Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910528 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.kdsinter.net.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 15:47 - pre 129 meseci
Citat:
Nemanja:
Ja sam temu za povrat madjarskog drzavljanstva pokrenuo pre nekih 10-tak godina na ES-u, posto sam imao osnova za to , ne vezano za ovaj novi zakon. Trebao si onda videti komentare ovde na ES-u... tipa "Nama je dobro i nase sprsko drzavljanstvo..." Sada nesto ne vidjam vise te patriote na forumu.


Zauzeti su batinanjem pedera, to im je atraktivnije od foruma po Internetu... I drustveno pozeljno u danasnjoj Zgrbiji, nazalost...
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.catv.broadband.hu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 18:04 - pre 129 meseci
Citat:
panadol:
zanima me da li se u mađarsku može ući samo sa lakcím kártya, u slučaju ponovnog uvođenja viza, pošto čujem da je izglasan mehanizam za njegovo brzo uvođenje u slučaju da neka zemlja šengena to traži...

Ne moze, ja sam probao. Mora ili pasos ili licna karta.
 
Odgovor na temu

Miks87

Član broj: 314999
Poruke: 9



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 18:26 - pre 129 meseci
Citat:
pedja91_nss:
Citat:
Paladium2: Molim za pomoc ako je neko iz BiH predavao dokumentaciju, u svim rodnim listovima od moje bake, majke, mom rodnom listu i od djece ima rubrika gdje se upisuju maticni brojevi od roditelja, a nigdje nisu upisani, samo kod jednog djeteta koje je rodjeno prosle godine su upisani maticni brojevi roditelja (od mene i supruge). Kad sam pitao u Opstini rekli su mi da se maticni brojevi tada nisu upisivali u izvode, i da se to upisuje tek od prije dve-tri godine... Bojim se da mi Madjari nece napraviti problem zbog toga... Ako je neko vec predavao dokumentaciju iz BiH molim da mi samo kaze da li su bili upisani maticni brojevi od roditelja u Izvodu Rodjenih.



U mojim srpskim izvodima takodje nisu bili upisani matični brojevi i nije bilo problema prilikom predaje.



Pa tad se jednostavno jmbg nije upisivao i nema podataka za to.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
..2.169.wireless.dyn.drei.com.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 11:11 - pre 129 meseci
Citat:
gajo2:
Citat:
panadol:
zanima me da li se u mađarsku može ući samo sa lakcím kártya, u slučaju ponovnog uvođenja viza, pošto čujem da je izglasan mehanizam za njegovo brzo uvođenje u slučaju da neka zemlja šengena to traži...

Ne moze, ja sam probao. Mora ili pasos ili licna karta.

@gajo2 ti zivis u Budimpesti, ako dobro vidim? Mozes li dati neki komentar za kupovinu nekretnine u Hu?
Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 15:06 - pre 129 meseci
http://www.rts.rs/page/stories...0%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B5.html
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 15:07 - pre 129 meseci
Ovo je cisto malo,da se ne siri bezpotrebna panika po forumu!
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 17:18 - pre 129 meseci
Ima li neko ko zna odlicno madjarski da mi pomogne nesto oko prevoda par pitanja i odgovora, da mi prevede sa srpskog na madjarski? Ako ima neko voljan da pomogne može li na pp.. Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 17:20 - pre 129 meseci
Citat:
pedja91_nss:
Citat:
Paladium2: Molim za pomoc ako je neko iz BiH predavao dokumentaciju, u svim rodnim listovima od moje bake, majke, mom rodnom listu i od djece ima rubrika gdje se upisuju maticni brojevi od roditelja, a nigdje nisu upisani, samo kod jednog djeteta koje je rodjeno prosle godine su upisani maticni brojevi roditelja (od mene i supruge). Kad sam pitao u Opstini rekli su mi da se maticni brojevi tada nisu upisivali u izvode, i da se to upisuje tek od prije dve-tri godine... Bojim se da mi Madjari nece napraviti problem zbog toga... Ako je neko vec predavao dokumentaciju iz BiH molim da mi samo kaze da li su bili upisani maticni brojevi od roditelja u Izvodu Rodjenih.



U mojim srpskim izvodima takodje nisu bili upisani matični brojevi i nije bilo problema prilikom predaje.

Nadam se da ce i sa mnom tako biti...
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 20:57 - pre 129 meseci
"Dje je Ba zapelo"?
Februar još uvek nije rešen a mart ni da se osmehne
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.kdsinter.net.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 21:23 - pre 129 meseci
Citat:
joksla:
Ovo je cisto malo,da se ne siri bezpotrebna panika po forumu!


Ako smo spali na to da verujemo socijalistima, kukala nam majka... Inace taj Ruzic mi bas uliva poverenje, skoro kao Slobo pre bombardovanja...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 21:39 - pre 129 meseci
Citat:
joksla: Ovo je cisto malo,da se ne siri bezpotrebna panika po forumu!


Rece clan izvrsne vlasti RTSu. Huh, dobro je, sad se osecam sigurnim da nece uvesti vize, na trenutak sam se zabrinuo...
wtf?!?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2013. u 22:48 - pre 129 meseci
Ne bih ulazio u politicke rasprave,mozete se vi isprdavati koliko hocete,ali i prethodna vlast se bas dobro pokazala i uradila puno toga za 12 godina,jako puno.To sto sam postavio svako moze da gleda iz svog ugla,a ako vi nadjete nesto pouzdanije objavite i prosvetlite me!
 
Odgovor na temu

branac1

Član broj: 309642
Poruke: 19
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2013. u 14:29 - pre 129 meseci
Da li neko moze da ostavi link ili da napise broj telefona i adresu za predaju dokumenata u Morahalom?
Nisam mogao da nadjem na forumu, hvala.
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.kdsinter.net.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2013. u 14:29 - pre 129 meseci
Citat:
joksla:
Ne bih ulazio u politicke rasprave,mozete se vi isprdavati koliko hocete,ali i prethodna vlast se bas dobro pokazala i uradila puno toga za 12 godina,jako puno.To sto sam postavio svako moze da gleda iz svog ugla,a ako vi nadjete nesto pouzdanije objavite i prosvetlite me!


Ja se ne isprdavam, jedini politicar koji je nesto uradio za mene je Viktor Orbaan, a SVAKA srpska vlast je ravna cunamiju, bez obzira na stranacke boje. Voleo bih da se jedno jutro probudim u nekoj zapadnoj zemlji i da na TV-u cujem da je nad Srbijom uveden strani protektorat.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2013. u 15:25 - pre 129 meseci
Imam dva pitanja prvo je, koliko se ceka na termin u kiskunhalas-u,jer tamo planiram predati,
drugo uradila sam prevod papira medjutim posto sam hrvatske papire prvo morala prevoditi na srpski pa tek onda na madjarski sad mi je to sve spojenu sa malim konopcem i ne znam da li da izvadim papire na srpskom jer su na cirilici jer verujem da madjarima nista ne znace ili da nista ne diram i sve tako da predam?
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2013. u 15:33 - pre 129 meseci
Nemoj nikako to raditi. Taj konopcic se zove jemstvenik i u bojama je srpske trobojke, ako je tumac iole ozbiljan.

Srpsko madjarski tumac prevodi sa srpskog a ne sa hrvatskog. Tako je po zakonu. Moj brat je imao takva dokumenta iz hrvatske i naravno da problema nije bilo.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2013. u 15:53 - pre 129 meseci
Ja nisam radio dupli prevod vec sam sve dokumente iz Hrvatske direktno prevodio i predao,meni niko nista nije rekao....
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2013. u 16:22 - pre 129 meseci
ovlasceni prevodioci za srpski jezik mogu da prevode samo dokumenta koja je izdala nekadasnja SFRJ, a koji su izadti unutar SR Hrvatske SFRJ.
dakle, prevodioci za srpski jezik NE mogu da prevode dokumenta koje izdaja danasnja Republika Hrvatska. To su dva RAZLICITA jezika, tehnicki su razliciti, svet ih priznaje kao razlicite i mi smo ih sami priznali kao razlicite zvanicno.

dakle prevodi hrvatskih dokumenata idu ovako:
mozete da nadjete prevodioca u Srbiji koji je ovlascen i za madjarski i za srpski i za hravtski!!! u tom, i samo u tom, slucaju ide jedan prevod jer taj prevodilac stavlja svoj jedan jedinstveni pecat koji garantuje da je on ovlasceni prevodilac za SVA TRI jezika.

mozete da zatrazite da vam se prevede prvo sa madjarskog na hrv pa tek onda na srpski. samo tu kombinaciju madjarski - hrvatski ne mozete naci u srbiji, jer srbija ne izdaje takve pecate - uvek je srpski u kombinaciji. dakle, takve prevodice mozete naci u samoj madjarskoj ili hrvatskoj.

ili idete prvo prevod sa hrvatskoj na srpski pa tek onda na madjarski. prevodi bi trebalo da budu uvezani, sa tom trakicom.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2013. u 16:33 - pre 129 meseci
Ja opet kazem meni su direktno prevodili hrvatske papire na madjarski,da li zato sto je tumac u isto vreme za srpski i hrvatski ili ne,ja ne znam, ali dobio sam jedan prevod,jos su me na predaji pitali decidno "ovi dokumenti su iz Hrvatske?" posto sam dosao sa srpskim pasosem,rekao sam da jesu,pregledali su i to je bilo to
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2013. u 16:38 - pre 129 meseci
Ma ne morate to zaista da radite, pitajte jos jednom u konzulatu, ali nisu oni blesavi znaju da je to isto, uostalom to je za interne potrebe, Madjarska odredjuje pravila, dakle kad bi hteli mogli bi da kazu i da ne treba prevod (tj. da ce njihovi prevodici to uraditi prilikom obrade), ili da prevedes sam (ovo ima za neka dokumenta valjda za englesku vizu), a kad bi hteli opet mogli bi da kazu da dokumenta moraju biti prevedena kod ovlascenog tumaca u Madjarskoj overeno apostilom. Dakle mogu i da pojednostave, i da zakomplikuju, a ovo je neka zlatna sredina.

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 16.09.2013. u 18:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910528 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.