Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot

[es] :: Windows desktop :: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot

[ Pregleda: 532 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot07.12.2023. u 20:07 - pre 4 meseca
U vikendici imam hp desk komp core 2 duo sa 4gb mem i win 10.

Bude isključen iz struje po pola god otprilike i kada ga uključim prvih nedelju dana stalno izbacuje da je batt na ploči prazna. Posle nedelju dana to više ne radi.

Jel se ona malo vaskrsne ili su neki kontakti u pitanju? Gde ima da se kupi ta bat? Vrv je ona dugmetara poneću ceo komp da ubacim i ssd pa usput i da ga testiram.

Drugo pitanje, trebaće mi da šeruje internet po kući u hotspot modu sada sa malim antenicama (tp link kartica 300 mbps) dal je core 2 duo sa 4gb i win 10 dorastao za tako nešto?

Izbacio bih veću antenu napolje a na kompu bih eventualno isto stavio veću da zrači po kući.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot07.12.2023. u 20:57 - pre 4 meseca
"Izbacio bih veću antenu napolje a na kompu bih eventualno isto stavio veću da zrači po kući."

Eto prilike da opet izbaciš još jednu antenu na krov.

Samo ne znam gde ces tu novu antenu da prikljucis na laptop,
na Wi-Fi karticun
pošto je to zahtevna VF rabota.

A laptop nema poseban visokofrekventni konektor
na kucistu,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot08.12.2023. u 07:05 - pre 4 meseca
> Jel se ona malo vaskrsne ili su neki kontakti u pitanju? Gde ima da se kupi ta bat? Vrv je ona dugmetara poneću ceo komp da ubacim i ssd pa usput i da ga testiram.

Jeste dugmetara i ima da se kupi kod kineza, viđao sam i u Lidlu, manje više i u većim marketima, jer dosta vaga koristi tu bateriju, pa ih zato drže. :)

Oznaka baterije je CR 2032.

> Drugo pitanje, trebaće mi da šeruje internet po kući u hotspot modu sada sa malim antenicama (tp link kartica 300 mbps) dal je core 2 duo sa 4gb i win 10 dorastao za tako nešto?

Brate, znam da ti je to fetiš, ali zaista batali ovakve budževine i na kupujem-prodajem kupi bilo koji polovni ruter za tipa 1000 dinara. Inače da, dorastao je i Pentium IV za tako nešto.



[Ovu poruku je menjao bachi dana 08.12.2023. u 08:18 GMT+1]
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot08.12.2023. u 08:53 - pre 4 meseca
Ne može ruter mora komp tj već imam desktop slim hp sa gore pomenutom wifi tp link karticom sa dve izmenjive antenice.

Radi sve dobro dok se vlaga ne pojača u vazduhu i onda slabi protok ipak je dva kilometra u pitanju.

Što mora komp pa traži verifikaciju u brauzeru, kada se to obavi onda posle radi dugo bez ikakvih problema.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot08.12.2023. u 11:41 - pre 4 meseca
pa ti imaš nešto što niko drugi nema?!

Wi-Fi na 2 kilometra?

Ajd što možeš da primaš signal ako je sa druge strane pojačalo velicine zamrzivaca,
ali kako Ti sa tvojom opremom dobacuješ ta 2 kilometra nazad u kontra stranu (duplex veza) ???
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot08.12.2023. u 19:18 - pre 4 meseca
Pa dobacujem sa tom tacnom montiranom iza antena :)

Mob radi perfektno na ta 2 km ali mi je malo ladno da stojim i surfujem. Jbg rešiću to sa eksternom antenom od 6 ili 8db

Trenutno mi nivo vlage u vazduhu ometa signal. Malo mu fali.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot08.12.2023. u 20:17 - pre 4 meseca
Au Bordzi, pa ti si Tacna-Fenomen !

I šta?
Ako skloniš tacnu, nema prijema? I nemaš Wi-Fi veze?
Signal pada na nulu?

Znači bez tacne = "Nisi u Dometu".

Jeli Bordzija, da te pitam:

- Da nije sve ovo neka tvoja TikTok i YT zezancija?

... pa ko se upeca, upecao se,
tog (njegov snimak) prebacuješ na pomenute mreže, pa još uzimaš i neke pare :)

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6825
*.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot09.12.2023. u 01:10 - pre 4 meseca
Mislim da si na pogrešnom pdf-u ovde je tema cr baterij za mb i domet wifija :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Hp desktop prazna baterija na ploči? Wifi hotspot

[ Pregleda: 532 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.