Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1129377 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.03.2013. u 18:50 - pre 136 meseci
Citat:
LeonaFelix:
I ja sam ga dugo cekala da odgovori, cak mi jos nije odgovorio na pitanje u vezi placanja (mada sam odgovor dobila ovde), a napisala sam mu mail prije 15 dana. Jankovic mi je preko skype spomenuo da je vrlo zauzet i da dnevno dobija mnogo mejlova i poziva, tako da smo mi na skype razgovarali 20 min.
Obavjesti me kada dobijes odgovor od njega da mozemo da uporedimo odgovore i da se uvjerimo da nije neka prevara. Ustvari ja sam sigurna da je agencija regularna, imam takav osjecaj ali ipak treba biti oprezan...

Znaci mislis da nije potrebno da pisem Visi fizioterapeut , vec je dovoljno Physiotherapy. A sta mislis kako da napisem visa medicinska skola?

I naravno, hvala ti za odgovore


Danas sam razgovarao sa Jankovicem iz future 30min.Rekao mi je slicno sto i vama.Placam 1750 NZ$ kad se potpise ugovor,420 ambasadi u Hagu i 5000 kad se vizira pasos.Procedura traje od kad prikupis sve papire jos oko 2-3 meseca dok emigraciono obradi slucaj.Aplicira se za radnu vizu i tad nemora da se polaze IELTS.Radna viza je obicno 2 ili 3 godine i posle toga ces morati da polazes tamo u NZ IELTS i da konkurises za stalni boravak PR. Sa NZ PR mozes da radis i zivis u AU bez ikakvih ogranicenja.Supruga ce biti nosilac vize posto je kuvar.Normalno moras da znas engleski da bi mogao osnovno da se sporazumes na poslu.Takodje mi je rekao da krajem aprila dolazi u Beograd pa ce mo da se vidimo ali do tad moramo da prikupimo sve papire i predamo amplikaciju.Ponovo ce da se cujemo sutra uvece.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 13:00 - pre 136 meseci
Ljudi, ne moze sa NZ PR da se zivi i radi u Australiji. Samo sa drzavljanstvom! A i sa drzavljanstvom ne mora taj zahtev da se odobri ako ste na primer bili krivicno osudjivani.
Ne verujte agentima koji vam to obecavaju.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 21:30 - pre 136 meseci
Citat:
noskich: Ljudi, ne moze sa NZ PR da se zivi i radi u Australiji. Samo sa drzavljanstvom! A i sa drzavljanstvom ne mora taj zahtev da se odobri ako ste na primer bili krivicno osudjivani.
Ne verujte agentima koji vam to obecavaju.


Kontaktirao sam jednu kompaniju iz AU u vezi posla i odgovorili su mi ako imam PR NZ da mogu da radim kod njih u AU bez ikakvih ogranicenja.Gledao sam ove tvoje linkove pa mi nista nije jasno, zasto bi moglo sa AU PR da radis u NZ a da ne moze obrnuto? Sto se mene licno tice meni to sad netreba niti mi je toliko bitno da li moze ili ne mada nevidim razlog zasto bi me agent lagao kad sam mu rekao da bi dosao u NZ a AU nisam ni pominjao a on mi je rekao da sa NZ PR imam ista prava kao i sa AU PR i da je to isto kao kad bi recimo u Srbiji otisao iz Kragujevca u Beograd.
Registrovan sam na sajtu NZ za migraciju gde mi oni periodicno salju detaljne poruke o zivotu u NZ i svemu sto je bitno za nekoga ko dolazi sa porodicom pa cu im poslati meil i javicu sta su mi odgovorili.
 
Odgovor na temu

Moracikus
DNA
Melbourne

Član broj: 299208
Poruke: 10
*.brodm3.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 21:47 - pre 136 meseci
Znam curu iz NZ koja ima srpski pasos i NZ PR.
Svaki put kada dolazi u AU turisticki, treba da vadi vizu.
Tako da mi ta prica Mr Jankovica malo cudno zvuci
OI OI OI
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 22:05 - pre 136 meseci
Nevezano za Jankovica ja gde god sam gledao za posao u AU su mi rekli da ako imas NZ PR mozes da radis bez ogranicenja.
 
Odgovor na temu

Moracikus
DNA
Melbourne

Član broj: 299208
Poruke: 10
*.brodm3.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 22:28 - pre 136 meseci
Mozes li da nam tacno preneses kako su ti to rekli? Ovdje se na drugaciji nacin komunicira nego na Balkanu.
Ima mnogo skrivalica iza pojedinih izraza i obicno ono sto nije tebi u korist se ne potencira nego samo onako provuce kao dio neke od recenica.
Poslije shvatis da je taj dio ustvari glavna stvar u cijeloj prici.
Dobro je da na vrijeme pocnes da se navikavas na takav nacin komuniciranja, specifican za anglo-saksonski svijet.
OI OI OI
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 22:36 - pre 136 meseci
Ako imam odgovarajucu NZ radnu vizu odnosno PR da mogu da radim u AU.
Kad pogledas na 90% posto oglasa u AU pise da mozes da mozes da radis ako si drzavljanin NZ i ako imas odgovarajucu radnu vizu za NZ odnosno PR.
 
Odgovor na temu

Moracikus
DNA
Melbourne

Član broj: 299208
Poruke: 10
*.brodm3.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 22:50 - pre 136 meseci
Daj mi da pogledam taj tipican oglas
OI OI OI
 
Odgovor na temu

lebuaatstate

Član broj: 309559
Poruke: 19
*.lnse3.woo.bigpond.net.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 23:22 - pre 136 meseci
Pozdrav svima,
mogu NZ da zive i rade u Au na nekoj 444 (mislim da je to broj) vize,moj momak je NZ drzavljanin i radi i zivi u Au.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2013. u 23:27 - pre 136 meseci
Nije tipican oglas za vecinu oglasa ti stoji da mozes da radis u AU ako si drzavljanin NZ ili imas odgovarajucu radnu vizu.Konkretno ovo je kompanija BHP BILITON koja potrzuje dosta radnika razlicitih struka u rudarstvu.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.03.2013. u 08:49 - pre 136 meseci
Da li ti meni verujes ili ne to je potpuno nebitno.
Zeleo bih da se izbegne DEZINFORMISANJE DRUGIH.
100% sam siguran da NZ PR ne donosi nikakva prava u AU, dok AU PR donosi ista prava kao NZ PR u NZ.

Citat:
rolee:
Nije tipican oglas za vecinu oglasa ti stoji da mozes da radis u AU ako si drzavljanin NZ ili imas odgovarajucu radnu vizu.Konkretno ovo je kompanija BHP BILITON koja potrzuje dosta radnika razlicitih struka u rudarstvu.


To za drzavljane NZ i pricam sve vreme, to je OK, NZ PR ne mogu. Cak i kao drzavljanin tvoje pravo boravka i rada u AU nije 100% zagarantovano, vec treba da se odobri od strane Imigracionog odeljenja. Pogledaj malo border control TV show, mali milion Kivija su vratili jer su bili krivicno osudjivani.

 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.03.2013. u 09:23 - pre 136 meseci
Citat:
noskich: Da li ti meni verujes ili ne to je potpuno nebitno.
Zeleo bih da se izbegne DEZINFORMISANJE DRUGIH.
100% sam siguran da NZ PR ne donosi nikakva prava u AU, dok AU PR donosi ista prava kao NZ PR u NZ.



To za drzavljane NZ i pricam sve vreme, to je OK, NZ PR ne mogu. Cak i kao drzavljanin tvoje pravo boravka i rada u AU nije 100% zagarantovano, vec treba da se odobri od strane Imigracionog odeljenja. Pogledaj malo border control TV show, mali milion Kivija su vratili jer su bili krivicno osudjivani.


Nisam ja rekao da neverujem tebi ili bilo kome drugom ja samo prenosim sta su meni rekli.
Ipak svaka inmormacija na kraju moze da se proveri kod nadleznih sluzbi.
 
Odgovor na temu

begeristajn
nezaposlen
nema
Beograd

Član broj: 312704
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.03.2013. u 09:54 - pre 136 meseci
Nazalost je tacno ovo sto je napisao NOSKICH. Moji sestra i zet koji zive u Pertu imaju mnogo prijatelja koji su DRZAVLJANI Novog Zelanda. Oni sami potvrdjuju pricu da su morali da sacekaju pasos da bi se dokopali Australije. Sa PR Novog Zelanda u srpskom pasosu ne moze da se udje u Australiju.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.03.2013. u 10:50 - pre 136 meseci
Citat:
rolee:
Nisam ja rekao da neverujem tebi ili bilo kome drugom ja samo prenosim sta su meni rekli.
Ipak svaka inmormacija na kraju moze da se proveri kod nadleznih sluzbi.


Vec sam ti postovao pre linkove ka sajtu Imigracionog koji tu tvrdnju opovrgava, ali si ti i dalje nastavio pricu po starom.
 
Odgovor na temu

Moracikus
DNA
Melbourne

Član broj: 299208
Poruke: 10
*.brodm3.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.03.2013. u 12:56 - pre 136 meseci
Link za oglas???
OI OI OI
 
Odgovor na temu

DjV
Djordje V
Beograd

Član broj: 312815
Poruke: 3
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.03.2013. u 18:20 - pre 136 meseci
Postovanje svima. Hteo bih da pitam par stvari, nadam se da neko moze da mi odgovori. Isao sam na national visas australia i prosao online assessment. Poslali su mi mail da sam taj deo uspesno prosao, da imam dovoljan broj bodova, pise 60, meni se cini malo al' ajde i pise da odem na drugi deo gde pisem svoje podatke, status, radno mesto, iskustvo, zdravstveno stanje itd... Moje pitanje sada glasi, da li da uzmem nekog agenta ili da i dalje nastavim sam da popunjavam pa sta bude? Ne bih voleo negde da pogresim, da se zeznem... Jel imate neki predlog sta da radim? Kome da se obratim, gde da idem, sta kako... :) Inace po zanimanju sam frizer, gledao sam sajtove za posao i vidim da u oglasima saloni traze iskusnog frizera... Poz i hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

mirab
Mira Budimcic
profesor engleskog jezika
Gradiska, BiH

Član broj: 312966
Poruke: 1
..able.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2013. u 18:49 - pre 136 meseci
pozdrav svima, profa sam engleskoga u Bosni, uradila visaassesment test za obe zemlje ispunjavam uslove samo mi treba posao tamo ...hehe da "samo" :D

pitanjce glasi posto vise ne mogu citati forum,citam satima i oke zezaju vec dobrano itd da li neko ovdje zna kako i na koju caku da nadjem poslodavca? radno iskustvo imam, raznoranih kurseva Cambridga (2005 - ), Bell International Bedgebury,UK(2008) znaci prosto mi treba poslodavac tamo da mogu da apliciram za vizu boravisnu i radnu
hvala
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2013. u 20:24 - pre 136 meseci
Jedino preko oglasa da konkurises za posao ali malo je teze naci poslodavca odavde ili sponzorstvo. Za AU moras da imas polozen IELTS da bi konkurisala za sponzorstvo.
www.seek.au
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2013. u 20:25 - pre 136 meseci
www.seek.com.au
 
Odgovor na temu

MimiKimi
zarko paspalj
...
...
beograd

Član broj: 104196
Poruke: 33



+10 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2013. u 13:35 - pre 136 meseci
Razgledam oglase za poslove u AU (Melburn konkretno) i nesto me zanima. Da li su plate navedene u oglasima bruto ili neto? Jel oduzet porez ili se tek od toga oduzima?
I da li je stvarno 25% porez na plate i da li na visinu poreza utice visina plate (da li je 25% porez bez obzira da li plata 20k ili 120k) ?
Jos jedna stvar me zanima? Sta, tj. ko se moze smatrati rodjakom u AU na koga se mozes pozvati u apliciranju? Koliko blizak mora bit? Samo 1. koleno? drugo?
Konkretno, imam u Melburnu brata od strica koji je tamo 15 god. Ali nasi ocevi nisu rodjena braca. Koliko to vlasti tamo smatraju validnim rodbinskim vezom?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1129377 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.