Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641938 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 20:50 - pre 140 meseci
Nije fazon. Pitanje je ozbiljno.

Karavani se obicno baziraju na sedan verzijama istog modela. Zbog loseg plasmana svojih vozila i nedostatka kapitala, Mazda je bila prinudjena da objedini ova 2 modela: hedzbek i karavan pa su na taj nacin stvorili izum koji je baziran na sedanu, izgleda kao karavan, a prtljaznik ima manji od hedzbeka.

Vrlo inteligentno. Zar ne?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 20:53 - pre 140 meseci
U pravu si to jeste poprilican minus za toliko duzi auto da nema bolje iskoriscen prostor ili veci gepek ili oba.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16374



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 21:17 - pre 140 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Karavani se obicno baziraju na sedan verzijama istog modela. Zbog loseg plasmana svojih vozila i nedostatka kapitala, Mazda je bila prinudjena da objedini ova 2 modela: hedzbek i karavan pa su na taj nacin stvorili izum koji je baziran na sedanu, izgleda kao karavan, a prtljaznik ima manji od hedzbeka.

Vrlo inteligentno. Zar ne?

Mazda zadnjih 20 godina nema karavana u seriji 3!

Ja bas ne vidim kako to trojka izgleda kao karavan?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 21:37 - pre 140 meseci
Koliko puta za redom treba da ponovim jedno te isto da bi to neko ukapirao?

Citat:
Karavani se obicno baziraju na sedan verzijama istog modela.


Nije logicno da se nesto zove hedzbekom a da mu je dimenzija identicna sedanu.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16374



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 21:40 - pre 140 meseci
Ja i dalje ne kapiram sta hoces da kazes?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 21:47 - pre 140 meseci
Kako ne kapiras.

Sedan je limuzina jednog modela
Karavan, wagon, variant, itd su modeli bazirani na limuzini, sedanu....

Hedzbek je skracena verzija istog modela (bar 20 do 30 cm). Ona mora biti manja i kompaktnija od limuzine. Ona to i jeste kod proizvodjca koji imaju para da naprave to kao svet.

Branko Santo je poredio Mazdu 3 sa Golfom, a trebao ju je porediti sa Golfom Variant obzirom da su oba ta bazirana na svojim sedan verzijama. Mazda na Saloonu, a VW na Jetti.

Jel sad jasno?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 21:58 - pre 140 meseci
To su očigledne definicije, ali u slučaju ove Mazde ja to ne bih tako tumačio.

Mazda je po meni u ovom slučaju od sve nemoći da napravi model koji bi bio na pravi način konkurentan, išla najprimitivnojom metodom, a to je nasilno povećavanje spoljašnjih dimenzija kako bi neuki kupci pomislili da se radi o autu koji je bar pola klase iznad.

Možda su time i uspeli da pridobiju određen broj neukih kupaca koji kupuju auto "na metar", ali kod iole obaveštenijih koji analiziraju šta zaista dobijaju kod auta, to može biti samo kontraproduktivno.

Nemam nikakvu dilemu da bih pre uzeo novi I30 ili Ceed nego bilo koju verziju te Mazde, a porediti je sa G7 nema smisla.



 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 22:08 - pre 140 meseci
A koji japanski auto u Golf klasi ima karavan varijantu ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16374



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 23:06 - pre 140 meseci
Citat:
Zarko Silic


Nije logicno da se nesto zove hedzbekom a da mu je dimenzija identicna sedanu.

Ta logika nije primenjiva na japanske automobile.

Citat:
Nebojsa Milanovic: T
Mazda je po meni u ovom slučaju od sve nemoći da napravi model koji bi bio na pravi način konkurentan, išla najprimitivnojom metodom, a to je nasilno povećavanje spoljašnjih dimenzija kako bi neuki kupci pomislili da se radi o autu koji je bar pola klase iznad.

Možda su time i uspeli da pridobiju određen broj neukih kupaca koji kupuju auto "na metar", ali kod iole obaveštenijih koji analiziraju šta zaista dobijaju kod auta, to može biti samo kontraproduktivno.

Da nije malo preterano nazivati nekoga neukim?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 23:32 - pre 140 meseci
Da li ja nekog smatram neukim je za ovu temu potpuno irelevantno. Ono što je za ovu temu relevantno je pitanje šta je Mazda dala sa tih 20-30 cm veće dužine u odnosu na konkurenciju?

Pitao sam Branka Santa koji je taj višak prvi pomenuo, i on je odgovorio da je tek nakon što sam ga o tome pitao shvatio da su to ustvari mana te Mazde.

Zato isto pitanje upućujem i tebi:

Šta je Mazda donela najvećim spoljašnjeim dimenzijama u klasi, koju konkretno prednost to donosi u odnosu na recimo G7 ili I30?

Ono što je Mazda time sigurno izgubila, to je:

1) Povećana težina auta i sve posledice toga

2) Nepotrebno povećanje spoljne dimenzije sa manama koje to nosi (oko parkiranja, manipulacije, itd)

3) Značajno veći troškovi proizvodnje koji se, da ne bi uticali na cenu, moraju kompenzovati smanjenjem opšteg kvaliteta auta. 30 cm je gotovo 10% više i u tolikom procentu kvalitet svega ostalog mora biti smanjen samo zbog toga.

Osim toga, prilikom razmišljanja o Mazdi ne treba zaboraviti da su transportni troškovi za nju enormni, a njih je kupac takođe platio kroz cenu, a i carina za Mazdu je najmanje 10% (možda i više), što je takođe uračunato u cenu.

Dakle, da bi imala istu cenu kao G7, svaki kilogram ili ako hoćete, svaki kubni decimetar te Mazde u proizvodnji mora biti jeftiniji za više od 30% nego ista mera G7 (koji inače ima vrlo niske troškove proizvodnje).

Svako ko ume inženjerski ili ekonomski da zamisli tok proizvodnje može da razume da nešto što je u samoj proizvodnji više od 30% jeftinije od nečeg drugog napravljenog najsavremenijom tehnologijom, da to mora biti lošije.

Međutim, ja kao kupac ne bih imao ništa protiv te Mazde (ili bilo kog sličnog auta), kada bi ona i koštala 30% manje od G7.

Ali problem je što ona košta isto kao premium model, ili drugim rečima, košta 30% više od budžet modela (kao što je I30), a to kao kupac već ne mogu da svarim.

Po čemu ti smatraš da je Mazda 3 dobra kupovina?

Isto pitanje postavljam i Šćeki koji bi mogao da odmori malo od lupanja minusa i da pokuša da razume neki post pre nego što mu lupi minus. Mnogo korisniji na forumu bi bio ako bi nekada nešto i rekao na temama na kojima samo lupa minuse.




 
Odgovor na temu

Ljutenica_Zimnica
student

Član broj: 231844
Poruke: 68
94.228.236.*



+80 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.11.2012. u 23:52 - pre 140 meseci
Citat:
etjen:
evo mogu ja da kažem - Renault Scenic, http://www.renault.rs/nova-voz...cka-vozila/scenic/scenic/cene/
i to su redovne cene, dakle bez nekih akcija i bitnijih popusta.
Ali na stranu to, i ja ne volim kupovinu kola na metar, samo je stvarno smešno određivati best buy, a ako se to već radi, to sigurno nije Golf po ovoj ceni.

U poredjenju sa Scenic-om koji si postavio - G7 definitivno jeste bolja kupovina.
Dakle Poredimo Renault Scenic Authentique 1.6 16V (110ks) vs. Golf 7 1.2 TSI (86ks) jer su cenovno tu negde, a ti navodiš Scenic kao bestbuy
Evo i zasto:

Citat:
etjen:
Po veličini - nije.

Scenic je vise porodični kombi pa i ne može da se poredi sa Golfom 7 po prostoru. Ako je suditi samo po veličini, onda je Scenic bolji i od BMW s1, Audi a3 itd, a sa druge strane je npr Dacia Lodgy veca od Scenic-a, ali po mom misljenju ne i bolja.

Citat:
etjen:
Po količini opreme - nije.

Wrong. Po kolicini opreme, G7 jeste bolji u osnovnom paketu.
Dakle, navodicu samo sta G7 nema od opreme koju Scenic ima (podaci iz PDF-a sa zvanicnog sajta):
- Automatsko paljenje sva 4 žmigavca u slucaju naglog kocenja
- Tritackovni sigurnosni pojasevi na svim sedištima
- Auto bez kljuca - kartica Renault
- Elipticna halogena svetla podesiva po visini
- Razni pretinci na sedistima

A sada sta G7 ima, a Scenic nema:
- Elektricni podizaci stakla i nazad
- Suvozacevo sedište podesivo po visini
- Ima rezervni tocak (Scenic ima kit za popravku)
- Detekcija zamora
- Varijabilni pod prtljažnika
- Elektronski imobilizator
- Elektronska kontrola zakljucavanja diferencijala
- Indikator probušene gume
- "Climatronic" automatski klima uredjaj za vozaca i suvozaca
- Elektricna parkirna kocnica "Auto Hold" funkcija parkirne kocnice
- Start/Stop sistem sa rekuperacijom za ustedu goriva
- "Composition Colour" infotainment uredjaj Ekran 5" osetljiv na dodir

Citat:
etjen:
Po sigurnosti - kao i ostali manje-više.

Ne znam ko je sigurniji. Verujem da su oba auta sigurna. A mrzi me da googlam i uporedjujem testove.

Citat:
etjen:
Po ceni - nije.

Wrong again. G7 je 15,500e, a Scenic je 15,700 € + doplata za metalik boju.

Citat:
etjen:
Po kvalitetu izrade - može biti.

Dobro da si bar za jednu stavku priznao da je G7 bolji ;)

Citat:
etjen:
Po performansama motora - nije.

Wrong again.
Po performansama su slicni. Golfu 7 1.2 TSI (86ks) od 0-100km/h treba 11,9 sekunde, dok je Renault Scenic Authentique 1.6 16V (110ks) za stotinku sporiji. Neka bude da cak i da isto ubrzavaju, opet motor kod G7 trosi mesovito 4,9l dok Scenik trosi 7,4l. Sto je cak za 2,5l vise od G7. Malo li je?

Citat:
etjen:
Dakle, Golf je kao i uvek - kvalitetan, dizajnerski nezanimljiv

Dizajnerski nije nezanimljiv, vec ima klasicniji izgled od ostalih automobila. To se narocito vidi u odnosu na azijsku auto industriju. I bas taj klasicniji izgled mu omogucava da ne ispadne iz trenda tako brzo, pa i nakon 7god on izgleda vizuelno jako dobro. bas kao sto je to slucaj i sa Audi 3. Ali o ukusima ne vredi puno razglabati.

Citat:
etjen:
U Srbiji u odnosu na konkuranciju - skup.

Skuplji malo od konkurencije ali za tu razliku u ceni se dobija puno vise.

Citat:
etjen:
Ako tu dodamo i cenu kaska i rizik od krađe, dolazimo do zaključka da to definitivno ne može biti best-buy (iako je best-buy skoro potpuno subjektivna stvar)

Ja bih svakom preporucio kasko za novi automobil. Bilo to da je G7 ili Dacia Sandero. Sto se tice rizika od kradje, ne budi siguran da si bezbedan ako imas npr Scenic.
Da dodam da je G7 skoro izasao i da nece zastariti narednih 4-5 godina. Jos jedan plus koji ide u prilogu G7 je da ce nakon recimo 7god (kada neko bude resio da ga proda) imati puno vecu cenu od Scenic-a. Tako da nijedna stavka nije zanemarljiva.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 00:06 - pre 140 meseci
Citat:
Ljutenica_Zimnicaakle, navodicu samo sta G7 nema od opreme koju Scenic ima (podaci iz PDF-a sa zvanicnog sajta):
- Automatsko paljenje sva 4 žmigavca u slucaju naglog kocenja
- Tritackovni sigurnosni pojasevi na svim sedištima
- Auto bez kljuca - kartica Renault
- Elipticna halogena svetla podesiva po visini
- Razni pretinci na sedistima


Samo mala ispravka, onako na prvu loptu.

-Golf ima utomatsko paljenje zmigavaca jos od 2003. godine u svim svojim modelima; od trenutka kada se poceo primenjivati kontrolni modul za kontrolu svetala (ovo se ne smatra dodatnom opremom kao sto se ni papucica gasa ne smatra dodatnom opremom pa se i ne naglasava posebno).

- Karticu nema ali hvala Bogu sto nema jer to nije prednost vec mana. Da sad ne objasnjavam zasto. Golf 7 ima nesto slicno sto takodje nije sretno resenje.

- Elipticna svetla nema (i dobro je sto nema), ali zato ima odlicna svetla koja se, vec ne znam od kada podesavaju po visini. Mozda jedno 15 godina u nazad.

- Pretinaca oba auta imaju dovoljno. Mozda i previse.


itd.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
bakara:
Ta logika nije primenjiva na japanske automobile.





Slazem se. Previse se takve logike ne moze primeniti na japaske automobile




[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 18.11.2012. u 01:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 00:13 - pre 140 meseci
Uveli i u golfu karticu kao doplatu tj. paljenje bez ključa.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 01:07 - pre 140 meseci
Valjda na opstu radost aktuelno "pomilovanih"

Inace, veoma sam zadovoljan sto G7 ima u dodatnoj opremi i elektro- podizace na zadnjim vratima, ta "logika" je nepoznata kod "japanaca"
Ili ima elektropodizace ili nema, ne razlikuju se "prednja" i "zadnja" vrata, zarad bedne ustede sacice evara...


Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 01:20 - pre 140 meseci
To je još i super ušteda, meni je najfascinantnije što na japancima samo vozačev podizač ima one-click spuštanje/podizanje do kraja dok ostali moraju da drže dugme.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 09:04 - pre 140 meseci
"Na Japancima"?
Pravi primer generalizacije. To za podizače nije tačno, gledajući po mojim primerima. I šta sad?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 09:27 - pre 140 meseci
To držanje komande podizača meni recimo ne smeta, jer omogućava da se lako i precizno delimično otvori prozor.

Ima tu mnogo većih razlika od razlike u upravljanju prozorima, a neke sam već naveo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 09:29 - pre 140 meseci
Slazem se da je jako los primer generalizacije.

BTW sta nije tacno u cenovnom rangu 20000 evra? Ili preko trideset, tipa Audi A4, svojevremeno(pre krize)..

Da li postoji po kontinentima(Azija, Evropa, Australija, Amerika), gde su na odredjen nacin "zaokruzena" trzista(pa i birokratski, sto je nebitno), putnicka vozila srednje klase koja nemaju podizace na zadnjim vratima, da kostaju izmedju 15 i 20k€, i koja su?

Poz

P.S.

Poenta je sasvim druga. Po meni je sramotno da se nekom automobilu, koji nije nimalo jeftin, i pretenduje da bude naj naj u nekoj "klasi", kao "oprema" navodi nesto sto je trivijalno. Sramotno i uvredljivo. Postoje mnoge dobre stvari, dobra resenja, koja sasvim solidno mogu da "pohvale" vozilo i istaknu njegove prednosti(niko ne istice mane u reklamama, na NAMA je da ih osvetlimo), ova uvreda je verovatno tupavost strucnjaka za marketing...kao da su svi opijeni nekakvim formiranjem javnosti, pa su odlebdeli u neke oblake iracionalnosti..

[Ovu poruku je menjao vladd dana 18.11.2012. u 10:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 10:18 - pre 140 meseci
@Ljutenica_Zimnica

Gde je tvoj zet uzeo Golfa za 15.500eura? Na sajtu VWa pise da je pocetna cena najjeftinijeg 1.925.641,93din. To je 17.000eura. a nigde ne pise o akciji.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 10:31 - pre 140 meseci
Ima kad odeš u salon.

@storm

Ja to samo viđah na japancima, moguće da su se na novima otvorili za sve prozore. Nemoj mi sad nabrajati francuske ili nemačke japance(nisan i mazda) kao relevantne predstavnike.


@nebojsa

Prekidač ima dve pozicije, da držiš i spuštaš i kad pritisneš dalje onda se spušta do kraja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641938 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.