Sa druge strane, naravno da postoje i ljudi koji drugacije misle bas kao sto postoje i firme koje imaju drugaciju politiku. I oni isto tako imaju sva prava na ovom svetu da zaposljavaju koga hoce osim ako se ne radi o drzavno regulisanim zanimanjima tipa doktori i sl...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.56.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima24.07.2011. u 17:45 - pre 156 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa niko ti ne brani da taj svoj princip primenjujes u praksi gde god mozes.

Ako imas svoju firmu, mozes apsolutno zahtevati svu papirologiju za koju smatras da je neophodna.

Sa druge strane, naravno da postoje i ljudi koji drugacije misle bas kao sto postoje i firme koje imaju drugaciju politiku. I oni isto tako imaju sva prava na ovom svetu da zaposljavaju koga hoce osim ako se ne radi o drzavno regulisanim zanimanjima tipa doktori i sl...


Pa verovatno ima firmi kojima nije bitna papirologija t.j. zvanicna verifikacija znanja njenih zaposlenika, medjutim koliko sam mogao da vidim u oglasima mnogih firmi (ne samo ovde kod nas, vec govorim za velike korporacije) pise koje su kvalifikacije neophodna. Mozda je moguce, ali cisto sumnjam da ces u dobiti pristojniji posao u vezi kompjuterskih mreza, a da nemas bar CCNA.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima24.07.2011. u 18:37 - pre 156 meseci
Citat:

Mozda je moguce, ali cisto sumnjam da ces u dobiti pristojniji posao u vezi kompjuterskih mreza, a da nemas bar CCNA.


Ja zaista pojma nemam posto to nije moja struka, pa je bolje da to odgovori neko kome to jeste posao. Sa druge strane, ne vidim zasto ne bi bilo moguce da dobije posao neko ko nema CCNA sertifikat ali ima adekvatno iskustvo...

U svakom slucaju, to je stvar politike poslodavca. Ne vidim sta tu specijalno ima i da se prica - razni poslodavci imaju razlicite kriterijume.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.28.39.*



+558 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima27.07.2011. u 07:25 - pre 156 meseci
Ma kakvo trziste, pa nije istorija pocela sa padom berlinskog zida. Uvek je ovde tako bilo. I nista nije cudno sto je u zemlji seljaka medju fukarom i rajom samo manuelni rad na ceni, ali to ne znaci da su oni normalni kad se gleda u nekim sirim okvirima od njihove smradne prcijice koja polako izumire, i to ne znaci da covek ne treba da ih se gadi. Od zemlje u kojoj tehnicka zanimanja nista ne znace (a uvek je tako bilo) nema nista. Sve velike zemlje ili imperije su postale velike samo zahvaljujuci ulaganju u tehnologiju i nauku, a ovakvi su uvek ostajali nazad da smrde pa posle nekog vremena nestali i to sve tako treba. Prema tome, samo kuliranje, nadzivecu ja sve njih.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 13:49 - pre 156 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ma kakvo trziste, pa nije istorija pocela sa padom berlinskog zida. Uvek je ovde tako bilo. I nista nije cudno sto je u zemlji seljaka medju fukarom i rajom samo manuelni rad na ceni, ali to ne znaci da su oni normalni kad se gleda u nekim sirim okvirima od njihove smradne prcijice koja polako izumire, i to ne znaci da covek ne treba da ih se gadi. Od zemlje u kojoj tehnicka zanimanja nista ne znace (a uvek je tako bilo) nema nista. Sve velike zemlje ili imperije su postale velike samo zahvaljujuci ulaganju u tehnologiju i nauku, a ovakvi su uvek ostajali nazad da smrde pa posle nekog vremena nestali i to sve tako treba. Prema tome, samo kuliranje, nadzivecu ja sve njih.


Tek sada sam ovo procitao. Svaka cast, odlicno napisano! Bravo! +1


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.57.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 14:49 - pre 156 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja zaista pojma nemam posto to nije moja struka, pa je bolje da to odgovori neko kome to jeste posao. Sa druge strane, ne vidim zasto ne bi bilo moguce da dobije posao neko ko nema CCNA sertifikat ali ima adekvatno iskustvo...

U svakom slucaju, to je stvar politike poslodavca. Ne vidim sta tu specijalno ima i da se prica - razni poslodavci imaju razlicite kriterijume.


Iz istog razloga zasto ti nemozes da vozis ako nemas vozacku dozvolu.


Citat:
Lesli Eldridz: Ma kakvo trziste, pa nije istorija pocela sa padom berlinskog zida. Uvek je ovde tako bilo. I nista nije cudno sto je u zemlji seljaka medju fukarom i rajom samo manuelni rad na ceni, ali to ne znaci da su oni normalni kad se gleda u nekim sirim okvirima od njihove smradne prcijice koja polako izumire, i to ne znaci da covek ne treba da ih se gadi. Od zemlje u kojoj tehnicka zanimanja nista ne znace (a uvek je tako bilo) nema nista. Sve velike zemlje ili imperije su postale velike samo zahvaljujuci ulaganju u tehnologiju i nauku, a ovakvi su uvek ostajali nazad da smrde pa posle nekog vremena nestali i to sve tako treba. Prema tome, samo kuliranje, nadzivecu ja sve njih.


Svaka ti cast, dobro si to napisao.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 16:47 - pre 156 meseci
POstoji razlika izmedju javnog i privatnog interesa. Vozacke dozvole su javni interes (mada imho veoma neuspesno odbranjen) a CCNA sertifikat je privatni. Kad se drzava umesa da "stiti" privatne interese mogucnosti za zloupotrebe su ogromne i skoro uvek realizovane u praksi. Od gubljenja para i dzabalebarnjea pa do kolapsa kompletnog drustva kao sto je bio slucaj sa komunizmom kao vrhunskom perverzijom tog pristupa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.57.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 17:45 - pre 156 meseci
Citat:
mmix: POstoji razlika izmedju javnog i privatnog interesa. Vozacke dozvole su javni interes (mada imho veoma neuspesno odbranjen) a CCNA sertifikat je privatni. Kad se drzava umesa da "stiti" privatne interese mogucnosti za zloupotrebe su ogromne i skoro uvek realizovane u praksi. Od gubljenja para i dzabalebarnjea pa do kolapsa kompletnog drustva kao sto je bio slucaj sa komunizmom kao vrhunskom perverzijom tog pristupa.


Onog momenta kad drzava proceni da CCNA sertifikat predstavlja dobar nacin da bi se sprecili razni problemi koji nastaju u drustvu, CCNA postace javni interes i bice obavezujuci za svakoga ko misli da se bavi tim poslom. Takav standard vec postoji kod na svim Americkim vladim poslovima, kao i poslovima za vojsku. Jednostavno, mozes ti imati dva fakulteta, za odredjene poslova u IT sektoru obavezni su i priznaju se samo odredjeni sertifikati. Mozes ti donositi tvoj potfolio na uvid ili sta vec zelis. Moras imati taj i taj sertifikat.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 18:00 - pre 156 meseci
Citat:
mmix: ...Vozacke dozvole su javni interes (mada imho veoma neuspesno odbranjen) ...


To nisam znao. Ko kaze da su vozacke dozvole 'javni interes'? Kako, u kom smislu... Voleo bih da to razumem jer nikada ni u kakvom kontekstu to nisam cuo a imam vozacku dozvolu trideset i kusur godina. A narocito ne razumem "veoma neuspesno odbranjen"?! Vozacka dozvola od javnog interesa koji je veoma neuspesno odbranjen, ako sam dobro razumeo? Kako v. dozvola brani javni interes, ako brani? Tako sto onaj ko ima v. dozvolu - sta? Totalno ne razumem!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 18:03 - pre 156 meseci
Haha

"Onog momenta kad drzava proceni da CCNA sertifikat predstavlja dobar nacin da bi se sprecili razni problemi koji nastaju u drustvu, CCNA postace javni interes"

Ovo je za bisere :) Konislave, sedi, jedan.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 18:05 - pre 156 meseci
Citat:
Sceka: To nisam znao. Ko kaze da su vozacke dozvole 'javni interes'? Kako, u kom smislu... Voleo bih da to razumem jer nikada ni u kakvom kontekstu to nisam cuo a imam vozacku dozvolu trideset i kusur godina. A narocito ne razumem "veoma neuspesno odbranjen"?! Vozacka dozvola od javnog interesa koji je veoma neuspesno odbranjen, ako sam dobro razumeo? Kako v. dozvola brani javni interes, ako brani? Tako sto onaj ko ima v. dozvolu - sta? Totalno ne razumem!

Pozdrav!


Tako sto onaj koji je poseduje ima dokazan minimum neophodnoe vestine za bezbedno upravljanje vozilom i neogrozavanje tudjih zivota i imovine, ocuvanje cega je priznaces javni interes. Nodbranjen jednostavno jer svaka fukara danas ima vozacku dozvolu i poprilican procenat te svetine aktivno ugrozava zivote i imovinu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.57.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 18:15 - pre 156 meseci
Citat:
mmix: Haha

"Onog momenta kad drzava proceni da CCNA sertifikat predstavlja dobar nacin da bi se sprecili razni problemi koji nastaju u drustvu, CCNA postace javni interes"

Ovo je za bisere :) Konislave, sedi, jedan.


Sta je tu smesno? Kad drzava utvrdi da se u praksi desavaju mnogo problema u delu koji pokriva CCNA. CCNA postace javni interes. Isto kao sto si objasnio da je vozacka dozvola postala javni interes.
Ako se desi da mreze koje postavlja ko kako stigne, pocnu da smetaju i izazivaju opasnost, drzava ce propisati ko moze da vrsi taj posao i propisace potrebnu kvalifikaciju. Ako se Cisco nametne drzavi da njegove sertifikate proglasi merodavnim, onda ce Cisco postati obavezan isto kao vozacka.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 18:48 - pre 156 meseci
Citat:
mmix: Tako sto onaj koji je poseduje ima dokazan minimum neophodnoe vestine za bezbedno upravljanje vozilom i neogrozavanje tudjih zivota i imovine, ocuvanje cega je priznaces javni interes. Nodbranjen jednostavno jer svaka fukara danas ima vozacku dozvolu i poprilican procenat te svetine aktivno ugrozava zivote i imovinu.


To je lep opis necega i ja se apsolutno slazem i podrzavam svaku rec koju si izneo u tom opisu! Ali to nema veze sa Javnim Interesom. Evo prva stvar koja se pojavi na Netu kad se taj pojam ukuca, iako ne volim to da radim ali me bas zainteredsovalo:
http://wmd.hr/rjecnik-pojmovi-j/web/javni-interes

Ali dobro, da ne odemo previse u Off, ja se slazem sa tobom u tvom opisu ali stvarno, samo mi nije bilo kao 'fakat' jasno, ma nebitno! :))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima29.07.2011. u 19:24 - pre 156 meseci
Citat:
CCNA postace javni interes.


Upravljackoj klasi drustva kome CCNA postane javni interes, ce Staljin iz groba da zavidi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20585 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.