Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910300 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 18:35 - pre 113 meseci
ono sto sam ja cuo iz prve ruke, sa jedne od zakletvi u Budimpesti, 99% ljudi na zakletvi su Madjari, koji perfektno govore;
bude po jedna, dve osobe iz srbije ili rumunije i sl. ali to budu neki izuzeci, npr. studenti madjarskog, filolozi i sl.;

kada sam ja predavao u Madjarskoj, bila je npr. devojka iz vojvodine sa madjarskim imenom i prezimenom, otac madjar,
ja sam mislio 'ona sigurno dobija zbog imena', a ispalo je medju prvima je dobila odbijenicu;

sve u svemu, vrlo je tesko izvuci zakljucak i pravilo, ko dobija a ko ne; mislim da je njima bitno i zanimanje, diploma,
opšti utisak, ali i to ne mora da znaci nista; znam ljude koji su prestiznih/pozeljnih zanimanja a dobili su odbijenice.
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 18:45 - pre 113 meseci
Ok..Svuda je drugacije, ja samo kazem svoja iskustva. Cak je bio jedan onako malo stariji momak, dosao je sa mamom i zajedno su popunjavali kod jednog sluzbenika neke papire i usput dodatno pre zakletve proveravaju svakom jezik. Mama je uglavnom pricala, pa je taj sluzbenik skontao da slabije momak zna da prica pa je njega poceo da ispituje sve i svasta, mada standardna pitanja, sta radi, hobi, cime se bavi firma itd, po meni je klimavo odgovarao. Zatim mu je rekao da sedne sa strane i saceka konzula, da ona odluci da li ce proci ili ne, i ipak su ga pustili sa nekim osnovnim nesigurnim znanjem, cak 2 pitanja nije razumeo pa mu je sluzbenik ponudio par odgovora, pa su se skontali. Tako da, sve zavisi gde se prijavis i ko te ispituje i kako su raspolozeni.
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 18:51 - pre 113 meseci
jasnoo, bas mi je i cilj da ljudi kazu svoja iskustva sa imenima, ljudi svasta pricaju i donose svakakve zakljucke. ja iskreno mislim da nema nikakvih pravila, jednostavno im se moze kako hoce.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 19:15 - pre 113 meseci
Citat:
Maslacak123:
Pozdrav svima,
ovaj forum pratim vec godinu i po dana, sad konacno i ja imam neko iskustvo da vam predocim.
Juce sam bila na konzularnim danima u Novom Sadu.


Citat:
pekavac:

Predao sam papire na konzularnim danima u Rumi početkom oktobra meseca.


Citat:
koko86:
U Somboru bi isto trebali biti konzularni dani u aprilu, ali rekli su samo ako se dovoljno ljudi prijavi.


ljudi, znam da je ovo sto cu vam reci OFF, ali za jedan datum, u jednom gradu, se desi konzularni dan, a ne dani. Dakle vi ste predali na konzularnom danu, a ne na danima. Isto ko sto je u osnovnoj bio sportski dan, a ne dani. Naprosto upada u oci
asdf
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 19:39 - pre 113 meseci
Citat:
milos.hu: ljudi, znam da je ovo sto cu vam reci OFF, ali za jedan datum, u jednom gradu, se desi konzularni dan, a ne dani. Dakle vi ste predali na konzularnom danu, a ne na danima. Isto ko sto je u osnovnoj bio sportski dan, a ne dani. Naprosto upada u oci


Lako je tebi Milose sada da nas ispravljas i na madjarskom i na srpskom :-) kada si ti sve ovo vec zavrsio ;-)

Pozz.
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 20:06 - pre 113 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Maslacak123:
Pozdrav svima,
ovaj forum pratim vec godinu i po dana, sad konacno i ja imam neko iskustvo da vam predocim.
Juce sam bila na konzularnim danima u Novom Sadu.


Citat:
pekavac:

Predao sam papire na konzularnim danima u Rumi početkom oktobra meseca.


Citat:
koko86:
U Somboru bi isto trebali biti konzularni dani u aprilu, ali rekli su samo ako se dovoljno ljudi prijavi.


ljudi, znam da je ovo sto cu vam reci OFF, ali za jedan datum, u jednom gradu, se desi konzularni dan, a ne dani. Dakle vi ste predali na konzularnom danu, a ne na danima. Isto ko sto je u osnovnoj bio sportski dan, a ne dani. Naprosto upada u oci


Mnogo ti hvala na tvom doprinosu ovoj temi. Jako je pomoglo.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 20:11 - pre 113 meseci
a i mogli bi da budu konzularni dani zasto ? pa danas Ruma sutra Novi Sad prekosutra Temerin i cela ta serija dana ispadnu konzularni dani
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 20:15 - pre 113 meseci
a i mogli bi da budu konzularni dani zasto ? pa danas Ruma sutra Novi Sad prekosutra Temerin i cela ta serija dana ispadnu konzularni dani
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 22:02 - pre 113 meseci
Citat:
Magyar2014:
eto, to je najgore sto moze da se desi..
sve uredno predano, a na kraju nista posle toliko truda i vremena cekanja...
i meni je preko 9 meseci, nikakve provere, poludecu ako mi urade isto ovo.

mislim da nema tu svrhe traziti obrazlozenje, ili ga nece dati ili ce dati nesto nakaradno, uopsteno..
predaj ponovo, ali nisam pametan gde, sada vlada opste misljenje kako je beograd sigurniji, i ako tamo predas sigurno se dobija i nema provera,
ali izgleda da ni to vise nije slucaj... mozda bolje da predas u budimpesti, makar neces morati opet da cekas 3 meseca na termin.


Citat:
Razer87:
Hladno jutro, i još hladniji tuš...

Posle 9 meseci od predaje u ambasadi u Bg, stigla mi je juče odbijenica na kućnu adresu. Nikakvih dodatnih provera nisam imao u međuvremenu, za jezik me je službenica lično pohvalila i rekla da očekujem poziv na zakletvu, čak smo nastavili da pričamo i posle predaje, neobavezno. Papiri za pretke su mi čisti kao suza. Ništa meni tu nije jasno... Ideje? Mišljenja? Ima li svrhe slati mail u Budimpeštu i tražiti obrazloženje? Dakle ne žalbu, na koju nemam prava, nego obrazloženje!



Eto, ja sam baš zato i išao u Bg, kad ono banana... Zar te ne zovu iz Su na proveru ako predaš u Budimpešti??
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2015. u 22:52 - pre 113 meseci
A sta ti je rekao sluzbenik u vezi znanja jezika ?
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.mbb.telenor.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 07:34 - pre 113 meseci
Službenica. Rekla je da jako dobro i razumem i pričam. Kažem, čak smo se i nakon završene procedure raspričali o nekim turističkim destinacijama u Mađarskoj koja su zanimljiva za godišnje odmore i tome slično...
Poslao sam juče mail da tražim objašnjenje, pozvali su se na diskreciono pravo...

Kako mi reče jedan prijatelj: "Neće ništa da ti obrazlože, jer nemaju šta da ti obrazlože."

Ništa meni nije jasno... Ništa...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 10:25 - pre 113 meseci
a gde si predao i gde si imao provere, izvini nisam u toku.
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.mbb.telenor.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 11:03 - pre 113 meseci
Nije bilo provere, predao papire pre 9 meseci u ambasadi u Bg.

I da, primetio sam, kada su mi vraćeni papiri, da adresa na izvodu iz matične knjige rođenih nije ispravna, tj zbog greške u kucanju je upisana adresa koja praktično ne postoji. Da li je možda ovo mogao biti razlog odbijanja?

[Ovu poruku je menjao Razer87 dana 31.01.2015. u 14:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 13:23 - pre 113 meseci

P............ ic Stevan 1975
Jovan 2000
Jelena 2004
Zakletva polozena i dobijeno drzavljanstvo 20 .01.2015.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 13:28 - pre 113 meseci
Citat:
Razer87:
Nije bilo provere, predao papire pre 9 meseci u ambasadi u Bg.

I da, primetio sam, kada su mi vraćeni papiri, da adresa na izvodu iz matične knjige rođenih nije ispravna, tj zbog greške u kucanju je upisana adresa koja praktično ne postoji. Da li je možda ovo mogao biti razlog odbijanja?

[Ovu poruku je menjao Razer87 dana 31.01.2015. u 14:18 GMT+1]


licno ne verujem. Uglavnom probaj jos jednom, jezik ionako znas, nema sta da razbijas glavu.
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 13:59 - pre 113 meseci
Citat:
Razer87:
Nije bilo provere, predao papire pre 9 meseci u ambasadi u Bg.

I da, primetio sam, kada su mi vraćeni papiri, da adresa na izvodu iz matične knjige rođenih nije ispravna, tj zbog greške u kucanju je upisana adresa koja praktično ne postoji. Da li je možda ovo mogao biti razlog odbijanja?

[Ovu poruku je menjao Razer87 dana 31.01.2015. u 14:18 GMT+1]


Sasvim je moguce da je to razlog, verovatno se to tretira kao falsh dokument, jer se ne slazu podaci... tu mora sve da se slaze u dokumentaciji, svako slovo, pa ni auto ne mozes da registrujes kad se jedno slovo ili broj ne slaze, a ne ovo... ja bih na tvome mesto zvala i pitala, nemas sta da izgubis...
Jer, bilo je ljudi koji su pokusavali da na laznu dokumentaciju dobiju drzavljanstvo, koji nisu stvarno imali pretke i uslove za dobijanje, to je odmah sumnja i automatski otpadas...
To nisi pre primetio na izvodu, na tu gresku kad si predavao papire, vec tek sad, jel tako...
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 14:10 - pre 113 meseci
Ja mislim da nema veze ta greska sa tvojom odbijenicom

Jednostavno nema pravde prihvati to i trazi novi ternin a predaju
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 15:17 - pre 113 meseci
Adresa koja ne postoji ? Istenem ! Pa otkud madjari znaju za tu adresu i adresa na izvodu se unosi fakultativno. Meni stoji ona gde su mi roditelji bili podstanari akd sam se rodio a tamo sam ziveo mozda 2 3 meseca i nikad vise.
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 17:31 - pre 113 meseci
Citat:
ludidzora28:
Ok..Svuda je drugacije, ja samo kazem svoja iskustva. Cak je bio jedan onako malo stariji momak, dosao je sa mamom i zajedno su popunjavali kod jednog sluzbenika neke papire i usput dodatno pre zakletve proveravaju svakom jezik. Mama je uglavnom pricala, pa je taj sluzbenik skontao da slabije momak zna da prica pa je njega poceo da ispituje sve i svasta, mada standardna pitanja, sta radi, hobi, cime se bavi firma itd, po meni je klimavo odgovarao. Zatim mu je rekao da sedne sa strane i saceka konzula, da ona odluci da li ce proci ili ne, i ipak su ga pustili sa nekim osnovnim nesigurnim znanjem, cak 2 pitanja nije razumeo pa mu je sluzbenik ponudio par odgovora, pa su se skontali. Tako da, sve zavisi gde se prijavis i ko te ispituje i kako su raspolozeni.


upravo tako, sve zavisi, od slucaja do slucaja, gde se predaje, koji sluzbenik, da li je raspolozen u tom trenutku..
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.01.2015. u 17:45 - pre 113 meseci
Hoćeš da kažeš da ti je adresa na originalu izvoda iz MK rođenih i prevodu nije ista??

Pa to je sasvim opravdan razlog da te odbiju.
Možda se tebi čini kao sitnica, što u jednu ruku i jeste, jer ne lažeš, ne varaš. Ali sa druge strane oni tebi daju državljanstvo svoje zemlje i moraju se svi podaci poklopiti u slovo. Taj služnenik je odgovoran po zakonu da sve proveri.

Pokušaj da se venčas u opštini sa greškama u papirima , ili na sudu nešto da uradiš. Nećšs moći. Neko je ranije pomenuo da registruješ auto.

Ja da sam na tvom mestu sredio bih SVE dokumente kako treba i pravac Subotica. Da ne bih čekao još 3 meseca za termin, u Subotici dobijaš za par dana.
Možeš i njih da pitaš tom prilikom da li je to možda bio razlog i videćeš šta će ti reći.

Svima nama je ovo greška na koju da obratimo paznju. Učiti na tuđim greškama.

Želim ti sreču da iz sledećeg puta prođe sve bez problema.

Poz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910300 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.