Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo o bagovima..

[es] :: Advocacy :: Malo o bagovima..

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 20659 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Malo o bagovima..14.10.2004. u 09:36 - pre 238 meseci
Dakle windows radi dokle god ne instalirate neki softver.

Prazan windows se verovatno nikada nece skucati, tacno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..14.10.2004. u 13:54 - pre 238 meseci
Uh treba li da stavljam screenove da kod mene nema problema?
Mislim, ako čak i ima bag - u čemu je problem? Vi znate neki OS koji nema makar 1 bag?

dinke, je l to kod tebe sve krekovan softver?

Citat:
Gojko:
Dakle windows radi dokle god ne instalirate neki softver?


Dakle, ako stavite softver sa bagovima, imaćete, zamislite čudo, softver sa bagovima.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 14.10.2004. u 15:17 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Malo o bagovima..14.10.2004. u 14:02 - pre 238 meseci
Samo na Windowsu. Linux automatski otkrije i zakrpi sve bagove.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..14.10.2004. u 14:19 - pre 238 meseci
A ne, ne.. nema tamo zakrpa.

Tamo ima jedan drugi sistem: tzv. "Nova verzija". Svaki čas otkriva se masa bagova, tako da im to sa slanjem zakrpa ne bi baš išlo, pa onda mora ovako.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Malo o bagovima..14.10.2004. u 16:50 - pre 238 meseci
E bas tako! Garant ti Kasperski skenira disk u pozadini.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 00:59 - pre 238 meseci
Ne želim da se raspravljam... koristim oba OS-a i svaki mi za neke stvari odgovara...

A ovo što kažeš u vezi baga, koji sam pomenuo (da se to dešava samo kod mene) je potpuno neozbiljno, tim pre što ne znam NIKOG kome se ista stvar, na identičan način ne dešava.

Znači, ne želim da me neko ubeđuje, probao sam na barem 50 mašina pod XP-om i problem je prisutan na svakoj, bez razlike.

Inače, nemam nikakav antivirus, nikakav firewall (osim "generičkog"), nikakve rezidentne uljeze, a broj servisa je (uključujući ATI2evxx) svega 16.

Ili je možda bag kod tebe, pošto ne radi kako je predviđeno?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 07:58 - pre 238 meseci
Citat:
tim pre što ne znam NIKOG kome se ista stvar, na identičan način ne dešava.


Dobićeš priliku da upoznaš bar jedan sistem :) Čitaj dalje.


Citat:
Znači, ne želim da me neko ubeđuje, probao sam na barem 50 mašina pod XP-om i problem je prisutan na svakoj, bez razlike.


Sigurno :)

Npr. ako ti ja dozvolim da se konektuješ na moj XP (dogovorimo se lepo sve preko ICQ) i da sam probaš da li bi to bilo ubeđivanje? Šta ako ne bude to što ti kažeš (upozorenje: neće biti tako :)?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 08:27 - pre 238 meseci
Ti si dobio preko veze neku verziju bez bagova. U javnost ne idu takve verzije, one su samo za placenike. 3ABEPA
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 08:37 - pre 238 meseci
Ma imam i source. Ne širi priču dalje.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 08:38 - pre 238 meseci
Tema savrseno odgovara ovoj vesti od juce. :)

Citat:

Undead IE bug rises from grave

By John Leyden, The Register Oct 14 2004 8:03AM

Recent updates to IE contain a serious regression that leaves systems once more vulnerable to a flaw fixed more than two years ago, according to security researchers. The vulnerability, which involves how IE processes XML files, gives rise to information disclosure risks. The security bug was patched and closed back in Aug 2002, six months after Microsoft was initially notified about it by Israeli firm GreyMagic Software, which discovered the problem. Microsoft rated the vulnerability as "moderate" when it fixed the flaw as part a cumulative update (MS02-047) to IE issued on August 22 2002.


http://www.securityfocus.com/news/9722

Vrlo interesantan nacin resavanja problema. :) Mozda su bad guys-i zaboravili na ovaj bug pa ajde da ih podsetimo, a? :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 11:07 - pre 238 meseci
Patch koji patchuje patch za patch koji krpi service pack...;)

Sta reci......micro i soft...:)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 16:12 - pre 238 meseci
Kao što rekoh, ja imam dokaze za tvoje tvrdnje. Evo jednog:
http://archives.neohapsis.com/...es/ntbugtraq/2003-q2/0028.html

a evo i drugog:
http://www.neowin.net/images/screenshots/rcxp_full.jpg

a i Dinke je potvrdio isto.

Znači, mi imamo neke "loše" verzije, a ti imaš normalnu.

Nego, tražeći razlog za pojavljivanje pomenutog baga, našao sam kako se rešava problem. Potrebno je isključiti Transition Effect u Appeariance tabu (Display). Tada problem izostaje, ali me i dalje nervira.

Molim prisutne da pročitaju bar prvi link, koji predstavlja iskustva čoveka koji je nazvao "tehničku podršku MS" da se konsultuje u vezi baga, kao i da provere moju tvrdnju kod sebe. Ako i pored svega navedenog i dalje budete tvdili (neki od vas) da bag ne postoji - OK, prihvatam, ne postoji. Verovatno mi ne radi drajver za grafičku, pa brljavi za procesorom i njegovim zauzećem. ;)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 16:20 - pre 238 meseci
Citat:
Patch koji patchuje patch za patch koji krpi service pack...;)


Najnovija verzija novije verzije nove verzije poslednje verzije poboljšane verzije.. :)




@Storm:
u pravu si. Kod mene je Transition Effects isključen. Kada se uključi, bag može da se reprodukuje.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Malo o bagovima..15.10.2004. u 16:42 - pre 238 meseci
A ja se cudim kako nikad nisam naleteo na taj bug u xp-u... i onda shvatim da nikad i ne koristim explorer za pristup fajlovima, tako da i nemam potrebe da radim 'desni klik' na fajl. Total Commander je zakon. :)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.83.beocity.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Malo o bagovima..21.10.2004. u 03:29 - pre 238 meseci
hehe.. bravo za degojsa, lepo čovek prizna kada pobiju neku njegovu izjavu..

a dok se relja ne javi sa još nekim objašnjenjem zašto se to dešava (u osnovi, da svali sve na treću-žurku :-P), možemo da biramo jedno od već ponuđenih objašnjenja u koje ćemo da verujemo..

Citat:
To sa desnim klikom je zbog shell plug-inova. Naime, programi kada se instaliraju mogu da registruju nove stavke u onom property meniju koji se pojavi kada kliknes na fajl. Meni u tom meniju stoji izmedju ostalog i Norton, Perforce, AcdSee i Partition Magic. Sto vise programa instaliras, i sto vise tih programa zeli da se ubaci u taj meni, to ce biti veca guzva.


Citat:
To sto si opisao se ne desava na drugim Windowsima - pre bih rekao da ti imas nesto instalirano u meni kao sto sam gore napisao. I da to instalirano ima bag. Proveri sta sve imas instalirano...

Na *normalnom* Windowsu, inace, kada desnim kliknes na C: u ekslopreru, iskoci ti meni i ikonica postane selektovana.


Citat:
E bas tako! Garant ti Kasperski skenira disk u pozadini.


stvarno relja, mogao bi da pitaš da te prebace u odeljenje za marketing (čujem da je bolja plata, nema stresnih rokova, etc..). evo, možeš i sve nas da navedeš kao referencu, da potvrdimo da odlično radiš taj posao..

:-P
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Malo o bagovima..21.10.2004. u 04:55 - pre 238 meseci
Promakao mi je Stormov post, procitao sam link i stvarno je tako - bag! Nisam ga provalio ranije, ali jeste, definitivno je tu, Storm je bio u pravu. Pogledacu o cemu se radi u bazi, valjda ce ga kad-tad srediti :)

Zombie, drago mi je da se brines za moj career path, ali ne brini, sve ide kako treba za sada... <kuc kuc>

Mada mislim da i ovi iz marketinga imaju kojekakve rokove, ni to nije lak posao.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..21.10.2004. u 07:50 - pre 238 meseci
Citat:
degojs: U pravu si. Kod mene je Transition Effects isključen. Kada se uključi, bag može da se reprodukuje.

Btw, probao ja juče ovaj bug na nekim novim makinama koje imaju samo Windoze instaliran i naravno bug se svuda ispoljava. Sad sam isključio "Transition Effects" ovde kod mene kući i zaista bug se onda ne ispoljava. Inače "Transition Effects" je po defaultu uključen.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..21.10.2004. u 14:40 - pre 238 meseci
Citat:
hehe.. bravo za degojsa, lepo čovek prizna kada pobiju neku njegovu izjavu..


Pa... "priznao" sam onda kad je dato tačno uputstvo kako reprodukovati bag. Ja da napamet "ubodem" da je trebalo uključiti Transition Effects, nema šanse. I to sam probao i kod kuće i na poslu i naravno ništa od baga jer su ti efekti bili isključeni na oba računara..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Malo o bagovima..22.10.2004. u 22:10 - pre 238 meseci
Uf, ja se izvinjavam sto ista pisem ovde, ali neke stvari mi nisu jasne :).

Kolicina bugova je mera kojom odredjujete koliko je neki koncept organizovanja programera ozbiljan ?

Moram priznati da ta mera (u metrickom smislu) je jedan od pokazitelja koliko je neki koncpet pogramiranja ozbiljan.

Ako izuzmemo razne organizacije rada programera da li mozemo reci da u strucnom smislu obe koncepcije (close i open source) koriste iste ako ne i slicne principe rada.

Sada je to bas pitanje, ali recimo da koriste.

Ono sto daje po meni prednos open sourcetu je mogucnost (a ne obaveza) usavrsavanja i analize (sto narocito ne koriste svi zivi, ali eto neko to voli).

Ja to gledam i malo drugacije, kako bi sada svet izgledao da se kojim slucajem Tesla nije odrekao tantijema za svaki kw elektricne energije koja se prozivede ? Da li bi imali sva ova cuda koja koriste tu istu elektricnu energiju.

Naravno Edison je bio protiv Tesle, jer je bilo koje besplatno resenje smanjivalo prodaju njegovog jedinog komercijalnog ... (naravno elektricna energija nije besplatna, ali je jeftinija).

Tako da je lepo sto se pronalaze bagovi, cak nekako interno mislim da sto se vise bagova pronalazi vise ce se i ispraviti (open source tu pomaze jer je krug ljudi koji mogu otrkiti bug siri).

Zanimljiva rasprava, ali samo pokazuje frusiranost ucesnika :). Ne znam zasto bi jedni morali da teraju druge da promene stav ? Osim ako to ne rade da bi izlecili svoje drustracije :).

Mene isto nervira kada moram da radim nesto na windowsu, i kada ne znam sta se desava na masini (jel neko nekada kucao netstat -e -a i pokusao da shvati ko koga tu ?).

Nadam se da cete jos malo da pljujete :), zabavno je citati :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..23.10.2004. u 16:31 - pre 238 meseci
Citat:
Zanimljiva rasprava, ali samo pokazuje frusiranost ucesnika :)


Da li bi mogao da nam pojasniš slučaj asistenta (ili šta već) koji ima ideju da se uvede brainfuck kao obavezno štivo za studente? U koju to kategoriju spada?

Mi ipak u svojim ozbiljno-neozbiljnim prepucavanjima ne idemo toliko daleko.

Citat:
Nadam se da cete jos malo da pljujete :), zabavno je citati :).


Pljuc!

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Malo o bagovima..

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 20659 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.