Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910225 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
77.243.22.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 11:56 - pre 136 meseci
Pridruzujem se pitanju,jel neko predavao u zadnje vreme i kako sad ide u vecim mestima? Takodje da li je ono pricanje o smanjenju vremena za obradu bila samo najava ili ce stvarno biti skraceno vreme u skorije?
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 14:24 - pre 136 meseci
Citat:
mrta:
Meni je proslo 6 meseci od predaje zahteva u BGD i dalje poziva nema,zvao sam i rekli su mi da sve zavisi od Budimpeste i da cim nesto dobiju oni ce mi odmah javiti.Imam prijatelja koji je zahtev predao u decembru isto u BGD a pozvan je na zakletvu 15 marta.Isto tako znam neke koji su cekali 8 meseci,znaci pravila nema.U praksi u vecini slucajeva od predaje zahteva pa do dobijanja pasosa prodje oko 6 do10 meseci.Barem tako je za one koji predaju u BGD.

lepo smo ti govorili trto da nema od toga nista kad toliko dugo cekas:P
u 99% slucajeva na zakletvu u bg se zove do 6 meseci...

Pridruzujem se pitanju,jel neko predavao u zadnje vreme i kako sad ide u vecim mestima? Takodje da li je ono pricanje o smanjenju vremena za obradu bila samo najava ili ce stvarno biti skraceno vreme u skorije?

bice skraceno. ocekuje se vrlo skoro...
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 14:38 - pre 136 meseci
Mrto, neko je na prethodnim stranicama ostavio link za sajt gde mozes da pitas dokle se stiglo sa obradom zahteva pa pokusaj tamo da proveris.
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 15:34 - pre 136 meseci
Nasao sam.Hvala
 
Odgovor na temu

Alma Major
Samozaposlena
Moja firma

Član broj: 310604
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 16:09 - pre 136 meseci
Da li maloletno dete može da dobije državljanstvo iako njegovi roditelji nemaju isto? Naime moja sestra nije zainteresovana da za sebe traži mađarsko državljanstvo ali ni ona ni zet nemaju ništa protiv da ga njihov sin koji ima pet godina dobije. Ako se ne varam, čini mi se da je neko ranije napisao da za decu ne važi uslov znanja jezika.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
221.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 18:04 - pre 136 meseci
Alma Major
Napisano jeste,ali nije napisano punoletno nego maloletno,pa ako maloletno dete moze samo da ode i bez znanja jezika da preda onda moze,inace ne moze.
Znaci mora punoletno lice da bude da bi samostalno predalo dokumenta za dobijanje drzavljanstva,sto znaci da maloletno dete kada postane punoletno ce po sadasnjim pravilima da nauci madjarski i spremi papire koji se sada predaju,(to je sada,a kako cebiti kasnije)to ce pomenuto maloletno saznati kad postane punoletno.
Ako su zainteresovani moraju da nauce jezik pa onda da oni kao nosioci predaju dokumenta za njih i za maloletno dete,znaci ne mogu ni oni da predaju za samo maloletno dete a da za sebe(bar jedan od roditelja).
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 18:39 - pre 136 meseci
@Alma Major

*** http://www.pasztorbalint.rs/index.php/start/questions/sr/18 ***

evo odgovora na pitanje da li maloletna deca mogu da dobiju drz bez da su im roditelji drz madjarske.


Andrea, 26.02.2013.:
Postovani Gdine Pastor, da li mogu da trazim drzavjanstvo za dete koje je rodjeno 2010.god, ja kao njegova majka imam srpsko i ne bih trazila medjarsko jer ne znam madjarski jezik. Njegov pradeda je rodjen 1923.god u Adi, kao i cukundeda. Ako je to moguce, kakva je procedura uz cinjenicu da su roditelji razvedeni? Unapred hvala

P.B., 27.02.2013.:
Poštovana Andrea,

To sto su roditelji deteta razvedeni, irelevantno je. Mislim da je moguće da se traži državljanstvo samo za dete. Raspitajte se u Konzulatu za detalje postupka.

 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 18:49 - pre 136 meseci
mislim do 14 godina da nemora znati jezik..,a da li moze samo da trazi drzavljanstvo bez roditelja (a sa njihovim priostankom ... to ne znam..)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 19:04 - pre 136 meseci
Dete kao dete nema samostalnost da nezavisno donosi pravne odluke bitne za njegovu buducnost i to je u maltene svim drzavama sveta. Dete je dete do 14. godine od 14-16 je mladji maloletni od 16-18 je stariji maloletnik. Zato postoje roditelji i staratelji koji do punoletstva donose odluke u njegovo ime. Pitanje u vezi deteta nije dobro postavljeno. Verovatno se mislilo da li roditelj-staratelj bez da uzima madjarsko drzavljanstvo moze u njegovo ime da podnese zahtev za prijem u drzavljanstvo. To treba da nazovete i pitate u konzulatu. Sve zavisi od njihovog zakona o drzavljanstvu i zakona o opstem upravnom postupku. Moja pretpostavka je da ne moze jer mozda postoji zakonska obaveza da ziv roditelj mora da ima drzavljanstvo i da prvo roditelj mora da uzme drzavljanstvo i da nije dovoljno samo poreklo jer naravno ne moze pradeda koji je pokojni da uzme drzavljanstvo ali zato mozda mora ziv roditelj. To treba da proverite, mozda i moze bez prijema roditelja.
Cak i da dobije drzavljanstvo nece moci da napusta zemlju bez saglasnosti drugog roditelja do punoletstva.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
221.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 19:27 - pre 136 meseci
Ljudi,
Ne mojte da budete smesni,pa kakp neko misli da njegovo dete jos ima i manje od 14 godina trazi ne cije drzavljanstvo.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Alma Major
Samozaposlena
Moja firma

Član broj: 310604
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 19:55 - pre 136 meseci
Podrazumeva se da bi roditelji podneli zahtev u detetovo ime. Mali je inteligentan ali ne baš toliko da sam završi celu proceduru :)
Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
221.252.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2013. u 20:05 - pre 136 meseci
Pa onda se podrazumeva i da roditelji znaju madjarski jezik,jer kako ce da komuniciraju sa sluzbenikom.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2013. u 06:38 - pre 136 meseci
Citat:
mrta:
Nasao sam.Hvala



poslala sam ti privatnu poruku da li bi bio ljubazan da mi odgovoris,pozdrav tina
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2013. u 08:57 - pre 136 meseci
Citat:
parodija82:
@ joksla

poziv za zakletvu mozes dobiti i mailom... mogu te pozvati telefonom da te pitaju da li ti odgovara taj i taj termin za polaganje zakletve, pa da postom posalju zvanicno obavestenje....

nema pravila, vazno je samo da stigne

Hvala na odgovoru,parodija!!!
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2013. u 16:05 - pre 136 meseci
Kakva su iskustva sa petonedeljnim kursom u Centru za edukaciju? Da li je zaista moguće na taj način biti u potpunosti pripremljen za razgovor iako sam potpuni početnik?
hvala!
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2013. u 17:44 - pre 136 meseci
Nisam bio licno ali imam nameru da predam dokumentaciju.Prema pricama ljudi koje licno poznajem a odradili su postupak od pocetka do kraja mislim da bi trebalo da budes spreman da prodjes osim ako bas ne naletis na neko zakeralo (ja do sada nisam cuo da je neko tako prosao). Ja ucim kuci uz pomoc neta, par programa/sajtova za ucenje i pomoc drugara.Mislim da cu za najvise dva do tri meseca biti spreman da se prijavim i prodjem taj neki minimalan nivo natucanja. Uz malo srece i Boziju pomoc mislim da ti vise nece ni trebati.Koliko vidim ti kursevi i nisu naivni sto se tice cenovnika a obuka i nije svugde bas na nekov nivou, makar prema recima a i telefonskih snimaka ljudi koji su ih pohadjali...
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2013. u 21:44 - pre 136 meseci
Ne znam zasto se od 1. marta nije javljao niko ko je polagao zakletvu, da iz prve ruke cujemo da li se nesto promenilo u smislu provere znanja jezika... Kako sada izgledaju zakletve u Madjarskoj, a kako u konzulatima?

Ranije su forumasi bili mnogo spremniji da svoje iskustvo podele sa ostalima... Svi mi smo ucili na iskustvima drugih, bilo je ovde dragocenih saveta i sugestija, pa se pitam sta se sada dogadja?

 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2013. u 08:34 - pre 136 meseci
Mislim da nece da pricaju kako su lako prosli da se to ne bi odrzailo na ocekivni rezultat, a kada dobiju drz onda ih vise nista ne zanima... Tada idu na druge forume i traze legalan posao...
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2013. u 10:58 - pre 136 meseci
Poceo sam pre neki dan da ucim iz onog Pimsleurovog audio kursa madjarskog i moram da ga pohvalim!Neko je to ovde postavio,stvarno je jako dobar!Uz to od cetvrtka krecem na privatne casove kod profesora madjarskog jezika i mislim da cu za jedno 2 do 3 meseca biti spreman za predaju papira.Ja sam isto kontaktirao ove iz Subotice za kurs,ali je po meni to jako puno para,koliko se pricalo da je madjarski jedan od najtezih jezika na svetu,a ono i nije bas tako!Sve je to individualno,a mislim da je i dosta bitno poznavanje bilo kojeg stranog jezika za sticanje znanja u novom!U ovom postu nisam ostavio neke korisne informacije,ali eto cisto sam podelio svoje iskustvo,razmisljanje i stavove sa drugima!Pozdrav svim forumasima u nadi da ce se neko,ko je polagao zakletvu posle 1.marta vec javiti!
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2013. u 11:16 - pre 136 meseci
Citat:
vlado978:
Mislim da nece da pricaju kako su lako prosli da se to ne bi odrzailo na ocekivni rezultat, a kada dobiju drz onda ih vise nista ne zanima... Tada idu na druge forume i traze legalan posao... :-)



Pa to nije drugarski... Svi mi koji smo predali zahteve smo "visili" ovde i ucili iz tudjih iskustava... svaka sugestija i savet je vredan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3910225 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.