Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641917 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.10.2012. u 16:25 - pre 141 meseci
Ne samo statistička greška, nego se i realna razlika u snazi od komada do komada istog motora kreće u granicama znatno većim od 3 KS.

A ima i drastičnijih slučajeva, kada se na pojednim verzijama motora urade značajni zahvati koji se osetno održavaju na snagu, ali fabrika radi očuvanja linije označavanja na zvaničnim oznakama to ne promeni.

Dobar primer za to je motor VW 1,8T koji je u toku svoje proizvodnje doživeo suštinske izmene koje znatno povećavaju snagu i poboljšavaju vreme odziva (ugradnja kovane radilice, potpuno elektronskog gasa, većih dizni, drugačijih klipova, i na kraju veće turbine i varijabilnog vremena otvaranja ventila), pri čemu je sve vreme zvanični nivo snage najslabije verzije držan na 150 KS.

Ali to ne znači da VW tako uvek radi, jer kod recimo 1,8TSI motora varijabilno vreme otvaranja ventila je ugrađeno tek u najnoviju verziju koju ima novi A3 2012, pri čemu je samo zbog toga oficijelni nivo snage dignut sa 160 na 180 KS. Ostaje pitanje zašto kada je tu identičnu stvar uradio na 1,8T, VW to nije propratio povećanjem zvanične snage iako je dobitak u snazi samo zbog toga približno isti, što se jasno vidi i na performansama modela sa takvom verzijom motora.

I u pravu je Žare za razloge označavanja i poreklo vrednosti kao npr. 224 KS, razlog je taj što se brojem KS najlakše i najbrže definiše vrsta motora.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.10.2012. u 16:41 - pre 141 meseci
PA dobro, mogu da se potpuno slozim i sa tom varijantom objasnjenja.

Ali je to manje zanimljiva stvar od obicaja da se u JEDNOJ recenici spomene i potrosnja od 2 litre i snaga 224KS..TO je pravo saniranje..

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.10.2012. u 17:11 - pre 141 meseci
Citat:
Nemanja:
Da, bas ti, kada sam gledao jos nisu imali opis.

EDIT : (sinoc sam bio previse umoran da komentarisem )to je opis sa iste prezenetacije na kojoj su teorijski bili i novinare hrvatke auto revije, ali su se izgleda zanimali drugim stvarima ... Uglavnom, mislio sam na njihov opis "video review" koji rade za sve popularnije modele. Ali i ovde je bilo znacajno sto su napomenuli da samo verzije preko 120 KS imaju multi-link ogibljenje, znaci verzije 1.6 TDI i 1.2 TSI koje ce biti najpopularnije na ovim prostorima imace losije ogibljenje nego prethodni modeli. Ocigledno su znali da ce sve oci biti uprte u cene golfa, i to bazne 1.2 TSI verzije, uostalom kao sto je bilo i ovde na forumu i sve su ucinili da bude sto jeftiniji. Ali kao i do sada, normalan golf se ne moze kupiti za manje od 20-tak hiljada evra.
Uprkos tome, ne sumnjam da ca na "What Car" sajtu naslediti 6-icu kao najbolji mali porodicni auto nekoliko godina unazad :)


[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 27.10.2012. u 10:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 27.10.2012. u 10:34 GMT+1]


P cekaj sad, da li je moguce to da je bas tolika razlika u oceni izmedju ova 2 automobila?

http://www.whatcar.com/car-rev...lass-hatchback/summary/26139-5

http://www.whatcar.com/car-rev...golf-hatchback/summary/25456-5

I to je jos u pitanju sada, vec stati Golf 6?!

Koliko je verovati ovim Enlezima sa whatcara? Nikada ih nisam gledao do sada kada si ih spomenuo kao nekakvu referencu za ocenjivanje.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.10.2012. u 21:25 - pre 141 meseci
Citat:
Zarko Silic: P cekaj sad, da li je moguce to da je bas tolika razlika u oceni izmedju ova 2 automobila?

http://www.whatcar.com/car-rev...lass-hatchback/summary/26139-5

http://www.whatcar.com/car-rev...golf-hatchback/summary/25456-5

I to je jos u pitanju sada, vec stati Golf 6?!

Koliko je verovati ovim Enlezima sa whatcara? Nikada ih nisam gledao do sada kada si ih spomenuo kao nekakvu referencu za ocenjivanje.


Izgleda da Englezi spadaju u one koji vole da "pipkaju " :) Salu na stranu, jednostvano su ga ocenili kao skupa igrackicu (u odnosu na klasu kojoj pripada), lose izrade (za svoju cenu), sto opet nece smetati ciljnoj grupi, ali ga verovatno nece kupiti oni koji prate auto-sajtove, vise oni koji prate sajtove za modu ...

Inace su , bar po meni, prilicno realni, ukoliko se izuzme Ford Mondeo :) ... Naprimer, posle Golfa Mk6, najbolji auto u toj klasi je po njima Qashqai. Dok je kod polovnjaka na prvom mestu Kia, upravo zbog jako brzog gubitka vrednosti u prvih par godina, zbog cega nije dobar kao nov, ali je zato idealan za vozilo staro par godina ( plus duga garancija ). Znaju da pohvale ali i da ocrne ( kao u ovom slucaju Mercedesa ).

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.10.2012. u 23:40 - pre 141 meseci
To je sigurno neki Hitler-jungen hakovao ovaj engleski sajt?

Ovoliko zvezdica Golf ne dobija ni u Nemackoj.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 13:57 - pre 140 meseci
Krenula sedmica i u Srbiji. Pocetna cena benzin 17000, dizel 19500 EUR. Sa jedne strane dosta je skuplji od astre i fokusa, a sa druge strane nijedan od njih(ako sam dobro video) ne nudi turbo motor za 17k.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 16:46 - pre 140 meseci
Ako se ogranicimo na Srbiju, turbo benzinski motor sigurno nije prednost... Ali ona ce i tako u ukupnoj prodaji ucestvovati sa par stotina vozila godisnje ... Vise blize statistickoj gresci nego procentu.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 19:19 - pre 140 meseci
mislim da se polako menja situacija kod nas po pitanju goriva. U principu sad ne bi trebalo da se strahuje od motora sa turbinom (mislim na benzinske naravno) ali bi trebalo kupovati svakako Euro Premijum gorivo. Verujem da je običan 95 na mnogim mestima muljav.

Bilo kako bilo, ja bez obzira što nemam turbinu kupujem samo Euro Premijum i auto stvarno radi maksimalno mirno.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 19:44 - pre 140 meseci
20000 eura za Golfa, i to početna cijena! Jebus, save me.
Ima li iko obraza da kaže kako to nije preskupo?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 20:49 - pre 140 meseci
Ako se poredi sa recimo novim I30 ili Ceed-om zaista je skupo (mada sam je negde pročitao da G7 startuje od 15,5k, a ne od 17k).

Ali I30 se već nudi sa popustom od 500 evra, tako da se verzija I30 sa solidnom opremom i 1,6 CVVT motorom od 126 KS može dobiti već za 12,700 evra, što je značajno manje od Golfa.

Sve u svemu, igranka se nastavlja i sa novim modelima iako cenovni odnosi nisu promenjeni.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 21:41 - pre 140 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ako se poredi sa recimo novim I30 ili Ceed-om zaista je skupo (mada sam negde pročitao da G7 startuje od 15,5k, a ne od 17k)


U vestima juce je bilo da krece od 17 koliko stoji i u katalogu na sajtu. Ti si verovatno procitao ovde tako da moze da se desi da odmah startuje i akcija, nije nemoguce.

Citat:
Osnovni model se trenutno nudi po akcijskoj ceni od 15.500 evra, što se odnosi na model pokretan 1.2 TSI agregatom, dok je za 1.6 TDI dizel potrebno izdvojiti 19.000 evra.


Inace, danas sam ga prvi put video uzivo u saobracaju. Interesantno je da je bio parkiran preko puta tako da sam ga spazio perifernim vidom i nekako sam odmah znao da nije sestica :). Valjda zato sto znam da je krenuo sa prodajom pa i obracam paznju vise, a i stop lampe koje zalaze ostro u zadnji bocni deo bas upadaju u oci. Sa druge strane je bila sestica pa sam ih na kratko "uporedio" i meni bar novi izgleda bolje, nekako mu ostre crte bolje stoje i vidi se da je noviji.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 22:13 - pre 140 meseci
G 7 je dosta bolji od G 6 tako da za činjenicu da startuje sa nižom cenom nego prethodnik možemo da zahvalimo:

1. Agresivnim Korejancima koji su dramatično oborili cene i svi ostali, hteli-ne hteli, moraju da ih prate.

2. Svetkoj krizi, koja uslovljava da svaki brend iz svog i menadžmenta, a i iz inženjersko-tehničkih resursa, mora da iscedi sve što može.

Ranije sam već napominjao da danas celokupnu svetsku autoindustriju Korejanci pritiskaju "odozdo", a Nemci "odozgo", tako da za ostale ostaje sve manje mesta.

Novi I30/Ceed i novi G7 su veoma dobar dokaz toga.

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 22:33 - pre 140 meseci
aj neka neko iskreno kaže da li bi dao 17k evra za auto koji ima 85 ''konja''? Ili 15500 ako je na akciji, svejedno...

Sve je OK, pristojna osnovna oprema, solidan(odličan) kvalitet, dobro ime, po meni nije ružan (nije inventivan ali nije ni ružan)
Sve je super, ali motor od 85 konja koji je pri tom očigledno softverski namerno ugušen da bi mogla kasnije da se gradi cena, je nešto što je nedopustivo za te pare.
Mogu da shvatim da novi Aveo ima atm. motor 1.2 od 70 konja od koga staruje ponuda, pa onda taj isti motor sa 85 konja koji je malko skuplji, ali cena osnovnog Aveo je 9000!!!
Za praktično duple pare i za motor koji je dodatno punjen meni je taj podatak o snazi praktično uvredljiv.

I džabe sve priče da ima visok obrtni momenat i štatijaznam šta. Taj motor je ugušen kako bi se kasnije gradila cena, što je možda i OK ali sigurno nije OK da mu je cena toliko visoka sa tako podešenim motorom.

Mislim, 1.2 sa turbom da ima 85 konja!!! To je meni stvarno fascinantno... Pa Clio nam dolazi sa 0.9 motorom od 90 i valjda 105 ili 110 konja (ne mogu sad da tražim tačan podatak) a prethodni TCE je ima 115 konja iz 1.2 litre takođe.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 22:54 - pre 140 meseci
Nemoj se toliko vezivati za tu cifru konja. U kia ceed 1.4 motor ima 110 konja pa je u realnom životu slabiji od istog tog od 85 ks.

Da je skup, jeste ali tako to ide u auto industriji. Oni znaju da je taj auto bolji od konkurencije i razliku naplaćuju eksponencijalno. Cenovno i po kvalitetu je mnogo bliži a klasi, audiju a3 i bmwu 1, nego meganu, astri i hyundaiu.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 22:55 - pre 140 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:

1. Agresivnim Korejancima koji su dramatično oborili cene i svi ostali, hteli-ne hteli, moraju da ih prate.



U Nemackoj je Hyundai 1.6 dizel po ceni veoma priblizan Golfu, da ne kazem ima istu cenu ... 1.4 benzinski motor je jeftiniji. Ukoliko je u Srbiji Hyundai toliko jeftiniji onda je to neka druga cenovna politika.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 22:59 - pre 140 meseci
Citat:
etjen: aj neka neko iskreno kaže da li bi dao 17k evra za auto koji ima 85 ''konja''? Ili 15500 ako je na akciji, svejedno...


Ovo može biti tema za jednu ozbiljniju analizu, rekao bih i psihološku :)

No, meni je još zanimljiviji odgovor na to pitanje koji je već dat samom činjenicom da akcija postoji.

Dakle, uveznik je uspeo da spusti cenu sa 17 na 15,5 k i to ne na lepe oči, nego na količinu naručenih auta, i odlučio se da u toj većoj količini naruči upravo taj, dakle najmanji motor od 85 KS.

To je direktan pokazatelj koja verzija G7 će se kod nas kupovati, a to je onda i odgovor na ovo tvoje pitanje.

Lično, ispod 2,0 TDI sa 150 KS ne bih razmišljao, a šteta je što u G 7 ne ugrađuju 1,8 TSI (kome je sada ubačena i varijacija ventila i snaga mu se približila 200 KS). Ako neko želi da vidi šta radi stari model Škode Oktavije 1,8 TSI sa oficijelnih 160 KS u rukama (ludog) saobraćajca, to može da vidi na sledećem klipu.

Da budem sasvim precizan, ni u kom slučaju ne odobravam takvu vožnju, ali ko želi, ovo može da mu posluži kao ilustracija (klik)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.11.2012. u 23:41 - pre 140 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic
Dakle, uveznik je uspeo da spusti cenu sa 17 na 15,5 k i to ne na lepe oči, nego na količinu naručenih auta, i odlučio se da u toj većoj količini naruči upravo taj, dakle najmanji motor od 85 KS.



Kakve lepe oci? Cenu je spustio zato sto sve manje ima mutavih.

Vise od 500 eura ne mogu dobiti na onu cenu sa Zapada, u protivnom ako bezobrazno nastupe sa cenovnom politikom, odose kupci na druga mesta

http://suchen.mobile.de/auto/v...e=2012-01-01&ambitCountry=


Da podsetim, od nove godine samo PDV se placa.

P.S. Nsam vozio ovaj TSI od 86 ks, ali jesam onaj od 105 KS koji nema blage veze sa mortorioma koje spominjete u temi a koji su deklarisani na 110 i vise konja.
Mada se po podatku to ne moze videti, u praksi je to ogromna razlika.

Nesto slicno kao kada bi se poredio onaj nesretni Avensis od 147 KS (ili Acord od 150 ks) i recimo AUM Vagov motor od 150 KS.
 
Odgovor na temu

Ljutenica_Zimnica
student

Član broj: 231844
Poruke: 68
94.228.236.*



+80 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 00:08 - pre 140 meseci
Golf 7 1.2 TSI 86ks je 15.500e. Zet je vec pazario, a ja bio sa njim cele nedelje na test voznjama (blago meni). Probali smo i30, fokusa, ceed, aurisa, megana.

U svakom slucaju taj Golf 7 1.2 TSI od 86ks ubrzava od 0 do 100 za 11.9 sekundi. Sto konkurencija postize tek sa nekih 125ks (+-10ks) i vecom potrosnjom goriva. Sedmica je puno laksa od sestice i otpor vazduha je smanjen za cak 10%. Enterijer sedmice u osnovnoj verziji se ne moze porediti sa recimo interijerom hyundai-a ili kie. Jednostavno se ne mogu svrstati u isti kos.

Sve je perfektno uklopljeno u milimetar. Bez nekih zazora ili prepusta. Materijali su kvalitetniji. Cela tabla je odradjena sa ukusom. Gomilu dugmica zamenjuje 5'' touch displej koji se nalazi u osnovnoj varijanti. Nisam strucnjak, ali ga cenim da bi recimo jedna kia ceed sa ovako kvalitetnim enterijerom i ovakvim materijalima kostala sigurno 15k evra, ali ne bi mogla da nadomesti taj osecaj prilikom voznje, kao ni kvalitet ostalih elemenata.

Bez obzira na 86ks u voznji deluje dosta jace i agresivnije od konkurenata. Verujem da ce bas ovaj model biti dosta popularan kod nas. 15,5k evra je odlicna cena za ovaj automobil. Ne znam da li je to marketing, promotivno/akcijska cena, ali ce konkurencija morati da uradi neku gimnastiku ako zeli da drzi kakav/takav korak. Naravno, ovo za marketing je subjektivno misljenje, sve ostalo su de facto cinjenice. Nisam zaludjenik za auta, niti drzim stranu golfu 7. Pokusavam da budem sto objektivniji.
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 00:43 - pre 140 meseci
Za te pare ima nova Astra 1.6t 180ks u Enjoy opremi na akciji kod Komnen...

Ali ako se uzme u obzir da mora da se toci u njega euro-premium, nije bas ni jeftin za voznju.
Ne sumnjam da će se u Srbiji prodavati kao lud, ipak to je Golf, a kupuje se onaj najjeftiniji.


 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 08:37 - pre 140 meseci
Ja ne znam ko lupa ovolike minuse,svima. Milanovic je od mene dobio plus, da se ne krijem.
Nece mi biti jasna ta filozofija vagena (sada bi neko,pa i ne treba,nisi strucnjak)ali sam korisnik istih,ne svojih,ali KORISNIK.
1.2 i bilo koja konjaza.Sta sa time.Pa kako mozes nafilovati tamica,da ima tovarni prostor od veceg kamiona,vecu nosivost i nasta bi to licilo.

Koliki je vek motora sa 1.2 kubika i tih 85 konja + klimaaa.Sta kada se budu kupovali ovde kao drtine.I opet da ponovim.Porodica od 5 clanova sa stvarima

koja krece na odmor, je posle puta u toj "limuzini" spremna odmah da uskoci u to more ali kao SARDINE jer je i takav osecaj..

Slazem se sa poredjenjem golfa sa kijom i hjundajiem.To i jeste rang za poredjenje..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641917 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.