Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1128846 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2013. u 14:23 - pre 136 meseci
Za precizan odgovor morace da ti odgovori neko ko je u AU.
Sto se tice poreza nije isti za palatu 20k i 120k nego kad je veca plata veci je i porez.
Plate su vecinom bruto pa se odbija porez ako nije bas navedeno izricito da je neto.
Za rodjaka u tvom slucaju trebalo bi da moze.
 
Odgovor na temu

DjV
Djordje V
Beograd

Član broj: 312815
Poruke: 3
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2013. u 20:33 - pre 136 meseci
Posto mi niko ne odgovara na pitanje da probam neko drugo, mozda ne znae bas sve :) Pre 2 nedelje sam na sajtu National visas website uradio neki test za bodove, posle toga sam popunjavao ostale stvari koje su trazili. Prvo su mi cestitali da sam jedan od ljudi koji je uspesno prosao test bodova bla bla, posle par dana mi je stiglo da popunim jos nesto, i to sam popunio. Posle toga su mi poslali mail da nastavim dalje. Pise da moram da uplatim 450$ i da cekam dalja uputstva. Danas su mi opet poslali mail kako je proslo 2 nedelje od popunjavanja i da ukoliko imam pitanja da im posaljem mail ili da se cujemo preko skype-a. Moje pitanje je da li je to neka zajebancija ili nije? Da li vam je poznat taj sajt itd...? Hvala svima. Poz
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.com
Via: [es] mailing liste



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.03.2013. u 05:49 - pre 136 meseci
>
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.03.2013. u 05:52 - pre 136 meseci
Citat:
DjV:
Posto mi niko ne odgovara na pitanje da probam neko drugo, mozda ne znae bas sve :) Pre 2 nedelje sam na sajtu National visas website uradio neki test za bodove, posle toga sam popunjavao ostale stvari koje su trazili. Prvo su mi cestitali da sam jedan od ljudi koji je uspesno prosao test bodova bla bla, posle par dana mi je stiglo da popunim jos nesto, i to sam popunio. Posle toga su mi poslali mail da nastavim dalje. Pise da moram da uplatim 450$ i da cekam dalja uputstva. Danas su mi opet poslali mail kako je proslo 2 nedelje od popunjavanja i da ukoliko imam pitanja da im posaljem mail ili da se cujemo preko skype-a. Moje pitanje je da li je to neka zajebancija ili nije? Da li vam je poznat taj sajt itd...? Hvala svima. Poz


To ti je obicna agencija koja naplacuje svoje usluge u vezi migracije.Kod njih nemozes da prodjes jeftinije od 15-20.000$ za ceo proces!
 
Odgovor na temu

johnny beg
Nikola Milanović
Niš, Srbija

Član broj: 311342
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.03.2013. u 12:48 - pre 136 meseci
ja sam računao da sve ukupno izlazi 4-5k evra, dal je moguće da agencija uzima 3-4 puta više? to je ogromno ugrađivanje!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.03.2013. u 12:59 - pre 136 meseci
Ja znam lika rumuna koji je za 6.000e sa svim troskovima zavrsio sve papire za Australiju i otisao. Tipa 3.000e je bila agencija a 3.000e ostali troskovi.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.03.2013. u 15:30 - pre 136 meseci
Citat:
Branko Santo: Ja znam lika rumuna koji je za 6.000e sa svim troskovima zavrsio sve papire za Australiju i otisao. Tipa 3.000e je bila agencija a 3.000e ostali troskovi.


Daj reci preko koje je to agencije otisao pa da idemo.Ako hoces da citas ima na ovom forumu sve pisano o troskovima od ljudi koji su sve to prosli.Za cetvoroclanu porodicu samo uplata za vizu sad po novom je 3900$ pa priznanje diplome i iskustva pa IELTS test pa jos skrivenih troskova.Da ne pomiljemo sto najmanje treba da poneses 5-6000$ za stan i zivot dok nenadjes posao,naj jeftiniji avion je 3500 eur.To ti je sve bez agencije.null
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.03.2013. u 15:56 - pre 136 meseci
Citat:
johnny beg: ja sam računao da sve ukupno izlazi 4-5k evra, dal je moguće da agencija uzima 3-4 puta više? to je ogromno ugrađivanje!


Ako kreces preko neke agencije treba da utvrdis sa njima na pocetku sve ukupne troskove, pa pre bilo kakve uplate da potpises ugovor sa njima a ne kao sto su tebi rekli upati 450$ pa cekaj dalja upustva, i sve da iproveravas da li su registrovani kao i firma i taj skim pricas da li je registrovan kao agent.Ako se prijavljujes regularno na bodove onda ti po mom misljenju agent netreba a ako ta agencije moze da ti obezbedi sponzorstvo onda je to nesto drugo brze odlazis i ceka te siguran posao odma po dolasku.Meni je jedna agencija trazila da uplatim 200$ da bi mogli da razgovaramo dalje posto su mi isto tako rekli sve pozitivno, a kad sam rekao da necu da placam unapred i da mogu da potpisem ugovor da cu da platim 5000$ kad mi nadju sponzorstvo vise se nisu javljali.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.03.2013. u 08:25 - pre 136 meseci
Ne znam po novom kako je ali on je prosle godine otisao ali znam da je 2-3 godine radio na tome. Greska moja ako se nesto promenilo sa troskovima.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.03.2013. u 09:41 - pre 136 meseci
Citat:
Branko Santo: Ne znam po novom kako je ali on je prosle godine otisao ali znam da je 2-3 godine radio na tome. Greska moja ako se nesto promenilo sa troskovima.


Kako se zove agencija preko koje je otisao?
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.03.2013. u 09:17 - pre 136 meseci
Citat:
Razgledam oglase za poslove u AU (Melburn konkretno) i nesto me zanima. Da li su plate navedene u oglasima bruto ili neto? Jel oduzet porez ili se tek od toga oduzima?
I da li je stvarno 25% porez na plate i da li na visinu poreza utice visina plate (da li je 25% porez bez obzira da li plata 20k ili 120k) ?


Koju god cifru da vidis lepo upises u textbox " Enter your taxable income in dollars: " na ovome sajtu http://www.taxcalc.com.au/ i kliknes Calculate pa ces videti koliko ces platiti taxu i koliko ce tebi ostati.

Isto na tome sajtu imas koliko i kako se placa u odnosu na platu koju imas.



Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.03.2013. u 21:28 - pre 135 meseci
Da li predstavlja problem ili prednost ako ja ili spouse imamo dvojno državljanstvo (nije u pitanju ni jedna od zemalja Komonvelta)?

Da li u nekom trenutku treba o tome obavestiti DIAC, ukoliko apliciram za vizu 189 ili 190?

Hvala unapred.

[Ovu poruku je menjao Hedgehog dana 16.03.2013. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.03.2013. u 23:03 - pre 135 meseci
Da li predstavlja problem ili prednost ako ja ili spouse imamo dvojno državljanstvo (nije u pitanju ni jedna od zemalja Komonvelta)?
Irelevantno.

Da li u nekom trenutku treba o tome obavestiti DIAC, ukoliko apliciram za vizu 189 ili 190?
Da, u formularima na pitanje o drzavljanstvima moras navesti sva drzavljanstva koja imas.
 
Odgovor na temu

Jovanovic Sonja

Član broj: 313110
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.03.2013. u 14:15 - pre 135 meseci
Pozdrav,
Nova sam na forumu pa neka mi neko ne zameri ako je vec dao odgovor na moje pitanje jer nisam uspela da procitam sve.
Potreban mi je savet tj. putokaz jer se vec mesecima vrtim u krug. S'porodicom zelim da se iselim za AU. Problem je nastao kada sam za informacije o iseljenickim vizama u ambasadi dobila odgovor da se sve vize vezane za iseljenje obradjuju direktno preko sajjta www.immi.gov.au . Stranica posecena vise puta,prevodjena ali nikako da se pomerim sa polazne tacke. Ukoliko neko ima sl.iskustva neka me posavetuje jer imam dosta pitanja a ne znam kako da dodjem do odgovora.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2013. u 03:55 - pre 135 meseci
Citat:
Stranica posecena vise puta,prevodjena ali nikako da se pomerim sa polazne tacke. Ukoliko neko ima sl.iskustva neka me posavetuje jer imam dosta pitanja a ne znam kako da dodjem do odgovora.


U ovom slucaju ako niste u stanju da se pomerite sa polazne tacke a ceo sajt ste prevodili vise puta jedino preostaje da se nadje imigracioni agent i da mu se plati da to uradi umesto vas.
Forum sluzi za besplatne savete i odgovore na konkretna pitanja, a ne da neko ovde besplatno pripremi celu prijavu za imigraciju nekome drugom. To zahteva vreme i trud i zato se placa.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2013. u 05:35 - pre 135 meseci
@norskich: potpisujem tvoju izjavu. @Sonja: zaista je malo prostora i vremena da ti neko odvoji za ovo što si pitala. Prvo, nisi napisala čime se bavite ti i muž? Koliko godina imate? Ništa od toga ne znamo a ti ipak tražiš nekakav odgovor od nas, što nije ok.

Ja bih ti preporučio da instaliraš Google Chrome browser (koji ima ugrađen prevodilac), onda fino ideš na http://www.immi.gov.au/ i kad ti se otvori stranica na vrhu te Chrome pita da li da prevede stranicu na tvoj default jezik (recimo da je to srpski) i kad prevedeš onda ideš na Finding a Visa iliti Traženje Vize (to dugme se nalazi gore levo) i onda prolaziš kroz sva pitanja i daješ odgovore i vidiš da li odgovaraš za neku vizu. Otprilike je to to.

P.S. stigao sam u AUS sa ženom pre nekoliko dana i zaista su prvi utisci odlični! Pozz svima i hvala na odgovorima koje ste mi davali!
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2013. u 06:43 - pre 135 meseci
Citat:
knyazs: @norskich: potpisujem tvoju izjavu. @Sonja: zaista je malo prostora i vremena da ti neko odvoji za ovo što si pitala. Prvo, nisi napisala čime se bavite ti i muž? Koliko godina imate? Ništa od toga ne znamo a ti ipak tražiš nekakav odgovor od nas, što nije ok.

Ja bih ti preporučio da instaliraš Google Chrome browser (koji ima ugrađen prevodilac), onda fino ideš na http://www.immi.gov.au/ i kad ti se otvori stranica na vrhu te Chrome pita da li da prevede stranicu na tvoj default jezik (recimo da je to srpski) i kad prevedeš onda ideš na Finding a Visa iliti Traženje Vize (to dugme se nalazi gore levo) i onda prolaziš kroz sva pitanja i daješ odgovore i vidiš da li odgovaraš za neku vizu. Otprilike je to to.

P.S. stigao sam u AUS sa ženom pre nekoliko dana i zaista su prvi utisci odlični! Pozz svima i hvala na odgovorima koje ste mi davali!


Puno srece i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2013. u 07:26 - pre 135 meseci
Da li neko od vas koji ste uspijeli emigrirati u Au ima blog ili znate nekoga da je vodio virtualni dnevnik (moze i engleska varijanta)...

@knyazs Cestitke, puno srece!



>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2013. u 09:05 - pre 135 meseci
@Sken...

Ako može na engleskom
http://www.bobinoz.com/blog/category/moving-to-australia/

inače Bob ima i sajt pa možeš da pogledaš, ima raznih stvari. Ja sam tek počeo da ga čitam.


@knyazs

Čestitke i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2013. u 13:17 - pre 135 meseci
Jel isao neko skorije na zdravstveni pregled u IOM?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1128846 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.