Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru

[es] :: Windows desktop :: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2129 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VuckoD

Član broj: 300571
Poruke: 2
87.116.135.*



Profil

icon Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru19.10.2023. u 16:21 - pre 6 meseci
Pozdrav, kao što naslov kaže, posle gašenja kompjutera da bi ga upalio moram nakon power dugmeta da stisnem reset jednom ili dva do tri puta da bi se slika na monitoru pojavila.
I pre nego što kliknem reset, kompjuter počinje da radi ali se slika ne pojavljuje na ekranu, svetli zuta lampica na monitoru.
Posle jednog, dva restarta kompjuter se pali bez problema.
Posle paljenja ne primecujem bilo kakve probleme u radu racunara.
Radio sam windowsov test memorije (mogu ponovo ako treba) nije bilo problema.

Jedna od stvari koje sam primetio je da kada je ukjucen eksterni hard, treba mu puno vise vremena da se upali nego kad nije ukljucen. Na ekranu se dugo zadrži onaj kruga sa kuglicama sto se vrte. Ranije to nije bio slucaj, palio je normalno sa sve eksternim hardom.

Ima li neko ideju šta mu je?

Pozdrav
Vuk

Edit: kada ga restartujem iz windowsa treba mu preko 3 minuta da se restartuje


[Ovu poruku je menjao VuckoD dana 19.10.2023. u 17:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru19.10.2023. u 19:20 - pre 6 meseci
Na ozbiljnim kompjuterima dugme za restart i ne postoji ako mislis ono na kucistu .

To je neki relikt proslosti iz vremena kada je postojao DOS kao operativni sistem. Na brend kompjuterima nema takvog tastera .


Znaci problem je takav da bi trebalo iskljuciti bilo softwerske bilo harderske probleme .

Najbolje bi bilo izvrsiti reinstalaciju windowsa ili ako se ima rezervi hard disk instalirati novi windows na njemu ! Od nule .

Ako se opet bude javljalo onda nije do windowsa.


Moze da se podigne i neki Live windows sa USB flesh memorije i da se vidi da li se to dogadja , ako se nema rezervni a ne zeli se reinstall na istom Hardu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 07:45 - pre 6 meseci
Ovo mi je nešto poznato ...
Kakvim kablom je povezan računar sa monitorom? Tj. koji je standrad? (VGA, HDMI ... )
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 09:06 - pre 6 meseci
Meni se nešto slično dešava na drugom monitoru. Moje rešenje je da izvadim i vratim hdmi kabl, pa se slika pojavi (na drugom monitoru).
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 10:01 - pre 6 meseci
I meni je ovo poznato od pre jedno 2 meseca.
U pocetku je bilo da treba da restartujem desktop racunar jednom, pa krene slika.
Kako je vreme prolazilo posle paljenja na POWER taster trebala su 2 RESET-a, pa krene slika,
A sada sam stigao do 3 RESETA, pa ako imam srece onda se pojavi slika na monitoru.

Racunar je povezan na Asus monitor preko VGA kabla.

Za vreme nekoriscenja monitor je u sleep modu,
pa kad se pokrene racunar LED na monitoru predje iz zuto u plavo (upaljeno).

Ali mi je cudno da se za vreme silne igrarije sa RESET-om monitor je stalno upaljen.

Hocu da kazem da i kada nemam sliku na monitoru - postoji nekakav signal
koji ostavlja LED na monitoru u plavoj boji.
Jer ako tada (u zaglavljenom modu) ugasim racunar onda
se i taj nevidljivi signal izgubi ka monitoru i pojavi se nadpis NO SIGNAL.
------------------------------

Imam neki osecaj da je problem hardverskog tipa.
Kao da su elektroliti na maticnoj ili ce PRE DA BUDE na grafickoj kartici izgubili kapacitet.

Primetio sam i to da ce racunar pre da objavi sliku na monitoru
ako je u sobi toplije na pr. 24C nego kada je 19-20C.

Ovo mi vuce da su elektroliti na grafickoj na "granici-granice" sa kapacitetom,
jer su naponi napajanja +5V i +12V stabilni.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 10:14 - pre 6 meseci
Ja sam na raznim računarima imao slična iskustva. Na jednom je bio problem drajvera za grafiku koji je na Windows 8/10 bio instaliran u compatibility modu.
To se isto dešava kad se grafika pomeri u slotu i kontakti ne dohvataju dobro. Preporučujem detaljno čišćenje od prašine komlet računara i PCI-E slota.
Naduveni kondezatori na ploči ili napajanju hoće da prave ovakve simptome.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 10:22 - pre 6 meseci
I moje iskustvo je sa jednim TV-om, koji je služio kao monitor. Imao je više ulaza, ali pošto je računar imao samo VGA, onda je taj monitor (TV) bio spojen na računar VGA kablom

Dešavalo se da prvo paljenje "probudi" monitor, a reset ga zapravo "konektuje". I to samo ponekad, jer, nekad se monitor odmah "probudi" i odradi se ceo proces i sve bude OK.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 11:48 - pre 6 meseci
Svim clanovima je isti savet

Prvo reinstalacija windowsa sa odgovarajucim drajverima . Ko ne zeli na disku koji koristi , na rezervnom ili da podigne windows sa Flas USB memorije , neku Live verziju !

Ako se ustanovi da je Windows onda reinstal itd.


Ako je Hardwer onda najcesce jesu losi kondezatori na maticnoj ploci . Mada to se najcesce desava ljudima kada iskljuce kompjuter . Kada je komjuter u hibernaciji "na spavanju" trebalo bi da ima dovoljno struje u kondezatorima da se rad nastavi .

Moze da bude i ko zna sta od hardwera , tipa napajanje i slicno.
 
Odgovor na temu

majstordaca
Zarin Dalibor
Kuca ,, Popravka svih vrsta elektronike
tv-audio, bele tehnike i racunara 30
godina.....
Srpska Crnja

Član broj: 109690
Poruke: 112
78.109.110.*



+4 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 14:54 - pre 6 meseci
Verovatno po postu da ne dobijes ni bios ekran u tom slucaju nije do windowsa..
Ubodi beeper na maticnu pa vidi da li bipne normalno jednom kratko ,, ako bipne moguce da graficka nema dobar kontakt ili je na samrti
(ako nije integrusa)..
ili ce da pisti drugacije pa ces videti sta je uzrok
moguce lose napajanje, losi kond na maticnoj , bios , cipset maticne,ne prepoznavanje rama zbog timinga ....itd..

I na kraju reset biosa obavezno !
 
Odgovor na temu

VuckoD

Član broj: 300571
Poruke: 2
87.116.135.*



Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 15:44 - pre 6 meseci
Hvala Vam svima na odgovorima, izvadio sam grafičku, promenio sam slot ram memorije i izvadio bateriju biosa na par minuta.
Posle toga više nemam problema koje sam imao, za sad sve radi kako treba.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 16:16 - pre 6 meseci
Može da bude i do oksidiranja kontakata. Nama na poslu jedan komp kukao na memoriju, mi probali umesto oba modula po jedan u svakom od slotova, sve radi kako treba, znači i slotovi i oba modula ispravni, moduli identični. Epilog: vratimo oba modula, sve radi normalno.
Dakle, ko zna do čega je bilo, ali sam davno čuo za taj fazon da se izvadi RAM, kartica ili šta već i samo vrati i sve normalno proradi. Da li stvarno kontakti mogu tako da oksidiraju ili je nešto drugo, pojma nemam, ali to je praksa: sve funkcioniše, a pojma nemašt zašto; a teorija je kad ništa ne funkcioniše i svi znaju zašto.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+35 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 16:40 - pre 6 meseci
>
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
212-200-65-72.3gnet.mts.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 16:42 - pre 6 meseci
Kada tražiš kvar, probaš jedno po jedno dok ne utvrdiš šta je neispravno. Sada ne znamo do čega je bilo
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 17:29 - pre 6 meseci
Problem je 99% u inicijalizaciji nekog od hardwera, bio to HDD, g. karta, USB periferije i sl.

Raskaci sve to, ostavi samo najosnovnije, tj. samo memoriju i gpu i onda probaj da startujes i ako pali iz prve, idi sistemom eliminacije.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 17:43 - pre 6 meseci
dato je 100 saveta a drug član nije odradio ni jedan već svoj 101-vi hahahah
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 18:40 - pre 6 meseci
Ma vazno da je proradilo
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 20:09 - pre 6 meseci
Blago vama.
Kod mene je nesto crklo,
Sad nema slike.
Ne pomaze reset vise.
Povadio graficku, a ono neka silna bravarija na njoj sa cevima.
Ima 5 raznih izlaza,

Rasturam monitor koji nema ni jedan zavrtanjn. Sve puca plastika.
Pisem sa mob-a
Gde ce ovo da zavrsi, ne znam.

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 21:17 - pre 6 meseci
Ne daj se Robi.

Evo tu je Gile , ako vredi popravljati on ce to da sredi najbolje.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 21:37 - pre 6 meseci
Laptop mi je crko prosle god.
A ovo je desktop, moje godiste.

Gigabajt, dupli bios (nemam pojma sta je to).
Izgleda odradio svoje.
Jbg, radi po ceo dan.

Ima na kucistu displej na kom pokazuje temperaturu.
Obicno bude oko 36C, a kod 5-6 otvorenih prozora ode na 38-39C.
Racunar i dalje radi, ali nema slike.

Ubodem HDMI kabl u TV.
Dobijem sliku plavu WIN desktopa
ali bez ikonica, bez sata.
Odakle taj prikaz - ne znam.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru20.10.2023. u 21:45 - pre 6 meseci
AKo je slika desktopa ( imao si isti plavi desktop wallpaper ), onda ti je gecrk monitor, a preko HDMI si dobio extended desktop.
Jel vidis strelicu misa kad povuces skroz levo ili desno na TV?

Ako pak nije to, i dobio si neku bem li ga plavu sliku, najverovatnije je crkla graficka.

To je niki AMD, pretpostavljam AM3 sa dual BIOS-om, koji sluzi ako glavni zapuca iz nekog razloga, drugi flash IC odradi restore sadrzaja BIOS-a na glavni ukoliko ploca ne moze da startuje zbog korumpiranog glavnog. To je bas ok stvarcica bila.

P.S. Dobro dosao Robinzon man

PPS, ma da, tvoje godiste komp, si lud. Tada nije bio ni tranzistor izmisljen, kakav crni komp
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Moram da restartujem kompjuter posle paljenja da bi se pojavila slika na monitoru

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2129 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.