Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910507 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 19:21 - pre 136 meseci
Ajde Vi sto ste predali zahtev da napravite nekakvu listu pitanja koju mozemo da ocekujemo kada odemo da predamo zahtev. Ja bi ga predao uskoro ali se cimam zbog jezika a opet da ga ucim opsirnije to nece biti skoro...
Koja su najcesca pitanja koja su postavljena pa uz pomoc nekoga ko zna jezik bolje od nas mozda mozemo da prodjemo.Please!!!!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
56.251.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 19:43 - pre 136 meseci
Citat:
vlado978: Ajde Vi sto ste predali zahtev da napravite nekakvu listu pitanja koju mozemo da ocekujemo kada odemo da predamo zahtev. Ja bi ga predao uskoro ali se cimam zbog jezika a opet da ga ucim opsirnije to nece biti skoro...
Koja su najcesca pitanja koja su postavljena pa uz pomoc nekoga ko zna jezik bolje od nas mozda mozemo da prodjemo.Please!!!!

Vidi Ovako tesko ce ti to neko dati,jer ljudi kada to odrade vi se o tome ne vode racuna.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 19:48 - pre 136 meseci
Citat:
jedy023:
ne mora,ali kad budete pravili psose za decu onda mora da bude prisutan


Pa kontam da onda mora i dete i zena, a za predaju zahteva za drz. samo ja.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 19:50 - pre 136 meseci
Kad dodjes tamo kazu ti da se predstavis i ti onda kazes kako se zoves, koje si godine rodjen, gde si si rodjen, gde zivis, sta si zavrsio od skole/fakulteta, gde radis, jesi/nisi ozenjen, imas dece isl, ko je predak na osnovu kojeg trazis drzavljanstvo, kada je i gde rodjen, cime ti se bavi roditelji, znaci sve je samo i iskljucivo vezano za tvoje licne podatke i podatke tvoje porodice.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
56.251.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 20:01 - pre 136 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
jedy023:
ne mora,ali kad budete pravili psose za decu onda mora da bude prisutan


Pa kontam da onda mora i dete i zena, a za predaju zahteva za drz. samo ja.

Da tako je.
Ja sam u stvari supruga je predala za nju i za decu oba su maloletna cerka 10 a sin 5 meseci,ja sam otisao u sud i tamo overio sopstvenu saglasnost da se slazem da supruga moze predati za nasu decu zahtev za dobijanje drzavljanstva*to sam overio u Sudu jer je mnogo jeftinije nekih 360 dinara),onda sam tu Saglasnost odneo kod prevodioca da mi prevede,nosila je supruga i kopiju kako moje licne karte tako i pasosa,ne overenu i nije se prevodilo,ali to nisu ni gledali niti su uzeli u dokumentaciju.
Za pravljenje pasosa ja to nisam jos radio ali sam dobio obavestenje da onda moraju da budu prisutni oba roditelja.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 20:14 - pre 136 meseci
Citat:
vlado978:
Ajde Vi sto ste predali zahtev da napravite nekakvu listu pitanja koju mozemo da ocekujemo kada odemo da predamo zahtev. Ja bi ga predao uskoro ali se cimam zbog jezika a opet da ga ucim opsirnije to nece biti skoro...
Koja su najcesca pitanja koja su postavljena pa uz pomoc nekoga ko zna jezik bolje od nas mozda mozemo da prodjemo.Please!!!!


Vidi ovako... O sebi svakako moras da naucis par stvari da kazes... sve se uglavnom svodi na pitanja iz formulara... Medjutim, sluzbenik uvek moze da te pita da li je bila guzva na granici, kako ste putovali, da li ste prvi put u Madjarskoj.... Izuzetno su ljubazni i ocekuju siru konverzaciju. Zato ti je potrebno da imas nekog pored sebe ko ce da ih zagovara, zamajava, dok ti svim snagama pokusavas da ostavis utisak da sve razumes, ali ti je tesko da pricas... povremeno, kada procenis da je potrebno kazes:"igen"....

Pravila nema, ali je jako vazno da ostavis utisak da si se jako potrudio i za taj nivo konverzacije... Srecno u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
*.ipcom.comunitel.net.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 20:33 - pre 136 meseci
Mene na primer nisu nista pitali. (U Barseloni)
Dosao sam u konzulat, rekao idö pont, i rekla mi zena za salterom da sacekam kod stola sa strane.
Onda je tu dosla zena koja se bavi drzavljanstvom.
Seli smo, uzela je formulare, trazila pasos da vidi, sliku jednu i krenula po formularu...
Na mestu gde je bracno stanje me je pitala nesto, sto ja uopste nisam razumeo (uostalom jasno je pisalo da sam samac)
Onda smo nastavili dalje, trazila mi je krstenice i kako je zenska linija vencane listove koje nisam imao. Kad je shvatila da imam i pradedine papire precrtala je prababu u formularu i stavila pradedino ime. Trazila je da se potpisem, biografiju je uzela ali nije ni pogledala...
Posle je otisla sve to da kopira i pitala je da li mi trebaju originali. To sam jedva shvatio i rekao da ne trebaju.
Onda se vratila, dala mi jedan papir i na njemu je pisalo sta sam predao i sta mi fali.
Na kraju je rekla samo nesto kao cujemo se telefonom. U stvari trebalo je da opet dodjem da donesem te dokumente koji su falili.
Kad sam njih odneo nesto krenu ona da prica, ja je prekide i reko: evo dva dokumenta koji fale. Ona se nasmeja, uze papire, zahvali mi i mi se oprostismo...
Koliko ja vidim sa mnom su ubedljivo najmanje pricali, mislim i da su bili zbunjeni kako to da uopste govorim madjarski, jer svi ostali kandidati ovde su native speakers.
Zakljucak: jako je vazno da predate gde nemaju iskustva sa ljudima kojima je madjarski strani jezik. Bice zbunjeni ali i vrlo prijatni, jer cene to sto ucite.
Stoga moja savet, idite u neko madjarsko mesto daleko od Srbije/Rumunije/Ukrajine, negde gde nije bilo takvih kandidata. Ja sam siguran da ce vas primiti sa osrednjim (ili slabim) madjarskim.
Srecno svima!
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 21:44 - pre 136 meseci
Smatram da sam prebrodila prvu prepreku na putu ka cilju (madjarski pasos) samim tim sto su mi prihvatili zahtev u Segedinu.

Ne brine me toliko ni eventualni telefonski poziv iz Budimpeste, koliko sam zabrinuta zbog moguce provere znanja jezika u Segedinu na samoj zakletvi. Neko je ranije pominjao da se u junu u Segedinu organizuje velika svecanost i grupna zakletva, pa se nadam da ce moj zahtev stici da se obradi do tada i da u velikoj grupi ljudi nece biti pojedinacne provere. Na ovu temu nisam nasla nikakav link, da li je rec o nekom njihovom prazniku u junu ili je to nekome receno onako aproksimativno?

Kakva su iskustva ljudi koji su polagali zakletvu u Segedinu?
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 22:04 - pre 136 meseci
Citat:
milosenator:
Mene na primer nisu nista pitali. (U Barseloni)
Dosao sam u konzulat, rekao idö pont, i rekla mi zena za salterom da sacekam kod stola sa strane.
Onda je tu dosla zena koja se bavi drzavljanstvom.
Seli smo, uzela je formulare, trazila pasos da vidi, sliku jednu i krenula po formularu...
Na mestu gde je bracno stanje me je pitala nesto, sto ja uopste nisam razumeo (uostalom jasno je pisalo da sam samac)
Onda smo nastavili dalje, trazila mi je krstenice i kako je zenska linija vencane listove koje nisam imao. Kad je shvatila da imam i pradedine papire precrtala je prababu u formularu i stavila pradedino ime. Trazila je da se potpisem, biografiju je uzela ali nije ni pogledala...
Posle je otisla sve to da kopira i pitala je da li mi trebaju originali. To sam jedva shvatio i rekao da ne trebaju.
Onda se vratila, dala mi jedan papir i na njemu je pisalo sta sam predao i sta mi fali.
Na kraju je rekla samo nesto kao cujemo se telefonom. U stvari trebalo je da opet dodjem da donesem te dokumente koji su falili.
Kad sam njih odneo nesto krenu ona da prica, ja je prekide i reko: evo dva dokumenta koji fale. Ona se nasmeja, uze papire, zahvali mi i mi se oprostismo...
Koliko ja vidim sa mnom su ubedljivo najmanje pricali, mislim i da su bili zbunjeni kako to da uopste govorim madjarski, jer svi ostali kandidati ovde su native speakers.
Zakljucak: jako je vazno da predate gde nemaju iskustva sa ljudima kojima je madjarski strani jezik. Bice zbunjeni ali i vrlo prijatni, jer cene to sto ucite.
Stoga moja savet, idite u neko madjarsko mesto daleko od Srbije/Rumunije/Ukrajine, negde gde nije bilo takvih kandidata. Ja sam siguran da ce vas primiti sa osrednjim (ili slabim) madjarskim.
Srecno svima!

karta do barse povratna i 1 spavanje ca 200 e ,hm nijelose..
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.03.2013. u 00:35 - pre 136 meseci
Citat:
milosenator:
Mene na primer nisu nista pitali. (U Barseloni)
Dosao sam u konzulat, rekao idö pont, i rekla mi zena za salterom da sacekam kod stola sa strane.
Onda je tu dosla zena koja se bavi drzavljanstvom.
Seli smo, uzela je formulare, trazila pasos da vidi, sliku jednu i krenula po formularu...
Na mestu gde je bracno stanje me je pitala nesto, sto ja uopste nisam razumeo (uostalom jasno je pisalo da sam samac)
Onda smo nastavili dalje, trazila mi je krstenice i kako je zenska linija vencane listove koje nisam imao. Kad je shvatila da imam i pradedine papire precrtala je prababu u formularu i stavila pradedino ime. Trazila je da se potpisem, biografiju je uzela ali nije ni pogledala...
Posle je otisla sve to da kopira i pitala je da li mi trebaju originali. To sam jedva shvatio i rekao da ne trebaju.
Onda se vratila, dala mi jedan papir i na njemu je pisalo sta sam predao i sta mi fali.
Na kraju je rekla samo nesto kao cujemo se telefonom. U stvari trebalo je da opet dodjem da donesem te dokumente koji su falili.
Kad sam njih odneo nesto krenu ona da prica, ja je prekide i reko: evo dva dokumenta koji fale. Ona se nasmeja, uze papire, zahvali mi i mi se oprostismo...
Koliko ja vidim sa mnom su ubedljivo najmanje pricali, mislim i da su bili zbunjeni kako to da uopste govorim madjarski, jer svi ostali kandidati ovde su native speakers.
Zakljucak: jako je vazno da predate gde nemaju iskustva sa ljudima kojima je madjarski strani jezik. Bice zbunjeni ali i vrlo prijatni, jer cene to sto ucite.
Stoga moja savet, idite u neko madjarsko mesto daleko od Srbije/Rumunije/Ukrajine, negde gde nije bilo takvih kandidata. Ja sam siguran da ce vas primiti sa osrednjim (ili slabim) madjarskim.
Srecno svima!

Jel si zakazivao u Barsi,u konzulatu il si otišao i rekao da želiš da predaš???
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
*.ipcom.comunitel.net.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.03.2013. u 00:52 - pre 136 meseci
Zakazala je drugarica koja je rekla da sam trenutno na putovanju ali da govorim madjarski.
Hteli smo da izbegnemo da pricam na madjarskom preko telefona.
Ne savetujem ja ljudima da dodju do Barse da predaju jer to nema nikakve logike.
Kad bi videli da zivite u Srbiji pitali bi vas sto predajete ovde.
Ja zivim ovde pa je bila najnormalnija odluka da ovde i predam.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.03.2013. u 10:49 - pre 136 meseci
Pitam jer i ja zivim na realciji dva grada,pa možda bi bilo pametno da predam u konzulatu u drugoj državi gde nemaju mnogo posla sa tim!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.03.2013. u 18:57 - pre 136 meseci
Da li neko moze da mi razresi dilemu,da li se to obavestenje o pozivu na zakletvu dobija telefonom,pisanim putem,ili moze i jedno i drugo?Dosta stranica sam procitao,ali koliko sam razumeo moze na oba nacina?
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.03.2013. u 20:12 - pre 136 meseci
@ joksla

poziv za zakletvu mozes dobiti i mailom... mogu te pozvati telefonom da te pitaju da li ti odgovara taj i taj termin za polaganje zakletve, pa da postom posalju zvanicno obavestenje....

nema pravila, vazno je samo da stigne
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.03.2013. u 22:12 - pre 136 meseci
Mene zanima ovo vreme cekanja do zakletve, ako se uzmu u obzir one informacije da ce se taj proces ubrzati pa ako neko ima link gde bi mogla da se procita ta Orbanova izjava ili sta god konkretnije bila bih veoma zahvalna.:)
Vreme sad tako sporo ide.:(
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 08:02 - pre 136 meseci
Meni je proslo 6 meseci od predaje zahteva u BGD i dalje poziva nema,zvao sam i rekli su mi da sve zavisi od Budimpeste i da cim nesto dobiju oni ce mi odmah javiti.Imam prijatelja koji je zahtev predao u decembru isto u BGD a pozvan je na zakletvu 15 marta.Isto tako znam neke koji su cekali 8 meseci,znaci pravila nema.U praksi u vecini slucajeva od predaje zahteva pa do dobijanja pasosa prodje oko 6 do10 meseci.Barem tako je za one koji predaju u BGD.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 08:55 - pre 136 meseci
Kod tebe se bas oduzilo cekanje, bude valjda i poziv uskoro. Ja sam predala u Madjarskoj pa ce valjda ici brze.
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 09:39 - pre 136 meseci
Nema pravila, ima ljudi koji su se nacekali i u Madjarskoj.Zavrsice se i ovo,brojim dane,sate,sekunde tik tak tik tak.....poludecuuuuuu.....
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 10:03 - pre 136 meseci
Vazno je da stigne poziv i da sve bude u redu. Kad budes imao pasos u rukama, zaboravices svu muku i iscekivanje...

 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 10:13 - pre 136 meseci
Nego, niko nam se skoro nije javljao da je polagao zakletvu u Madjarskoj. Da li zaista neko proverava znanje jezika ili se sve i dalje svodi na popunjavanje onih jednostavnih formulara, tekst zakletve, himna i gotovooooo...

Bilo je nekih koji su unosili paniku u redove, pojavile se kontrole, vraceni kandidati sa zakletve u Madjarskoj, bla..bla...

Ima li nekog ko je poslednjih desetak dana isao na zakletvu u Madjarsku?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910507 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.